Дитячо-юнацька спортивна школа "Соколяни" незабаром відзначить своє 50-річчя!

05 жовтня 17:30
Переглядів: 263
спортивна школа "Соколяни"

13 жовтня 2016 року у місті Сокалі відбудуться урочисті святкування з нагоди 50-річчя від дня утворення дитячо-юнацької спортивної школи "Соколяни".

Розпочнеться свято із традиційного заходу посвячення учнів-початківців спортивної школи та виступу директора ДЮСШ «Соколяни» Романа Плетінки про основні віхи діяльності школи. Заплановано також відзначення тренерського колективу та ветеранів тренерської праці ДЮСШ «Соколяни» з нагоди піввікового ювілею школи.

Початок о 14:30 год.

Довідково.

Сокальську ДЮСШ було утворено у 1966 році з відділеннями баскетболу, волейболу, легкої атлетики. У 1974 році, після будівництва плавального басейну, відкрито відділення плавання.

Школа має неабиякі спортивні досягнення та традиції – за ці роки виховано не одне покоління мешканців Сокаля й підготовано чимало кваліфікованих спортсменів – переможців та призерів обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань.

Особливих успіхів досягли вихованці відділення волейболу. Зокрема, учень відділення волейболу Юрій Єрмаков у складі збірної команди України став срібним призером Всесвітніх юнацьких ігор (Москва, 1998 рік); Ігор Семенюк у складі команди збірної України став переможцем Всесоюзних змагань школярів. Вихованець школи Сергій Капелусь виборював звання чемпіона Суперліги України, володаря Кубка України, володар Кубка Польщі. Вихованці школи Кліщ Іван, Семенюк Петро, Сметаніков Павло, Ковалів Валентин, Іванків Ігор, Ваврук Андрій – виступали в складах команд вищої та суперліги України з волейболу. Команди волейболістів 1973 р.н. та 1975 р.н. здобували звання чемпіонів України у відповідних вікових групах; а команда гравців 1975 р.н. стала срібними призерами чемпіонату кол. СРСР. Савчук Роман у складі команди Київського училища фізичної культури, а Закорчевний Юрій у складі команди Дніпропетровська стали відповідно «срібним» та «бронзовим» призерами дитячої волейбольної ліги чемпіонату України 2015-2016 років.

У відділенні легкої атлетики неабияких успіхів у складі збірної України на Юнацьких Олімпійських іграх в Сінгапурі у 2010 році досягла Оксана Райта, яка виборола «бронзову» медаль. Вихованець школи Матвєєв Артем (1998 р.н.) у 2015 році став чемпіоном України у стрибках у довжину.

Спортсмени відділення баскетболу Цип’як Ірина, Кордупель Соломія виступали у командах майстрів вищої ліги України.

На відділені плавання підготовлено чемпіона України, майстра спорту України Саватєєва Валерія; а норматив кандидата у майстри спорту виконали: Приходько Микола, Андрусів Євстахій, Синишин Оксана, Ковбасюк Людмила, Нелюбін Микола, Дмитрук Михайло, Черничко Людмила.

В різні роки ДЮСШ «Соколяни» очолювали:

1966-1979 – Ганіткевич Юрій Іванович

1979 – 2006 – Новацький Роман Михайлович

від 2006 року – Плетінка Роман Матвійович.

З початку заснування школи і по даний час працюють тренерами-викладачами ДЮСШ «Соколяни» Кретів Олена Методіївна (Заслужений тренер України) та Васьків Богдан Михайлович.

Високих результатів у підготовці переможців та призерів обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань досягали такі тренери-викладачі ДЮСШ «Соколяни»:

Відділення волейболу:

Новацький Роман Михайлович

Верхолюк Григорій Семенович

Матвійчук Василь Филимонович

Плетінка Роман Матвійович

Токаж Олександр Євгенович.

Відділення баскетболу:

Дрига Віталій Григорович

Васьків Богдан Михайлович

Тарасюк Ярослав Лук’янович

Лучкова Ірина Ігорівна

Відділення легкої атлетики:

Кретів Олена Методіївна

Лапський Степан Ярославович

Пікунова Марія Миколаївна

Відділення плавання:

Глуховецький Андрій Васильович

Глуховецька Емма Іванівна

Гриців Володимир Ярославович

В останні роки в школі зроблено капітальний ремонт, здійснено реконструкцію спортивного залу та басейну; спортивний майданчик для занять баскетболом та волейболом облаштовано спеціальний покриттям, обладнано майданчик для пляжного волейболу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: