Ельбрус Тедеєв: "На Київському турнірі не буває суперечливих моментів"

17 січня 15:33
Переглядів: 157
Default Image

- Ельбрус Сосланович, залишився місяць до київського Міжнародного, і всіх шанувальників боротьби цікавить, кого в цей раз ми побачимо на київських килимах?
- Зараз ще складно сказати, хто приїде з титулованих спортсменів. Напередоднi Олімпійських Ігор, кожен планує свій змагальний та навчально-тренувальний графік - індивідуально зі своїми тренерами. Але однозначно у нас будуть яскраві сутички. Хто, влітку міг очікувати, що американець, який так яскраво боровся на київському турнірі, ідентично повторить свої сутички на Чемпіонаті світу.


- Чи можна говорити про те, що наш турнір стане відбірковим для національних федерацій інших країн, напередоднi ліцензійних турнірiв?
- Для нашої збірної, турнір завжди був відбірковим перед важливими змаганнями. Також, наприклад, минулого року він став відбірковим для американців. І вище згаданий Джордан Борроуз, так вдало відібрався, що став чемпіоном світу. Він був у нас на зборах, практично всіх розгромив на київському турнірі і після цього людина успішно з'їздила до Туреччини.


Це гарна практика, наш турнір, як і красноярський, і турнір Медведя завжди є відбірковим. Але варто зауважити, що за кількістю країн-учасниць ми перевершуємо ці турніри. Чому? Тому, що докладається дуже багато зусиль, до того ж зручне географічне розташування. І все ж таки навіть аура в Києві особлива.


- А можна трохи докладніше, чим київський міжнародний приваблює щороку таку велику кількість учасників, спортсменів вищого ешелону?

- Київ дуже позитивно впливає на людей. До того, ж крім турніру, тут є багато привабливих місць в туристичному плані. Києво-Печерська Лавра, Михайлівський собор... Гості можуть побачити власними очима звідки пішла Київська Русь.
А якщо повернутися до спортивного аспекту, то на нашому турнірі практично не буває суперечливих моментів. Ми дуже об'єктивно проводимо змагальний процес. Тут не буває упередженості. І гості цінують об'єктивність нашої суддівської бригади, тому для багатьох федерацій наш турнір завжди пріоритетний.


- Напередодні минулого турніру в Конча-Заспу на збори з'їхався увесь цвіт борцівського світу. Чи будуть в цьому році спiльні збори?
- Звичайно будуть, десятки країн хочуть провести з нами спільні збори. І не тільки перед турніром, але й напередоднi Європи, Олімпіади - в Конча-Заспі, в Алушті. Це вже давня традиція і боятися цього в жодному разі не можна.


- Ви трохи випередили наступне питання. Деякі тренера негативно ставляться до спільних зборів з іноземними командами...
- Дійсно у декого є якийсь страх. Я не знаю, чим вони це мотивують. Я все це пройшов, як і інші борці - Федоришин, Стадник... І тим не менше їм це не заважає громити всіх на міжнародних турнірах. Мені здається, тут все залежить від самої людини. Як можна бути обережним, бояться і так само налаштовувати своїх вихованців, а потім виводити їх з таким настроєм на килим? Суперники це відчувають. Страх тренера передається спортсмену. На килимі не повинно бути авторитетів. Треба йти у вир подій, кожен день змінювати партнерів, вчитися тому, що є у наших опонентів, ділитися своїм досвідом. Від цього боротьба тільки виграє.


- Чи будуть якісь зміни в підготовчому етапі?

- Зараз, перед Олімпіадою, ми проведемо стандартну підготовку. Не бачу потреби, що-небудь змінювати. Можливо, відправимо на спільні збори молодіжну збірну, нехай там поміряються силами, візьмуть для себе, щось нове. А для олімпійської команди потрібно створювати більш зручні умови вдома. Зараз головне, підготуватися до ліцензійних турнірів. Це головне питання, яке турбує і мене, і тренерську рада та особистих тренерів.


- Досі Київський Міжнародний був найвідомішим українським турніром. Зараз існує ймовірність, що світу відкриється ще один солідний турнір - в Одесі. Що дасть новий статус турніру, раніше відомому, як «Чорне море»?
- Статус стимулює в першу чергу учасників турніру, все ж таки виграти Кубок Президента - це звучить солідно. Зараз ми погоджуємо всі питання з адміністрацією Президента.


У Київського турніру вже є міжнародне визнання, тому хотілося б паралельно створити на Українi такий же потужний турнір. Новий статус, стимулював би партнерів турніру - вже існують проекти по фінансуванню. Хотілося б підняти імідж турніру. Ми і надалі будемо всіляко підтримувати регіональні федерації, і робити все від нас залежне, щоб підвищити популярність нашого виду спорту.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: