Дмитро Підручний: "З росіянами багато не спілкуємося"

31 березня 07:50
Переглядів: 163
підручний

Після напруженого сезону один з лідерів біатлонної збірної України вирушив в коротку відпустку. Наш дзвінок застав Дмитра Підручного в Буковелі. «Я зараз на підйомнику, може зв'язок пропадати», - відразу вибачився Діма. Але телефонні служби не підвели. 

- Діма, в цьому сезоні ти кілька разів був близький до подіуму, але не склалося. Як сам оцінюєш його, скажімо, за 10-бальною шкалою? 

- Думаю, балів на 6-7. Прогрес, відчуваю, є, нехай і не такий відчутний. Стрільба йде краще, але все одно потрібно працювати. Та й швидкість не завжди міг показати хорошу. 

- Чоловіча команда двічі була четвертою в естафеті ... 

- Так, трохи нам не вистачило, перш за все швидкості. На стрільбі ми використовували менше всіх додаткових патронів, а ось на трасі поки не вистачає досвіду, щоб кожен на своєму етапі відпрацював на максимумі. І тут навіть швидше справа не в фізиці, а в психології. Переконати себе, що ти можеш пробігти ще швидше, навіть коли сил не залишилося. 

- В кінці сезону ви протестували олімпійську трасу в Кореї. Як вона тобі? 

- Дуже непроста. Корейці вліпили в неї все, що можна було: і круті підйоми, і спуски, на яких не можна розслаблятися. Але взагалі хороший рельєф, робочий. Мені подобаються такі траси, головне, щоб сніг був підготовленим, збитим. Хороша траса в Антхольці, але там висота 1600 м, і зазвичай ми там перед ЧС біжимо після навантажень. 

- Напевно, у відпустці в тирах всі призи збираєш? 

- Ой ні. Намагаюся в міжсезоння до гвинтівки не доторкатися. Буде річний збір, тоді і постріляємо, і побігаємо. Влітку стріляємо по 2,5 години за тренування, а за сезон, напевно, 12-14 тисяч пострілів робимо. Треба відпочивати. 

- А як взагалі ви перевозите гвинтівки? 

- У нас є спеціальні кейси для них. У ручну поклажу не дають взяти, а в багажі їх так шпурляють, буває, що жах просто. Але нічого не поробиш. Зазвичай спокійно пропускають, коли бачать, що документи в порядку. Але, буває, оглядають у Росії, в Білорусії... 

- До речі, про росіян. Чи спілкуєтеся з ними на етапах? 

- Ну, несильно. Чай вечорами точно не п'ємо. Вітаємося, можемо привітати один одного з успішним гонкою. А на політичні теми не розмовляємо. Що вони думають про війну, я не знаю. Може бути, засуджують Путіна, але не говорять про це. Більше спілкуємося зі словаками, поляками, чехами. Вони трохи розуміють російську та українську, а ми - їх. З англійською у мене поки не дуже. 

- А з Фуркадом? Або він такий, з короною ходить? 

- Ну, не те, щоб. До речі, пару років тому він навіть не вітався. А зараз, коли бачить, каже: «Привіт», ну і я вітаюся. Може, ми йому сподобалися, в тій же естафеті боролися. Звичайно, він трохи особняком тримається. У чому його секрет? Він просто не мислить життя без біатлону, і зараз він найстабільніший. При цьому у нього прекрасні дані, Фуркад - справжній атлет. 

- Багато говорять про допінг, в біатлоні, зокрема. Лютувала в цьому сезоні ВАДА? 

- До Нового року у мене брали проби на кожному етапі, іноді навіть по два рази. З ранку могли раненько нагрянути. Потім трохи рідше вже. 

- Як ти вважаєш, чи не занадто жорсткі санкції до тих, хто попався? 

- Якщо попався, потрібно відповідати за всією суворістю. Але я проти подвійних стандартів. Якщо кому-то замість чотирьох років дискваліфікації дають, наприклад, тільки півтора. Або як з нашої Олею Абрамовою. Ніхто так і не довів, що препарат, який у неї виявили, впливає на організм, на поліпшення результатів, але тим не менш, вона рік просиділа без змагань. І тепер в її кар'єрі є це «тавро». І це стосується не тільки допінгу. Пам'ятайте, в останній гонці сезону, коли тренер кинув обойму Фуркаду на стрільбищі. Це заборонено правилами! А тут порахували, що винен тренер. Ну тоді карайте всю команду. 

- У вас з дружиною скоро два роки з дня весілля. Як вона ставиться до ваших відлучень на півроку? 

- (посміхається). Ну Оля сама колишня спортсменка, все розуміє. Навпаки, підтримує мене. Поки на етапи не їздила, ще дитина маленька, але, може бути, в наступному сезоні буде вболівати на гонках. 

- В Олімпійський рік - настрій на медаль Ігор? 

- Це було б дуже круто. І впевнений, що шанс поборотися буде. Але навіть будь-яке місце в топ-10, вважаю, було б хорошим результатом в Кореї.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: