Дві львівські борчині стали чемпіонками Європи серед кадетів

24 травня 10:32
Переглядів: 181
Вільна боротьба

Львівські борчині Оксана Чудик та Соломія Винник уже повернулися з континентальної першості серед кадетів, де завоювали нагороди найвищого ґатунку. Чудик у ваговій категорії до 65 кг, а Винник – до 53 кг.

Оксана підтвердила минулорічне звання володарки «золота» Європи. Перед тим, як дістатися фіналу, Чудик прорвалася через три виснажливі поєдинки. Її тренер Олександр Раковський розповідає: «Усі сутички були дуже складні. З естонкою рахунок був 4:4, Оксана перемогла завдяки останній дії. З румункою теж до останньої дії практично боролася».

Сама ж львів’янка підкреслює : «Найважча сутичка була з естонкою. Я їй програвала 4:2. А потім виклалася. Подумала: це я не просто так старалася весь рік. І перемогла».

У завершальному раунді Оксані протистояла представниця Угорщини. Із нею львів’янка впоралася доволі просто із рахунком 10:0. Завдяки цій перемозі українська борчиня завоювала ще й ліцензію на Юнацькі Олімпійські ігри, які у жовтні прийме Аргентина. Оксана Чудик зізнається: «Велике натхнення мені давала наша команда: всі кричали, вболівали один за одного. І коли я вже виходила на п’єдестал, було дуже приємно, коли грав гімн України. Радісно, що ми довели не перший і не останній раз, що українки найсильніші».

Ще одна володарка «золота» Соломія Винник каже: «Головне – не боятись і повірити в свої сили. І працювати завжди першим номером, нав’язувати противнику свою боротьбу».

Натомість її наставник Орест Скобельський пояснює: «Соломія показує багато відкритої боротьби. А наш спорт є таким: треба колись постояти, почекати, просто на суддів попрацювати. А вона хоче відкрито боротися, показувати видовищну боротьбу, відкриту, розкуту».

У вирішальній сутичці львівська борчиня зустрілася із росіянкою. І навіть поступалася супротивниці на початку поєдинку. Але зуміла переламати протистояння. Про свою відзнаку Соломія говорить скромно: «Золото» додало трішки впевненості, але не треба на цьому зупинятися. Я хочу показувати результати на дорослому рівні. Кадети – ще не показник. Хочу виграти Олімпійські ігри».

Попереду ж у дівчат нові виклики. Один із яких – кадетський чемпіонат світу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: