"До Олімпіади-2022 масштабного будівництва ще не було"

01 липня 21:52
Переглядів: 276
олімпіада

Україна перенесла заявку на проведення зимової Олімпіади з 2022 на 2026-й

Слідом за проведенням Євробаскету, який перенесли з 2015 на 2017, Україна перенесла і заявку на проведення зимових Олімпійських ігор у Львові - з 2022 на 2026. Таке рішення було прийнято в ході переговорів між президентом МОК Томасом Бахом, прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком і президентом НОК Сергієм Бубкою, які пройшли в Лондоні. "Попередня оцінка, яка була дана робочою групою МОК, свідчить про те, що Львів має величезний потенціал для майбутнього розвитку, - говорить Томас Бах. - У моїх розмовах з прем'єр-міністром України і президентом НОК ми зробили висновок, що в нинішніх умовах було б надзвичайно важко продовжувати боротьбу за право проведення Олімпійських ігор-2022, але разом з тим майбутня кампанія України як можливої господині Ігор має величезне значення для країни в цілому і українського спорту зокрема".

"Це було спільне рішення. Ми прекрасно розуміємо, що на сьогоднішній день та ситуація, в якій опинилася Україна, не дозволяє бути впевненим, що наша країна може прийняти ОІ в 2022 році. З боку Міжнародного олімпійського комітету є розуміння, - поділилася з нами заступник міністра молоді та спорту України Ніна Уманець. - До ОІ-2022 було багато чого зроблено, що стосується гірськолижних комплексів, але масштабного будівництва поки ще не було. Були на стадії планування".

Правда, шансів у України на проведення Ігор 2026 може і не виявитися. Адже в МОК діє правило ротації континентів, згідно з яким за останні 20 років жодного разу європейські міста не брали Ігри два рази поспіль. Поки на ОІ-2022 претендують три міста, з яких один з Європи - Осло (Норвегія), Алма-Ата (Казахстан) і Пекін (Китай). 

"Звичайно, ротація континентів можлива по відношенню до заявки України на ОІ-2026. Але враховуючи, що Україна подавала заявку на проведення Ігор у 2022 році, це непогано, що вона залишилася серед претендентів, які мають надію провести Олімпіаду в 2026-му", - говорить Уманець.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: