Чи випадково забули про Євробаскет

24 січня 15:19
Переглядів: 252
Євробаскет-2015

Нині згадка про 2015-й автоматично відносить нас до чергових президентських виборів. Про те, що цього ж року в Україні має відбутися чемпіонат Європи з баскетболу, практично ніхто не згадує. Звісно, ця подія за своїм масштабом набагато скромніша, ніж проведений нами разом із Польщею футбольний чемпіонат Європи-2012. Але не настільки.

Під Євробаскет-2015 заплановано звести з нуля нові грандіозні спортивні арени в Києві, Донецьку, Львові, Одесі, Харкові, Дніпропетровську. Чогось подібного не те що на готовність нових арен до змагань, а хоча б помітного ворушіння на будівельних майданчиках, не спостерігається. Зрозуміло, що країні зараз не до того. Організатори, які взяли на себе зобов'язання перед європейським відділом Міжнародної федерації баскетболу, сподіваються, що в останній момент держава отямиться й замінить собою міфічних "приватних інвесторів". Бо ж є досвід підготовки до Євро-2012.

Видається, що цей досвід нині не допоможе. Перед футбольним чемпіонатом теж відбулися президентські вибори. Але це сталося за півтора року до початку змагань. Тож нова влада, яка перед виборами критикувала "попередників" за перевитрати державних коштів на будівництві об'єктів Євро-2012, встигла за півтора року перевитратити на порядок більше. Вона зробила стадіони в Києві та Львові ледь не золотими і врешті так-сяк підготуватися до змагань.

Цього разу між президентськими виборами та Євробаскетом не півтора року, а лише кілька місяців, за які вже нічого не збудуєш. А нинішня влада, що так щедро витрачалася на футбольний чемпіонат, аж ніяк не демонструє такого ж ентузіазму щодо баскетболу.

Припускаю, її багато чого навчила доля стадіонів, зведених до Євро-2012. Досі збитковий столичний "Олімпійський", а про арену у Львові, що виявилася нікому не потрібною, годі й згадувати. Сьогодні вітчизняний баскетбол цілком влаштовують арени, зведені ще за часів Хрущова-Брежнєва. Потреби у грандіозних баскетбольних, хокейних, концертних тощо стадіонах в Україні немає. А "заробити" на їх будівництві стільки, як "заробили" на футбольних стадіонах Києва та Львова, заздалегідь неможливо. Масштаб не той. Врешті й баскетбольна європейська федерація, що проводить Євробаскет, це зовсім не футбольна, всемогутня та багата. А це значить, що Євробаскет цілком можна буде провести і на тих аренах, що вже є. Пам'ятаєте конкурс Євробачення в Києві? Під нього спочатку збиралися будувати нову суперспоруду а потім обмежилися стареньким Палацом спорту. Під час конкурсу він ще й виявився напівпорожнім. І нічого.

Микола НЕСЕНЮК

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: