Екс-арбітр ФІФА: "Арбітру у матчі "Карпати" - "Таврія" було непросто"

02 жовтня 23:50
Переглядів: 160
Ступар
Мирослав Ступар, екс-арбітр ФІФА - про минулий тур ПЛ.

"Зоря" - "Волинь". Дмитро Кутаков упевнено провів гру, хоч у матчі було достатньо грубощів.

"Металург" Д - "Шахтар". Сергій Бойко провів один із найкращих своїх матчів нинішнього сезону. У попередніх випадках до цього арбіт­ра було достатньо претензій, але в донецькому дербі Бойко не допустив серйозних помилок. Хіба що, як завжди роздавав картки, вимагала цього ситуація чи ні. Наприклад, попередження Мораєсу та Чечеру були не адекватні порушенням.

"Дніпро" - "Чорноморець". Варто відзначити й Юрія Можаровського. У Дніпропетровську арбітр підняв планку дозволеної боротьби, на відміну від Бойка, не роздавав зайві картки, а перший "гірчичник" показав гравцю "Чорноморця" лише незадовго до перерви. Тим самим суддя дав зрозуміти, що із цього моменту недозволені прийоми каратимуться. У принципі, футболісти зрозуміли арбітра, тому що в другому таймі на дві команди заробили лише одне попередження (в Джа Джедже цілком заслужена жовта картка) й вилучення. У ситуації з прямою червоною карткою Антонову Можаровський перебував поблизу епізоду, тож чітко бачив, що нападник одеситів міг уникнути контакту з захисником "Дніпра" Федецьким. Тому вилучення Антонова - абсолютно справедливе. Можаровський показав хороший приклад, як треба керувати грою.

"Іллічівець" - "Говерла". Великих претензій до роботи молодого Сергія Скрипака немає. Відпрацював на своєму рівні, не завжди бачив порушення, але значних помарок не припускався. До того ж, чудово розібрався в моменті на останніх хвилинах, коли після прострілу із флангу Люлька грудьми відбив м’яч. Гравці "Іллічівця" намагалися сигналізувати, що захисник "Говерли" зіграв рукою. Можливо, футболіст і торкнувся рукою м’яча, але жодним чином не грав рукою, тому Скрипак справедливо не призначив пенальті.

"Карпати" - "Таврія". Анатолій Абдула нічого не зіпсував, але не сказав би, що це його найкращий матч. Наприклад, на 42-й хвилині арбітр дав попередження Гладкому та Буссаіді, але повністю не розібрався в моменті, оскільки гравець "Таврії", як кажуть у народі, взяв опонента "на Одесу", тобто вдарив головою в чоло. На жаль, не допомогли Абдулі правильно визначити дисциплінарні санкції й численні асистенти. Різні думки викликало призначення 11-метрового у ворота "Таврії". У цьому епізоді Свенссон чітко зіграв у ногу Голодюку, тож лише здалося, ніби гравець "Карпат" сам зачепився за свою ногу. Очевидне порушення, й Абдула вчинив правильно. Додам, що арбітру у цьому поєдинку було непросто, адже матч видався достатньо брутальним - 49 порушень на дві команди, п’ять жовтих карток у господарів і три - в гостей. Лише статистика свідчить, що матч був складним.

"Ворскла" - "Динамо". Віталій Годулян спочатку припустився низки помилок: чомусь "нагородив" попередженням Макаренка, хоча проти гравця "Динамо" був "чистий" фол. Майже зразу Ідейє поборовся із захисником плече в плече, та арбітр призначив штрафний у бік киян. Суддя чомусь забув, що така боротьба дозволяється у футболі. Далі Годулян перестав помилятися, хоча на 45-й хвилині призначив 11-метровий після доволі довгої паузи. Цей момент Годулян явно проґавив, зате молодець додатковий асистент Віталій Дяденко - досвідчений арбітр першої ліги, який вчинив принципово й продемонстрував психологічну стійкість, коли його атакували динамівці. І справді, арбітри мали слушність, адже Вукоєвич зіграв рукою. Вилучення Ідейє не викликає великих сумнівів.

"Металіст" - "Металург" Зп. Сергій Березка в окремих моментах мав не найкращий вигляд. Арбітр старався, але чомусь давав зайві картки. Приміром, у Хав’єра, який отримав попередження за те, що впав у штрафному, не було явної симуляції, адже захисник "Металурга" десь трохи притримав бразильця рукою. Березка справедливо покарав Балича першим "гірчичником", а ось за що показав йому друге попередження - загадка. Слід зазначити, що суддя один раз попередив Балича та Девича, а потім виніс суворий вердикт. Хоча Балич вів із Девичем чесну, спортивну боротьбу, тож якихось серйозних порушень правил з його боку не було.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: