Догралися…Професійна хокейна ліга України може припинити своє існування

14 квітня 10:25
Переглядів: 383
ху леви

Професійна хокейна ліга України через два роки після створення може припинити існування. Наступний сезон у Професійній хокейній лізі під великим питанням

Клуби ще минулого тижня повинні були скерувати в офіс ПХЛ листи з підтвердженням їхніх намірів брати участь у чемпіонаті України наступного сезону. Наразі про бажання змагатися в цьому турнірі заявили лише дві команди. 

Спортивний директор ХК «Леви» Михайло Чіканцев  готовий лише усно заявити про бажання команди виступати в новому сезоні ПХЛ. У «Левів» залишаються певні фінансові заборгованості, натомість поки що немає гарантії подальшого фінансування клубу. Щодо цього ведуть переговори. «Офіційне рішення ухвалимо тоді, коли ситуація стане більш визначеною, коли будемо впевнені на сто відсотків, щоб не було таких форс-мажорів, які виникали у нас цього сезону. Від цього страждає імідж команди. Хотілося б, щоб було кілька джерел фінансування команди.  Думаю, що ми у будь-якому разі намагатимемося зберегти команду, й вона наступного сезону обов’язково виступатиме», — розповів Михайло Чіканцев.

За інформацією «Газети», основний інвестор «Левів» відмовився від подальшого фінансування проекту. Керівництво клубу заборгувало гравцям зарплатню за чотири місяці та не у повному розмірі виплатило преміальні. Коштів на погашення боргу немає. Надалі грати в борг хокеїсти не хочуть. Керівництво «Левів» сподівається знайти нового інвестора. Розглядають варіант, за яким за львівську команду виступатиме молодь. Але чи знайдуться гроші на «економ-варіант», також невідомо.          

Натомість харківське «Динамо», за словами віце-президента клубу Сергія Ковальова, «безумовно і надалі гратиме в ПХЛ». Про це він заявив телеканалу «Хокей». Утім, за інформацією «Газети», в харків’ян ситуація аналогічна тій, що склалася у «Левів»: «динамівці» мають борг із зарплати.  

Жодної конкретної інформації немає про київський «Сокіл». У столичному клубі чекають на рішення щодо майбутнього клубу від його власників. Дещо пізніше зі своїм майбутнім обіцяє визначитися київський «Беркут». «Хочемо знати, якою буде структура ПХЛ, хто братиме участь у чемпіонаті, який спортивний рівень буде у можливих учасників наступного турніру», — заявив голова опікунської ради клубу Сергій Харовський в інтерв’ю телеканалу «Хокей». При цьому він назвав «теоретично можливою» участь «Беркута» у білоруському чемпіонаті.

З команд ПХЛ готові брати участь у наступному турнірі тільки  столичний «Компаньйон» та «Білий барс» із Білої Церкви. Остання команда у чемпіонаті України сезону 2013/2014 виступатиме в статусі фарм-клубу «Донбасу».

Нагадаємо, що «Донбас-2» став переможцем чемпіонату ПХЛ сезонів 2011/12 та 2012/13 років. Днями стало відомо, що ХК «Донбас-2» веде переговори про включення команди до чемпіонату МХЛ (Ліга молодіжних команд хокейних клубів Росії, Білорусі та Латвії), починаючи зі сезону 2013/14. «Білий барс» під час чемпіонату, що закінчився, переїхав з Броварів до Білої Церкви, де нещодавно здали в експлуатацію новий льодовий комплекс, і за нетривалий період ігри  «барсів» стали одними з найбільш відві­дуваних команд ліги. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: