ФІФА покарала "Карпати" на 295 000 євро

13 листопада 10:38
Переглядів: 698
Даушвілі

Палата з вирішення суперечок ФІФА 11 листопада 2013 зобов'язала «Карпати» виплатити компенсацію за підготовку футболіста Даушвілі на користь ФК «Зестафоні».

Сума компенсації - 295 000 євро ( а грузинський клуб наполягав на 360 тисячах ).

Суть питання в наступному. Півзахисник Даушвілі, відігравши в «Зестафоні» шість повних сезонів, в серпні 2011- го підписав попередній контракт з  Карпатами», який набирав чинності з 1 січня 2012 року. Трансферна вартість одного з основних футболістів «Зестафоні», який викликався в різні збірні Грузії, до того часу оцінювалася в межах 0,5-1 млн євро. Львів'яни за п'ять місяців до закінчення контракту гравця з «Зестафоні» зіграли на випередження і уклали попередній контракт ( на чотири сезони ), що не забороняється правилами ФІФА.

Новина про це була розміщена на офіційному сайті «Карпат» (з фотографією футболіста з клубною футболкою і в компанії з генеральним директором Ігорем Дедишиним). Пізніше вона звідти зникла, але залишилася на інших сайтах, які скопіювали інформацію (наприклад , http://terrikon.com/posts/93665 ).

У січні 2012 року ФК «Зестафоні» звернувся до ФК «Карпати» з вимогою виплатити компенсацію за підготовку футболіста, який змінив клуб до свого 23 -річчя (360000 євро відповідно до регламентних норм ФІФА : по 60 тисяч за кожен з шести сезонів), але сторони не зуміли домовитися.

У лютому 2012-го у Федерацію футболу Грузії прийшов запит міжнародного трансферного сертифікату на Даушвілі від ФК «Львів» , в якому було зазначено, що футболіст 10 лютого уклав контракт з ФК «Львів » на термін до 31 грудня 2013 року. А вже 1 березня 2012- го Даушвілі був заявлений за «Карпати» на підставі трансферного контракту з ФК «Львів». Влітку «Львів» збанкрутував і пропав з футбольних радарів, компенсацію грузинам начебто вже і не з кого вимагати.

Але у ФІФА розсудили інакше, зобов'язавши «Карпати» компенсувати витрати з підготовки футболіста ФК «Зестафоні». При цьому Даушвілі по закінченні сезону-2012/2013 виявився у списку тих гравців, яких «Карпати» виставили на трансфер, і до цих пір не провів за львів'ян жодного матчу в поточному чемпіонаті (1 гра в першості молодіжних складів).

За наявною інформацією, грузинський легіонер не згоден на зниження зарплати. Всього за два роки Даушвілі зіграв за основний склад «Карпат» 35 матчів у чемпіонаті і Кубку України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: