Евген ХАЧЕРІДІ: "Вдома зіграти так, щоб у Париж поїхати на екскурсію"

15 листопада 16:50
Переглядів: 1454
хачеріді

Напередодні першої частини битви, яка відбудетеся на «Олімпійському» у Києві, центральний захисник «синьо-жовтих» Євген Хачеріді у розмові з кореспондентом газети «Спортивка» відзначив, що для збірної України надзвичайно важливо у домашній грі залишити власні ворота сухими.

- Ми чудово розуміємо важливість та ціну матчів із французами. Зіграти на чемпіонаті світу - мрія кожного футболіста, а шанс втілити в життя випадає не так часто. Після жеребкування плей-оф багато було розмов, що нам не поталанило. Та й тих, хто нас одразу ж поховав вистачало. Але ми на це не зважаємо, а робимо свою справу - готуємося до цих матчів, які для багатьох із нас стануть чи не найважливішими у житті. Нікого з нас не потрібно налаштовувати на ці матчі. Навпаки, важливо, щоби команда не перегоріла, адже психологічний тиск відповідальності за результат ліг тягарем ледь не на фізичному рівні. Однак я вважаю, що в подібній ситуації перебувають і гравці збірної Франції.

- Більшість вважає французів фаворитом пари. Збірній України це на руку?

-  Ви маєте на увазі, що в разі поразки нам ніхто дорікати не буде? І навпаки, якщо пройдемо французів, то станемо ледь не національними героями? Не знаю, можливо, так воно і є. Але я точно знаю, що ми дуже хочемо здобути путівку до Бразилії. Зрозуміло, ми прагнемо це зробити для наших вболівальників. Але не в меншій мірі хочемо це зробити й для себе. У кожного з нас є амбіції, кожен із нас грає у футбол не лише для того, щоби прогодувати сім'ю і забезпечити гідне життя рідним. Не менш важливою є і спортивна складова. Повірте, найменше зараз ми думаємо про гроші та про преміальні, які можемо отримати в разі перемоги над французами. Ні на секунду не сумніваюся, що для кожного гравця збірної України на першому місці можливість стати учасником чемпіонату світу.

- Преса відзначає, що Франція зараз сильна і добре збалансована команда в усіх лініях. Та й загальна трансферна вартість гравців, делікатно кажучи, помітно переважає вартість збірної України.

-А відколи це у футбол розпочали грати гроші? Всі викладки на папері - це забава для вас, журналістів і вболівальників. До гри можна казати і писати все, що завгодно. І хто би там що не казав, а все одно вирішиться усе виключно на футбольному полі. А якби гроші, точніше їхня сума, про яку ви кажете, мали під собою реальне підґрунтя, то сам чемпіонат світу можна було б і не проводити. Сіли за стіл, порахували, в кого скільки вартує збірна, і все - в кого найбільша сума, той і чемпіон.

- Ти особисто кого найбільше остерігаєшся у складі збірної Франції?

- У грі французів надзвичайно багато залежить від Рібері. Погодьтеся, він проводить чи не найкращий рік у своїй кар'єрі. Та що там казати, якщо майже ніхто не сумнівається, що саме Рібері стане володарем цьогорічного «Золотого м'яча». Але якби у французів був тільки один Рібері... Там що не гравець - то зірковий футболіст. Зрозуміло, ми з повагою ставимося до кожного гравця збірної Франції. Але водночас ми їх не боїмося - всі вони живі люди, і кожен із них має як сильні, так і слабкі якості. Тому ми повинні насамперед не дати їм проявити свої плюси та водночас скористатися їхніми мінусами.

-  Який підсумок першого матчу може стати запорукою успіху українців за сумою двох поєдинків?

- Звичайно, хотілося би вдома зіграти так, щоб у Париж поїхати на екскурсію. Але ж ми граємо з Францією, а не зі Сан-Маріно. Тому вдома виграти потрібно обов'язково. Але ще важливішим для нас завданням, на мою думку, є не пропустити на «Олімпійському». Навіть нічия 0:0 стане непоганим результатом. А там, у Парижі, побачимо, чим усе завершиться.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: