Дмитро Сосновський: "Я би голосував за заборону участі росіян у міжнародних турнірах…"

27 червня 08:11
Переглядів: 370
Сосновський

Головний тренер збірної України з боксу Дмитро Сосновський про тріумф своєї команди на домашньому чемпіонаті Європи.

Нагадаємо, українські боксери-аматори виграли три золоті медалі на чемпіонаті Європи у Харкові, завдяки чому наша збірна перемогла у медальному заліку.

Новими чемпіонами Європи стали Олександр Хижняк (до 75 кг), Віктор Вихрист (понад 91 кг) і Юрій Шестак (до 60 кг). Микола Буценко (до 56 кг) став срібним призером, поступившись у фіналі англійцю Пітеру Макгрейлу.

Також з медалями чемпіонат Європи закінчили Євген Барабанов (до 69 кг) і Дмитро Замотаєв (до 52 кг), які здобули бронзові нагороди.

Відразу по завершенні турніру на наші питання відповів головний тренер збірної України Дмитро Сосновський.

- Дмитро Дмитрович, перед початком чемпіонату Європи припускали такий успіх?

- Я давно казав і продовжую повторювати, що у нас хороша команда. Просто потрібно набратися досвіду і рано чи пізно команда покаже результат. Звісно, я вірив у своїх хлопців. Перед чемпіонатом Європи розраховував на десь на 5 медалей, з них 2 найвищої проби.

- Хто найбільше сподобався із нашої команди?

- Нікого виділяти не стану, адже нам потрібна команда. Усі вихваляють наших боксерів, але, наразі, у нас не має повноцінної команди. Тобто, не має рівних боксерів у всіх вагових категоріях. Так, хлопці дружні, у нас хороша атмосфера. Але маємо проблеми із деякими ваговими категоріями. Маю на увазі вагу до 49 кг, 81 кг… Ці категорії потрібно підсилювати, тоді будемо впевненими у собі. Ось збірна Узбекистану на домашньому чемпіонаті Азії виграли 9 золотих медалей. До такого результату потрібно прагнути.

- В 49 кг виступав єдиний представник Львова на чемпіонаті Європи Назар Куротчин…

- Так, Назар старається, працює. Але йому важко на найвищому рівні.

- Як формуватиметься команда на осінній чемпіонат світу в Німеччині?

- Дуже просто, за здобутими ліцензіями. На чемпіонаті Європи ми виграли 8 перепусток на чемпіонат світу. Ліцензії іменні, а тому хто їх здобув, той і поїде в Німеччину. Ситуація не проста. Дехто каже, що на чемпіонаті світу ми повинні виграти 5 медалей. Це дуже-дуже не просто зробити, вважаю, що успіхом буде 1-2 нагороди. Чемпіонати світу та Європи за своїми рівнями відрізняються. А за два місяці підготуватися буде важко. Я і раніше говорив, що для нас чемпіонат Європи важливіший, ніж світу. Адже у Німеччині відбудеться турнір, який не буде відбірковим на Олімпіаду і ні до чого нас не зобов’язує. А у Харкові вперше в Україні відбувся чемпіонат Європи і ми були зобов’язані у рідних стінах показати достойний результат.

- Торік ми говорили з вами про те, що не вистачає часу на якісну підготовку до Олімпіади, цього року схожа ситуація із чемпіонатом світу. Чемпіонат Азії відбувся місяць тому, у них є час на відпочинок і усі цикли підготовки. У нас же на усе лише два місяці…

- Справді, в азіатів більше часу і їм комфортніше. Я не знаю чому такий календар. Відштовхуємося від наявних умов. У декого із хлопців є розсічення, вони потребують 2-3 тижні на відновлення. Нічого не вдієш…

- З росіянами упродовж чемпіонату Європи трапилося кілька казусів. То їхнього боксера не пустили в Україну, то у фіналі іншого засудили і керівництво Федерації погрожує розборками. Що скажете про претензії росіян?

- Не хочу говорити про них, Росія, взагалі, дивна країна з дивним мисленням. Хотів би подивитися в очі  генеральному секретареві їхньої Федерації Умару Кремлєву. Вони скаржаться на те, що у фіналі ваги до 60 кг їхній Габіл Мамедов переміг нашого Юрія Шестака.  Та нехай вони згадають півфінал Мамедова із Павлом Іщенком, який тепер представляє Ізраїль. Росіянин той бій чисто програв. І Шестаку він програв. Але, повторюю, Мамедов у фіналі не повинен був битися. Нехай візьмуть окуляри, запросять директора ФСБ, Путіна і подивляться бій Мамедова з Іщенком. Павло виграв цей поєдинок в усіх фазах, він боксував, як у найкращі свої роки. Якщо вони заговорили про суддівство, то нехай загадають бій свого Тищенка із казахом Левітом у фіналі Олімпіади-2016. Вони кажуть, що звертатимуться в АІВА… Так нехай і ці два поєдинки розглянуть Мамедов – Іщенко і Тищенко – Левіт. Не хочу про них говорити, про провокаторів із Росії. Їм хочуть заборонити участь у турнірах, я би голосував за таке рішення. Вони займаються всілякими брудними справами, безпідставно критикують суддів, при чому лише тоді, коли їхні хлопці програють.

Вони підняли гвалт, що їхнього напівважковаговика не пустили в Україну… А навіщо ви у нас Крим забрали? Навіщо війну на Донбасі почали? Добре, у Львові усім відоме ставлення до Росії. А тут у Харкові люди не вставали під час виконання гімну Росії. І у цьому місті вони хотіли Новоросію створити… Давайте краще не будемо про цю маячню.

- Як ви ставитеся до участі українців у змаганнях в Росії?

- Уже три роки усім говорю, що не треба туди їздити. Треба заборонити проводити там не лише спортивні змагання, а й усі культурні міжнародні події. Вони розповідають про референдум. Але ж ми не проводимо свій референдум на Кубані, там же теж багато наших людей. А якого біса вони зі своїми «зеленими чоловічками» приперлися на нашу землю? Я би однозначно не їздив на турніри в Росію. Нічого страшного, можна і чемпіонат світу пропустити, поїхати на якийсь хороший міжнародний турнір, там набратися досвіду. Але ми уже перейшли на політичні теми, в які не хочу влазити…

- Добре, тоді як збірна України готуватиметься до чемпіонату світу? Уже є план підготовки?

- У нас є план підготовки до наступної Олімпіади, не лише до чемпіонату світу. З 14 липня починається збій у Тисовці. Останній етап на Олімпійський базі у Києві.                  

- Вистачить часу на якісну підготовку?

- Будемо старатися, зробимо усе можливе. Не одні ж ми опинилася в такій ситуації, уся Європа в однакових умовах. Тому, нарікати на брак часу не пасує.  

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: