Чи здатна аналітика змінити футбол

14 січня 10:00
Переглядів: 172
карпати динамо

Біллі Бін, який досяг успіху в бейсболі, розповідає, як аналітика змінює футбол і чому – любите ви або ненавидите цифри – вони не підуть з футболу.

За методом роботи Біллі в бейсболі була написана книга, а після – знятий фільм, в якому головну роль зіграв Бред Пітт. Навіть Пеп Гвардіола не може похвалитися таким (поки). Бін при цьому проявляє великий інтерес до футболу. Він входить до консорціуму, який цього місяця придбав англійський клуб "Барнслі". Тому ми вирішили поговорити з Біллі про те, як статистика формує матчі.

"Як це працює? Є 30 бейсбольних команд, тому це схоже на європейську футбольну лігу. "Манчестер Юнайтед" і "Бернлі" дуже різні клуби, незважаючи на те, що грають в одній і тій же лізі. Тому "Бернлі" повинен дотримуватися зовсім іншого підходу до комплектації, аніж МЮ.

Для нас це означало, якби ми просто робили те ж, що і "Нью-Йорк Янкіз", тобто пішли по шляху "Юнайтед", ми б закінчили наш шлях у боргах. При найнижчій зарплаті ми, ймовірно, завершили б сезон останніми. Тому нам нічого було втрачати, щоб реалізувати інший підхід і почати його першими.

Нам вдалося досягти негайного успіху. Але найважливіше, що ми зрозуміли, чому виявилися успішними. Ми б зрозуміли, якби діяли неправильно, тому що нам говорили про це цифри.

Не було ніякої таємниці щодо того, чому щось працювало або ні. Нас більше цікавив процес створення результатів, а не просто результат і надія на наступний матч. Знову ж таки, це був дуже структурований процес, який дозволив нам озирнутися назад і зрозуміти, де ми вчинили неправильно і чому були успішними. Це дорожня карта.

Ми хотіли вивести інстинкт із процесу прийняття рішень. Наш досвід повинен був допомогти в цьому. Багато людей розглядають події з точки зору емоцій. Дані та цифри викликають емоції.

Нам було нецікаво переконувати людей, нам було все одно, якщо хтось вірив чи ні в те, що ми робимо. Чесно кажучи, те, що ніхто не вірив у наші методи, було нашою перевагою. Зараз практично кожна команда MLB має аналітичні відділи. Я ніколи не намагався агітувати. Якщо ви задасте мені питання, я дам чесну відповідь. Якщо ви мені не вірите, це ваше право.

Футбол дуже динамічний вид спорту. Бейсбол – це старт-фініш, він піддається вимірюванню. Але з іншого боку під час футбольного матчу відбувається набагато більше подій, ніж у бейсболі. І кожен, хто знається на моделюванні, розповість вам більше, чим більше ви зможете об'єднати моделей.

Тому результати можуть бути іншими, і, безумовно, існує кореляція по взаємодії із гравцями, які не можуть існувати у футболі. Але у футболі відбувається безліч подій, і чим більше фактів, тим краще ви повинні передбачати їх".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: