"ФФУ рятує Прем'єр-лігу у скрутних ситуаціях"

22 листопада 00:14
Переглядів: 365
Решко

Уже 4 грудня футбольна Україна довідається ім'я людини, котра впродовж наступних двох років керуватиме нашим чемпіонатом. Дирекція премр-ліги оголосила про початок виборів президента.

Уже відомо, що за крісло президен­та побореться нинішній керманич Віталій Данилов. Чи може він зберег­ти свою посаду? Роботу керівного складу прем'єр-ліги на прохання газети "Експрес" проаналізували Стефан Решко, колишній футболіст "Динамо" та Анатолій Ревуцький, президент асо­ціації "Футбол-Захід", що є колектив­ним членом ФФУ.

-  Віталій Данилов керує прем'єр-лігою з 2008 року. Які плюси і мінуси його роботи?

Я. А. Ревуцький;

- Коли оцінюєш роботу президен­та прем'єр-ліги, відразу згадуєш сло­ва Анатолія Конькова. Керманич на­шого футболу якось здивувався, що Данилов рік часу не був на своєму робочому місці. І це притім, що цей функціонер поєднує роботу в прем'єр-лізі із зайнятістю на посаді віце-пре­зидента ФФУ. Через бездіяльність Данилова у прем'єр-лізі багато функ­цій на себе бере ФФУ, яка рятує лігу у скрутних ситуаціях.

-  Основним недоліком прем'єр-ліги називають те, що чемпіонат тріщить по швах через фінансові негаразди деяких клубів. Це справді провина президен­та?

А. Ревуцький:

- Нехай пан Данилов повчиться у Мілетія Бальчоса, президента ПФЛ. Щойно виникають фінансові пробле­ми у Чернівцях чи в Миколаєві, як Бальчос відразу вирушає у ці міста, веде перемовини з керівниками клубів, з місцевою владою і пробує рятувати команди. А Віталій Данилов усю ро­боту звалив на своїх помічників. На жаль, вони не впоралися.

"Арсенал" спіткала криза, коман­да на межі зникнення, а прем'єр-ліга пішла на порушення регламенту, Кияни вже тричі не вийшли на поле, а їх чомусь не знімають із чемпіонату України. Це — цирк. Такого не мож­на допускати навіть у чемпіонаті об­ласті чи району! Прем'єр-ліга подає негативний приклад аматорам - замість того, аби бути для них взірцем. Крім того, прем'єр-ліга частенько до­зволяє собі порушувати регламент. Зга­даймо так звану справу Дишленковича. 15 турів цей гравець був українцем, адругу половину сезону має догравати зі ста­тусом легіонера. Це — нонсенс!

С. Решко:

-  Найбільше Данилову дорікають у тому, що за його правління зника­ють клуби і що прем'єр-ліга нехтує, регламентом. З юридичного боку - це нонсенс, а з морального - недуже. Прем'єр-ліга не виключає "Арсе­нал", бо прагне зберегти цілісність чемпіонату. Можна рубати з плеча і дискваліфікувати киян. Але яким буде чемпіонат із 15 клубів? Що туру одна команда відпочиватиме. Іноді можна робити винятки для блага українського футболу,

- Хто, на вашу думку, 4 грудня стане президентом прем'єр-ліги?

С. Решко:

-  На це питання знають відповіді лише президенти клубів, які нині гра­ють у мовчанку. Думаю, їх влашто­вує те, що рівень чемпіонату зростає, у лізі є інтрига, тому вони домовлять­ся, аби залишити Віталія Данилова на цій посаді.

А. Ревуцький:

-  Якщо власників клубів задово­льняє робота нинішнього президен­та, то вони знову його оберуть.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: