Дріфт на снігу

19 лютого 09:13
Переглядів: 342
дріфт на снігу

Минулої суботи, 9 лютого, стартував новий сезон Чемпіонату України з гірських гонок, так само, як і національний автоспортивний сезон в цілому. Вперше в історії України «гора» відбулася на снігу, а етап отримав назву «Зимові вершини».

Стартовий етап гірського чемпіонату-2013 ще перед своїм безпосереднім початком викликав чималий інтерес шанувальників спорту, адже мав статус зимового ралі. Власне зимових гірських гонок в історії українського автоспорту ще не було. Та й місцина, де розташувалася сама траса, була залучена також вперше. Хоча ралійні мотори вже гуркотіли на Верецькому перевалі у 2008 році, щоправда, під час змагань з ралі-спринту. Гірські ж гонки на цьому карпатському схилі не проводилися.

Нова траса - рівні умови 
Траса змагань мала дуже компактне розташування. Порівняно з іншими гірськими трасами в країні, траса на Закарпатському схилі Верецького перевалу передбачала найбільшу кількість поворотів - 19 (9 правих та 10 лівих). Заслуговує уваги і поваги перепад висот - 116 метрів. Втім, траса виявилась досить безпечною, оскільки на всій дистанції не було близько розташованих ні дерев, ні обривів. До того ж, уся дистанція етапу прекрасно проглядалася - від старту і до фінішу, що оцінили і гонщики, і вболівальники. Засніжений підйом завдовжки 2700 метрів учасникам «Зимових вершин» потрібно було подолати тричі. У результаті склалася вкрай цікава ситуація, коли всі учасники - і новачки, і ветерани – були в абсолютно рівних умовах, адже змагальна траса була незнайома жодному пілоту.

Дорогу аматорам
У цьогорічному чемпіонаті з гірських гонок суттєво збільшилася кількість класів, у яких планується розіграти чемпіонське звання. Мова йде про три нових класи автомобілів для спортсменів-професіоналів (задньопривідна техніка з об’ємом двигуна до 1400, 1600 та 2000 кубічних сантиметрів). Окрім того, було запроваджено три додаткові класи для гонщиків-початківців, іншими словами, аматорів. Таким чином, гірська першість України зробила крок назустріч тому, щоб бути не тільки досить доступною за вартістю, але й наймасовішою. Наразі ж розглядається можливість проведення гонок для любителів на трасах, де буде гарантована достатня безпека.

 

Цікаво...
Вимоги для ралійних аматорів  
* Спортсмени-аматори обов'язково повинні бути пристебнуті ременями безпеки і мати захисний шолом. 
* Автомобіль повинен бути укомплектований вогнегасником, аптечкою і т.д. 
* Введено обмеження стосовно гуми. Якщо для «профі» дозволений спортивний шип, то для любителів – тільки стандартна зимова гума, яку використовують в зимовий час в Україні.

* Стартові внески для любителів у три рази менші, ніж для спортсменів, але церемонія нагородження буде відповідати рівню чемпіонату України.

Боротьба за подіум 
Якщо любителі на Верецькому перевалі тільки випробовували свої сили у ралі, спортсмени-професіонали запропонували вболівальникам досить цікаву боротьбу за подіум. У результаті на першому гірському етапі не було рівних досвідченому Вородимиру Петренку на «Мітсубісі Лансер Ево», який був найшвидшим під час усіх трьох залікових спроб. Натомість за два інших призових місця розгорнулася боротьба між косівчанином Миколою Ільницьким, одеситом Дмитром Тананевичем та киянином Дмитром Остапченком. У підсумку переможцем цієї міні-суперечки вийшов саме прикарпатський гонщик, який виборов високе друге місце. Наступні два змагальні етапи пройдуть, відповідно, на Закарпатті (19-20 квітня, Ужоцький перевал) та Буковині (17-18 травня, перевал Німчич). Прикарпаття побачить видовищні гірські перегони вже 21-23 травня, коли за один вікенд пройдуть одразу два етапи - на Кривопільському перевалі та «Буковелі».
                                                                                                                                                                                                                                                       

Результати
Перший етап чемпіонату України-2013 
з гірських гонок «Зимові вершини»

1. Володимир Петренко (А4, «Мітсубісі Лансер Ево», Київ) 4:25,7
2. Микола Ільницький (А4, «Мітсубісі Лансер Ево», Кути) + 9,2
3. Дмитро Тананевич (А4, «Мітсубісі Лансер Ево», Одеса) + 10,4
4. Іван Остапченко (А4, «Мітсубісі Лансер Ево», Київ) + 10,5
5. Михайло Серветник (А4, «Мітсубісі Лансер Ево», Львів) + 18,5 
6. Дмитро Тананевич (А3, «Сеат Ібіца», Одеса) + 47,0
7. Ростислав Базилевич (А3, «Сеат Ібіца», Львів) + 56,5
8. Олександр Грабовецький (А3, «Шкода Феліція», Львів) + 1:12,4
9. Юрій Грабовецький (А2, «Шкода Феліція», Львів) + 1:30,0
Примітка: після підсумкового місця вказаний клас змагань, марка машини, місто, час переможця та відрив між учасниками.  
 
До теми...
Прикарпатці серед найкращих 
17 лютого у Києві відбудеться урочисте нагородження чемпіонів та призерів за підсумками українських автоспортивних змагань 2012 року.
На церемонії вшанування найкращих гонщиків, яку щорічно проводить Федерація автоспорту України, будуть присутні й троє представників Прикарпаття, які тріумфально завершили сезон у гірських перегонах. Чемпіоном України у класі А2 (монопривідні автомобілі з об’ємом двигуна до 1600 кубічних сантиметрів) став івано-франківецьЮрій Лепьохін, який випередив ще одного нашого земляка Сергія Жолинського з Калуша, минулорічного чемпіона у цьому класі. Ще одну срібну медаль у найпотужнішому класі А4 (повнопривідні автомобілі) та в абсолютному заліку здобув Микола Ільницький з Кутів Косівського району,який повторив своє досягнення 2010 року. 

Календар 
Українські ралійні змагання-2013
19-20.04         Гірські гонки. 2-й етап. Закарпатська обл.
17-18.05         Гірські гонки. 3-й етап. Чернівецька обл.
17-18.05         Ралі. ЧУ. 1-й етап. Ралі «Чумацький шлях», Херсон.
14-15.06         Ралі. ЧУ. 2-й етап. Ралі «Маріуполь», Маріуполь. 
21-23.06         Гірські гонки. 4-5-й етапи. Івано-Франківська обл.
06-07.07         Гірські гонки. 6-й етап. Львівська обл.
12-13.07         Ралі. ЧУ. 3-й етап. Ралі «Галіція», Львів.
16-18.08         Ралі. ЧУ. 4-й етап. «Александров Ралі», Чернівці*.
07-08.09         Трофі-рейди. ЧУ. «Gorgan Trophy ‘13», Івано-Франківська обл. 
13-15.09         Ралі. ЧУ. 5-й етап. Ралі «Ялта», Ялта. 
05-06.10         Гірські гонки. 7-й етап. Львівська обл. 
18-19.10         Ралі. ЧУ. 6-й етап. «Трембіта ралі», Івано-Франківськ 
* - спільний етап чемпіонатів України та Росії

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: