"ФІБА-Європа хоче зробити Євробаскет-2015 найуспішнішим в історії"

23 листопада 21:59
Переглядів: 147
Новак

Всього місяць тому на одному з найважливіших постів європейського баскетболу, позиції генерального секретаря ФІБА-Європа, відбулися зміни. На місце ізраїльтянина Нара Заноліна, який залишив цей пост в травні, прийшов 45-річний чех Каміл Новак. Екс-гравець збірної Чехії, який має досвід роботи в клубних структурах європейських клубів, тепер стане однією з ключових фігур баскетбольного світу. Україна ці перестановки зачіпають прямо, тому як і особисто Новак, і його команда будуть контролювати хід підготовки нашої країни до Євробаскету-2015. Саме про ключові аспекти цього процесу ми і поговорили з європейським функціонером.

- Пане Новак, скажіть, наскільки серйозно ФІБА-Європа стежить за підготовкою України до Євробаскету-2015?

- Євробаскет - найбільш значиме змагання національних збірних у Європі, велика подія для вболівальників і спонсорів. ФІБА-Європа завжди здійснює загальний моніторинг підготовки до будь чемпіонату Європи.

- З часу визначення переможця конкурсу за право проведення Євробаскету-2015 пройшов рік, але в Україні досі не розпочато будівництво жодного спорткомплексу. Вас це не лякає?

- Українська сторона, оргкомітет Євробаскету-2015, запевнила нас, що турнір буде організований на найвищому рівні. На даному етапі, нам цього цілком достатньо.

- Чи знайомі Ви з керівництвом української Федерації, зокрема, президентом Олександром Волковим?

- Поки що у мене не було зустрічей з паном Волковим, однак президент ФІБА-Європа Олафур Рафнссон за останні місяці кілька разів зустрічався з Олександром Анатолійовичем, а також обговорював необхідні "Українська сторона запевнила нас, що турнір буде організований на найвищому рівні"
питання в телефонному режимі. До слова, в найближчі тижні ми збираємося приїхати в Україну.

- Чи передбачена якась проміжна звітність Федерації баскетболу України перед ФІБА-Європа про підготовку до турніру?

- Існує стандартна система комунікації між ФІБА-Європа і оргкомітетами, відповідальними за підготовку до турніру. Все це було прописано в той же момент, коли Україна отримала право проведення турніру.

- На даний момент Україна повністю виконує фінансові зобов'язання перед ФІБА-Європа?

- Я б вважав за краще не говорити про які-небудь зобов'язання. Вони є частиною договору між нашою організацією та приймаючою стороною.

- Чи встановлює ФІБА-Європа терміни країні-господарю чемпіонату для остаточного визначення міст і арен, які приймуть чемпіонат. Коли ви очікуєте остаточної відповіді від України?

- Як уже було сказано вище, існує стандартна система комунікації і в її рамках ми стежимо за розвитком ситуації. Звичайно, певні терміни (дед-лайни) по приймаючим містам існують, однак більш пильно ми розглянемо це питання на початку 2013-го року.

- Ні для кого не секрет, що зараз для ФІБА-Європа пріоритетом є підготовка до чемпіонату Європи у Словенії, який пройде вже в наступному році. Чи не здається вам, що подібний недолік уваги до української сторони негативно позначиться на процесі підготовки?

- Буквально всі наші події є для нас пріоритетним і головними. Зрозуміло, що в інтересах ФІБА-Європа провести Євробаскет-2015 в Україні на високому рівні і зробити його найуспішнішим чемпіонатом в історії. Те, що зараз у фокусі всіх медіа знаходиться словенська чемпіонат - "Те, що зараз у фокусі всіх медіа знаходиться словенська чемпіонат - цілком природно. Але, як тільки він закінчиться, всі тут же звернуть увагу на Україну"
цілком природно. Але, як тільки він закінчиться, всі тут же звернуть увагу на Україну. Ми повинні бути готові до цього.

- Ваш попередник Нар Занолін говорив нам у березні, що збирається регулярно приїжджати з інспекцією до України. Але досі ніхто з ФІБА-Європа не приїжджав у нашу країну із перевіркою. Коли варто очікувати перших візитів від вашої організації?

- Ми плануємо регулярні візити в Україну. Але не тільки для інспекцій, а й для надання консультативної допомоги у всіх можливих питаннях. Як я вже зазначав, в планах - приїзд в Україну в самий найближчий час. Думаю, кілька тижнів.

- Пане Новак, наостанок розкажіть, що Ви знаєте про Україну і про українському баскетболі? Як би ви його охарактеризували?

- Я прекрасно знаю український баскетбол з тих пір як працював в клубних структурах (Новак був спортивним директором німецького Скайлайнерс - прим. ISport.ua). Зрозуміло, я стежив за виступом української національної збірної на Євробаскеті в Литві. Вважаю, що Україна виростила дуже самобутнє покоління гравців, з якого я, безумовно, виділив би В'ячеслава Кравцова - не дарма він вже виступає в НБА.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: