Діана Лозінська: "Мої хороші результати у пауерліфтингу - це результат занять плаванням"

11 грудня 12:19
Переглядів: 217
Діана Лозінська

Менш ніж пів року знадобилося 15-річній тернополянці Діані Лозінській щоб здобути титул чемпіонки України з пауерліфтингу. Дівчина каже, що захопилася цим спортом з першого заняття. За кілька місяців спортсменка знову вирушить на Всеукраїнські змагання.

На чемпіонаті України з пауерліфтингу серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок у Коломиї Діана Лозінська зібрала у сумі трьох вправ 227 кг.

Тричі на тиждень дівчина відвідує заняття у спортивному клубі "Олімп", де тренується під керівництвом Ігоря Лисого. Заняття приносять тернополянці чимале задоволення, а тому вона з упевненістю долає нові й нові висоти у цьому важкому виді спорту.

— Діано, пригадай яким чином відбулося твоє знайомство з пауерліфтингом?

— Це відбулося абсолютно випадково. Я займалась плаванням впродовж шести років. Цього року під час літніх канікул мій друг вирішив відвідувати тренажерний зал і запропонував мені. Я погодилася і спочатку займалася для себе. А потім мій тренер Ігор Лисий запропонував мені більш серйозно зайнятися цим спортом. У мене непогано виходило, я загорілась бажанням і почала займатись.

— Чи одразу ти захопилася заняттями пауерліфтингом?

— Так. Чи не з першого заняття мені цей вид спорту прийшовся до душі. Здавалось, що для дівчини це дивно, але я дуже захопилася цим.

— А чи багато дівчат серйозно займаються цим спортом у твоєму спортклубі?

— Таких, які дійсно займаються задля спортивних результатів небагато — шість або сім.

— Як часто ти відвідуєш тренування?

— Тренуюсь я тричі на тиждень. Одне тренування триває від двох до трьох годин, у залежності від об’єму роботи.

— Важко опанувати техніку трьох базових вправ?

— На це звісно потрібно чимало часу. Але завдяки тренерам та правильній роботі, це не так важко. Вдається виконувати все на "автоматі".

— Шестирічне заняття плаванням зараз допомагає тобі у пауерліфтингу?

— Безумовно плавання дуже допомагає, адже це вид спорту, де розвиваються усі м'язи тіла. Я переконана, що мої хороші результати у пауерліфтингу — це результат занять плаванням.

— Чи була у тебе особлива підготовка перед чемпіонатом України?

— Я б не сказала, що була особлива концентрація чи напружена підготовка перед змаганнями. Я приходила на тренування та цілеспрямовано виконувала свою програму.

— Яких результатів вдалося досягти?

— У присіданні я підкорила вагу 80 кг, у становій тязі — 105 кг. Слабший результат показала у жимі лежачи — 42 кг. Виступала у ваговій категорії 62+ серед 15-річних спортсменок. Оскільки суперниць у моєму віці не було, тож мені автоматично присвоїли звання чемпіонки України.

— Діано, чи є у тебе кумири у пауерліфтингу?

— Напевне, ні. Я б не сказала що цей вид спорту дуже популярний. Хоча останнім часом інтерес до пауерліфтингу справді зростає. Чимало хлопців та дівчат бажають ним займатися.

— А як ставляться до такого заняття твої рідні та друзі?

— Знаю, що близькі моїх колег по спорту часто ставляться до цього заняття скептично. Мені у цьому плані пощастило. Мама цілковито підтримує мене, адже сама свого часу займалася ним. Дідусь і бабуся теж привітали мене з перемогою на чемпіонаті.

— Є плани пов'язати своє подальше життя з цим спортом?

— Чесно кажучи мені важко відповісти, адже наразі таких бажань чи планів немає. Поки що я займаюся тим, що мені подобається.

— Окрім занять пауерліфтингу, чим ще захоплюєшся?

— З класу п’ятого я захоплююсь малюванням. Зараз навчаюсь на дизайнера у Тернопільському кооперативному торговельно-економічному коледжі. Це заняття теж мені дуже до вподоби. І у ньому я б теж хотіла досягти певного рівня майстерності.

— Такий напружений графік тренування і навчання сильно тебе виснажує?

— Це дійсно важко. Але оскільки я займаюсь тим, що мені дуже подобається, то особливої виснажливості я не відчуваю.

— На які змагання плануєш вирушити у майбутньому?

— Зараз я готуюся до чемпіонату України в екіпіруванні, який пройде 2 лютого теж у Коломиї.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: