Екс-арбітр ФІФА: "На мундіалі немало суддівських помилок"

28 червня 08:11
Переглядів: 218
stupar

Стаття розміщена в рамках блогу : Чемпіонат світу з футболу 2014 у Бразилії

Колумбієць Умберто Клавіхо став першим арбітром, якому ФІФА не пробачило грубих помилок - його відправили додому!

Безпрецедентне рішення ухвалило ФІФА. Цей орган вирішив дисквалі­фікувати колумбійсь­кого суддю за дві помилки, які він допустив у матчі Мексики проти Каме­руну.

Ретельно вивчивши помилку арбітра Умберто Клавіхо відправили додому. Йому не пробачили того, що він двічі зафіксував офсайд, якого насправді не було. Через це мексиканцям не зарахували два справедливі голи. А от арбітра у полі того скандального матчу ФІФА не дискваліфікувало.

- На мундіалі було нема­ло суддівських помилок, але відправили додому лише од­ного, - каже газеті "Експрес" франківчаник Мирослав Ступар, екс-арбітр ФІФА. - Причина та­кого рішення зрозуміла: промахи колумбійця не вписуються у контекст матчів найвищого рівня. ФІФА ви­рішило, що кваліфікація лайнсмена просто не відпо­відає рівневі учасника чем­піонату світу. І це, мабуть, справедливе рішення. Ну, не може рефері такого рангу не зараховувати два чисті м'ячі! Особливо показовим був другий, коли суддя підняв прапорець після подачі куто­вого.

- Дотепер за помилки аси­стента відповідали й арбітри у полі. Чи варто було дискваліфіковувати не лише лай­нсмена, але й суддю зі свист­ком, який, власне, не зараху­вав два справедливі м'ячі?

- Дотепер існувало негла­сне правило, що за всю бри­гаду відповідає арбітр у полі. Але такий підхід не зовсім справедливий, тож ФІФА змінює систему оцінювання рефері. Якщо головний суд­дя фізично не міг побачити офсайду, то, зрозуміло, його не треба так сильно карати, як лайнсмена.

- Що буде з колумбійською бригадою? Невже вона стане інтернаціональною?

-  ФІФА старається, щоб один матч судили арбітри з однієї країни. І це правильно, адже їм легше між собою зна­ходити спільну мову. Та у колумбійській бригаді є одна втрата. Не виключаю того, що замість колумбійця у цю команду прийде представник іншої країни.

- Чи помітили ви інших суддів, кваліфікація яких не відповідає рівню мундіалю?

- Я помітив різницю у класі між європейськими ар­бітрами та представниками інших континентів. Видно, що європейці мають вищу кваліфікацію. Та ФІФА до­тримується квотного прин­ципу і залучає до роботи суддів з усіх куточків планети. Вони допустили багато помилок, але ніхто не заслужив аж та­кого покарання - відлу­чення від чемпіонату світу.

- Як вам рівень арбітражу на чемпіонаті світу?

- Усе почалося дуже пла­чевно. Ми бачили серію гру­бих помилок на старті чемпіонату. Та що більше часу триває мундіаль, то менше грубих промахів. Арбітраж поліпшується. І треба від­значити, що автоматична фіксація гола пішла на ко­ристь футболові та суддям. Завдяки цій новинці ФІФА вдалося уникнути щонайме­нше двох суддівських скан­далів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: