Директор "Арени Львів": "Наступного року плануємо замінити газон"

15 липня 10:22
Переглядів: 271
Арена Львів

9-го липня Юрія Анатолійовича Майбороду призначено на посаду в.о. директора державного підприємства «Арена Львів» після того, як 7-го червня її залишив Євген Болкун.

Із 2004-го Юрій Анатолійович був начальником управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації. Має звання майстра спорту з веслування на байдарках і каное, чемпіон VI Спартакіади України. З нагоди призначення на нову посаду інформаційний центр Федерації футболу Львівської області поспілкувався з Юрієм Майбородою.

– Юрію Анатолійовичу, чесно кажучи, незвично бачити Вас на посаді керівника «Арени Львів»? Ви вже звикли до нової посади?
– Входжу не стільки в роль директора, як людини, яка має знати, як усе всередині тут відбувається, як має функціонувати стадіон, як зробити, щоби було краще. Проблем насправді чимало. Я знав про це, але поступово дізнаюся про проблеми, яких я не знав. Не скажу, що картина сумна, але складна і різнобарвна. Наше завдання зробити її приємною для людей, які приходять на стадіон.

Є багато складних питань для вирішення. Однак усе можна зробити за бажання. Щоправда, бажання однієї людини недостатньо, потрібно, аби воно було у всього колективу. Людський фактор відіграє тут не останню роль. Це залежить від багатьох складових залежить, тому за всіма напрямками потрібно працювати. Зараз збираю інформацію, змальовую повну картину, раджуся з людьми, які тут працюють. Загалом колектив здоровий, кожен знає, чим він займається. В кожному напрямку є свої проблеми. Щоби їх вирішити, потрібні кошти.

Оскільки «Арена Львів» є державним підприємством, відповідно повинно їх заробляти. Враховуючи різні чинники, це робити доволі складно. Якби цей стадіон знаходився в межах міста, якби тут довкола виросло чимало різноманітних споруд, зокрема спортивного призначення і не тільки, і було би заповнене людьми, тоді арена функціонувала би по-іншому. Але ця відносна відірваність створює додаткові проблеми, недопрацювання, які були при будівництві стадіону, підготовці до Євро-2012.

На жаль, багато речей зроблено недобросовісно, недоброякісно, як от дорожня розв’язка, і тут немає належного транспортного сполучення. Є багато речей, які ускладнюють успішну життєдіяльність стадіону. Достатньо лише сказати, що при приблизній вартості «Арени Львів» у 3 мільярди гривень, 333 мільйони станом на 2012-ий рік – непрофінансовані роботи. Цю суму треба множити на 3. Уявляєте, скільки є ще всього недоробленого? Ремонту також потребує і те, що вже працює.

– Це правда, що зараз є компанії, наприклад, «Альтком», які візьмуться за «Арену Львів»?
– Я ще не бачив судових речей. Знаю, що компанії чи організації, які були створені тоді, коли будували стадіон, зникли. В цьому теж є проблема, адже немає з кого запитати, кого притягнути до відповідальності, хто би ці борги сплачував. Ця проблема виходить на загальнодержавний рівень, бо це неможливо вирішити на місцях, і потребує прийняття відповідних рішень на рівні Кабінету Міністрів України, щоби розпрощатися з боргами і рухатися далі.

– Назвіть п’ять найбільших проблем «Арени Львів».
– Є об’єктивні речі, як от борги, які потрібно сплачувати, бо по-іншому арена не буде функціонувати. Приблизно 2,5 млн гривень потрібно заплатити за теплопостачання. Якщо ми не сплатимо цей борг, то ввійдемо в зиму без тепла, а це крах споруді загалом. Приблизно 2,5 млн гривень – це різноманітні податкові зобов’язання. Їх ще можна тягнути, але там наростають штрафні санкції, пеня. Теж бажано з ними розпрощатися.

Близько 900 тисяч гривень потрібно сплатити до кінця місяця, щоби не припинилося електропостачання. Різні кредиторські зобов’язання за різними напрямками – ще плюс півмільйона гривень. Це те, що заборгували, що потрібно повертати. Це низка нагальних питань, які потрібно вирішити, щоби бути більш-менш упевненим у завтрашньому дні. Стадіон – це приміщення і футбольне поле. Одне без іншого не можна використовувати, все взаємопов’язано.

Раз на 5 років потрібно змінювати покриття футбольного поля. Вже пройшло 7 років, а газон на «Арені Львів» іще не змінювали. Це першочергово потрібно зробити. Є різні шляхи вирішення цього питання. Можна змінити траву і надалі експлуатувати її в такому ж режимі, як сьогодні, а можна заплатити дорожче і змінити не лише траву, а й принципово змінити весь газон, використавши новітні технології, за якими, зокрема, побудовані стадіони в Катарі до наступного чемпіонату світу.

Основа робиться штучна, а сам газон – жива трава вперемішку зі штучною, що проростають одна через одну. Такий газон дуже стійкий до навантажень, витримує до 200 циклів проведення різних заходів упродовж року. Відповідно зменшуються витрати на їх проведення. Економічно це дуже вигідно і зручно, адже можна проводити регулярні матчі декількох команд, різноманітних турнірів за доступну ціну.

– Який потрібний бюджет, щоби змінити газон на «Арені Львів»?
– Щоби це зробити, сьогодні потрібно 7 мільйонів гривень. Таких коштів у нас немає, тому ми не обійдемося без підтримки Міністерства молоді і спорту України, в підпорядкуванні якого перебуває «Арена Львів». Державний секретар міністерства Олег Миколайович Немчінов безпосередньо курує всі спортивні державні підприємства в Україні, зокрема «Арену Львів», з розумінням ставиться до цієї проблеми. Маємо в його особі підтримку, аби передбачити такі кошти в бюджеті на наступний рік і планувати заміну газону.

– Цього року така заміна газону відбудеться?
– Цьогоріч це вже пізно робити. Потрібно передбачити відповідні кошти, щоби можна було ними скористатися. Взимку накрити його до весни, а навесні над цим попрацювати. Це зараз важливо. Сподіваюся, до жовтня буде ясність щодо коштів на зміну газону. Щодо споруди стадіону, неякісно зроблений дах, який у певних місцях протікає. Потрібно це виправляти.

Щоби все функціонувало на футбольному полі належним чином, має бути команда, яка би проводила тут домашні матчі. Над цим зараз іде робота. Пам’ятаємо, як на «Арені Львів» грав «Шахтар», відповідно простіше вирішувалося багато питань, оскільки було стабільне належне фінансування. Зараз такої команди немає, але тривають перемовини з футбольним клубом «Львів».
 
Наразі маємо домовленості на проведення двох поєдинків – 29-го липня з київським «Динамо» і 19-го серпня зі «Шахтарем». Але завдання стоїть, аби львівяни грали тут постійно. Результат перемовин залежатиме і від ситуації зі зміною газону. До цього треба ставитися з розумінням. Звичайно, ФК «Львів» хоче здешевити свої витрати на проведення ігор, а «Арені Львів» потрібно якомога більше грошей для вирішення своїх проблем. Необхідно знаходити компроміс.

– Скільки зараз обходиться один матч ФК «Львову» на «Арені Львів»?
– Загалом близько 200 тисяч гривень. Треба, щоби люди, які приходять на стадіон, почувалися комфортно, створювати належні умови. Для цього залучатимемо й інші заходи, а не лише футбольні матчі. Працюємо над цим. Зараз «мертвий» сезон, період відпусток, у цей час важко когось додатково сюди залучити. Але з вересня плануємо провести на «Арені Львів» 12 масштабних подій. Зокрема поєдинок національних збірних Словаччини та України в рамках Ліги націй 9-го вересня, але особливо на щось не розраховуємо, оскільки він відбудеться без глядачів.

– Головний тренер збірної України Андрій Шевченко нарікав на поганий стан газону на «Арені Львів». Чи вдасться привести його до ладу до матчу зі словаками, зважаючи на те, що тут гратиме ФК «Львів»?
– У перший день, коли я прийшов на нову посаду, поцікавився станом газону на «Арені Львів», побачив усе на власні очі. Хоч я не спеціаліст у цьому питанні, але, на мій погляд, тут добрий газон. Незалежні спеціалісти, які свого часу оцінювали покриття поля на арені, зазначали, що якщо він не в ідеальному стані, то в дуже доброму, і не потрібно висловлювати щодо цього претензій.

– Чи пробуватимете залучити на стадіон «Карпати»?
– Зараз говоримо про ФК «Львів», з яким маємо реальні угоди. Якщо змінимо газон на такий, як я мрію, щоби він був наступного року, тоді можна говорити про ще одну команду. Я відкритий до діалогу з будь-ким, готовий співпрацювати. Це можуть бути і «Карпати», і «Ворскла». Зараз я націлений на те, щоби знайти шляхи функціонування цієї споруди загалом.

– «Ворскла», яка виступатиме в Лізі Європи, заявила «Арену Львів» як резервний стадіон у єврокубках.
– Не виключаємо, що полтавці проведуть матчі Ліги Європи на «Арені Львів», якщо УЄФА визнає, що їхній домашній стадіон не відповідає передбаченим вимогам. Чекаємо, коли вирішиться це питання. На мою думку, «Арена Львів» краще підходить для єврокубкових баталій.

– Ви, якщо я не помиляюся, вже 9-ий директор «Арени Львів». З якою метою прийшли на нову посаду?
– Я зараз не думаю про те, скільки працюватиму на цій посаді і про різні супутні моменти. Намагатимуся робити максимально корисне, все що зможу. Деколи мені доводилося робити те, що я думав, що не зможу зробити. Веслування на байдарках та каное, яким я раніше займався, – це такий вид спорту, що якщо ти не зробив гребок, то тобі немає чого розраховувати на партнерів чи ще на когось. Я звик: якщо в житті щось недопрацював, тоді треба винити лише себе. Якщо програвати, то щоби не було совісно за те, що нічого не робив, аби перемогти.

– Наразі Ви – виконуючий обов’язки директора «Арени Львів». Коли у Вас заберуть приставку в. о.?
– Коли мене призначали, голова Львівської облдержадміністрації Олег Михайлович Синютка пояснив, що це такий порядок призначення на посаду. Але мене приставка в.о. зовсім не турбує.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: