Боксерська Універсіада з перших вуст

17 березня 21:23
Переглядів: 166
бокс

По закінченню одинадцятої універсіади України ми зібрали найцікавіші коментарі її учасників та організаторів, щоб ви могли відтворити для себе повноту картини цих змагань. 

Про змагання та участь Дениса Берінчика

Віце-президент Федерації боксу Івано-Франківської області Іван Данилишин: «Універсіада пройшла на найвищому рівні. Вболівальники з інтересом слідкували за її ходом від першого до останнього дня, адже на початку часто сходилися бійці різної майстерності, наприклад, майстер спорту з першороздряником, що давало можливість глядачам наочно побачити різницю у класі. Такий значний розрив на початку був обумовлений тим, що університети виставляли своїх кращих спортсменів, проте, в кожному ВУЗі різний рівень майстерності боксерів. Під кінець же вболівальники змогли насолодитися яскравими боями кращих студентів України, одним з яких, до речі, був Денис Берінчик. Його поява звісно викликала фурор, особливо серед дітей, які весь час намагалися сфотографуватися зі своїм спортивним ідеалом. Всім було дуже цікаво, чому такий титулований спортсмен у розпал сезону ВСБ, де він активно виступає, вирішив позмагатися за титул чемпіона Універсіади України 2013. Денис пояснив це тим, що він не вигравав ані чемпіонатів, ані універсіад України і для нього це було справою честі: завоювати титул чемпіона в рідних стінах. Тож можу сказати, що тут було на що подивитись».

Про здобуття срібла Ярославом Яворським

«Ми з Ярославом багато працювали для виступу на цій універсіаді, і він віддав все, що міг, — каже тренер спортсмена Дмитро Самков. — Кудрякова він знає, бо вже зустрічався з ним у ринзі, разом вони були і на зборах. Тобто ми знали, як з ним працювати. Проте Ярославу забракло трішки психологічної підготовки. Він хороший боксер, витривалий, технічний, на тренуваннях працює, але в ринзі він іноді губиться. Хоча, як для перших його дорослих змагань, стати одразу фіналістом універсіади — результат чудовий, ми дуже задоволені. Тож будемо працювати й далі». 

«Ярослав сьогодні ще є юніором, але так як вчиться на першому курсі, то виступає на універсіаді з дорослими, — коментує заслужений тренер України Сергій Данилів. — Його суперником був фіналіст чемпіонату України серед дорослих. Незважаючи на це, Яворський у півфіналі переміг доволі переконливо».

Про перемогу на змаганнях Володимира Федорака, який вперше виступаючи на дорослих змаганнях, несподівано здолав іменитого та значно досвідченішого майстра спорту міжнародного класу з Криму Еміра-Асана Небієва.

«Ми перемогли завдяки тому, що Володимир Федорак — дуже працьовита людина, — каже тренер Сервін Сулейманов. — Він з залу не вилазить. Коли тренування завершується, він залишається і ще довго працює. Його буквально треба виганяти. І завдяки цьому він досягає успіху на такому рівні. Його суперником був майстер спорту міжнародного класу, дуже досвідчений спортсмен. Напевне, він недооцінив Володю, мовляв, він ще молодий, тай взагалі, хто він такий? А Вова показав класс».

«Суперник був уже достойний, — каже Володимир Федорак. — І перед боєм я дуже хвилювався, проте з допомогою тренера я його переборов і показав, на що я здатен».

«Ця перемога показує в першу чергу те, що хлопець над собою працює, хоч і молодий, — каже заслужений тренер України Сергій Данилів. — Я вражений міцністю його нервової системи, бо вийти у ринг проти чоловіка, який є одним з кращих в Україні — це дуже непросто. А Володя молодець, проявив характер, волю, зібрався і переміг. Цей приклад доводить те, що легендами не народжуються, а стають, і перш за все — завдяки своєї працьовитості. Володя працює вже років вісім».

Про фінальний бій між Назаром Поварчуком та Михайлом Селівановим

«Михайло Селіванов — значно досвідченіший боксер, вже не один рік виступає на у дорослому віці, —прокоментував тренер Нараза Тарас Вінтоняк. — У другому раунді Назар отримав болісний удар у груди. Він вже не міг думати про атаку, а лише — про захист, щоб вистояти до кінця і не програти за явною перевагою суперника. Тож Назар проявив характер, дотерпів і вистояв. Далі ми одразу вирушили до лікарні, бо йому було важко дихати. Рентген дійсно виявив ушкодження грудної клітки. Тож зараз будемо лікуватися, відновлюватися і далі працювати з новою силою».

«По рахунку сьогоднішній бій був для мене вже п’ятим на універсіаді, — розповів після поєдинку Михайло Селіванов. — Сьогодні я боксував з Назаром Поварчуком, і він дуже гарно працював. Але найважчим для мене був третій бій з тернопільським хлопцем Василем Худзіком. Раніше ми з ним зустрічались у фіналі чемпіонату України, тоді, як і сьогодні, я переміг. Я отримав дуже цінний досвід на цих змагання, який, сподіваюсь, допоможе у підготовці до чемпіонатів Європи та світу серед студентів».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: