«Енергетик» на краю прірви? Івано-франківщина ризикує втратити професіональний клуб

30 березня 12:30
Переглядів: 313
Energetyk

Усе, що робиться, робиться до кращого, стверджує народна приказка. Та з цим твердженням вкрай не погодяться зараз в «Енергетику». Клуб, який було засновано ще далекого 1948 року, опинився на краю прірви. А причиною тому послугували саме зміни, які поки що так і не пішли на краще…
 

Команда з Івано-Франківщини зірок з неба ніколи не хапала. З сезону-1998/1999 розпочала виступи у другій професіональній лізі, де без зайвого фарсу провела сім сезонів. Коли ж у Бурштині зрозуміли, що вже дозріли до серйозніших завдань, колектив виборов путівку до першої ліги, де хоча й у нижній частині турнірної таблиці, але провів шість сезонів. Не буду говорити, що представники цього клубу колись говорили про захмарні завдання, але й без того футбол у місті з 15-тисячним населенням любили й підтримували. В цьому мав змогу переконатися на власні очі, коли відвідав гру ще другої ліги «Енергетик» — «Чорногора».
 

Спокійне й мирне життя «Енергетика» струсонулося кілька місяців тому, коли головний спонсор команди за останні п'ятнадцять років — бурштинська ТЕС змінила власника. Бити на сполох ніхто не поспішав, але до таких рішень підійшли в клубі з пересторогою, адже ніхто не міг наперед знати, які плани нових керівників щодо утримання своєї команди. Кілька мільйонів гривень на рік могли знайти й інше застосування.
 

Звідси, власне, й почалися всі біди. «Енергетик» — одна з небагатьох команд, яка через невизначеність у майбутньому провалила весь період зимового антракту. А все тому, що новий власник затягував із своїм рішенням: фінансувати ж команду чи ні? Лише 14 лютого у бурштинців зажевріла надія — гроші пообіцяли дати, а отже — клуб продовжить існування. Вже за два дні «Енергетик» отримав нового головного тренера, яким став знаний у минулому прикарпатський футболіст Володимир Ковалюк. Нашвидкуруч було проведено комплектацію команди, якщо це можна було так назвати. Та головне: вдалося зберегти майже всіх гравців, хто виступав у першій частині сезону. Але дати добро на фінансування і виділити ці кошти — зовсім різні речі. Команда й заявку пройшла, а де ж обіцяні гроші?
 

Першими не витримали нерви в головного тренера, який, зневірившись, перед першою весняною грою із «Севастополем» подав у відставку. Занервувала й команда, яка, за чутками, навіть хотіла бойкотувати передматчеву  розминку. Лише останньої миті хлопців вдалося вмовити таки вийти на гру. Результат тієї зустрічі всім відомий — 1:5! А хіба могло бути інакше?
 

Красномовно ситуацію в клубі окреслив в.о. головного тренера Микола Вітовський: «Фінансування немає, харчування немає, вітамінів немає, медикаментів немає. У футболістів немає грошей! Вони щодня запитують у мене: як ми далі будемо жити? Я вже купу років знайомий із станом справ у Бурштині, навіть ще до того, як почав тренувати, і скажу, що зараз ситуація критична. І я не знаю, як ми наразі з неї вийдемо. Чи поїдемо ми на виїзд, не знаю. Хоча віце-президент запевнив, що гроші знайдуться». На момент написання матеріалу, до виїзної зустрічі із «Геліосом» залишалася доба. Як нам повідомив президент клубу Мирослав Лотоцький, на гру «Енергетик» таки виїхав.
 

А що ж далі? До Бурштина має завітати делегація ДТЕК, які власне і є новими власниками станції. В першу чергу їх цікавитиме ситуація на ТЕС, і лиш одне з другорядних питань, які можуть розглядатися, стосуватиметься життєдіяльності ФК. Пан Лотоцький не втрачає надії на позитивне вирішення цієї ситуації. В найгіршому ж випадку «Енергетик» ризикує повторити долю молодших братів по регіону — «Нафтовика», «Техно-Центра», «Чорногори», якщо не знайде інших джерел фінансування.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: