Фінансування МФК "Прикарпаття" у 2017 році: скільки дали і на що пішли кошти з міського бюджету

14 лютого 20:14
Переглядів: 648
тепловик металург худобяк

Фінансування спортивних команд з місцевих бюджетів – дискусійне питання. Воно породжує тільки нові питання. Автор ставиться негативно до виділення бюджетних коштів на професійні команди. Проте, маємо що маємо. В такій ситуації важливо бачити, куди йдуть ці кошти, що саме купували і як витрачали. Прозорість фінансування – це один з ключових елементів побудови сталої команди.

Ми звернулись до прес-служби МФК «Прикарпаття» та міської ради Івано-Франківська з проханням надати інформацію про фінансування команди. Перших просили поділитись даними про загальне фінансування (не тільки від міста, а й області та бізнесу), а других – постатеві витрати з міського бюджету. Відповіді від клубу очікуємо вже понад 20 днів. Але приємно здивувала міська рада, яка не просто відповіла протягом п’яти днів (встановлені законодавством), а й надала вичерпну інформацію. Чому таке здивування? Минулого року міська рада відмовилась надавати калькуляцію витрат, тому прогрес у публічності фінансування очевидний і дуже приємний.

На що витратив гроші МФК «Прикарпаття»:

  • Загалом, з бюджету було виділено на фінансування громадських організацій фізкультурно-спортивного спрямування 8 850 950 гривень. З них 4,5 мільйони – ГО МФК «Прикарпаття».
  • Найбільшою статтею витрат з виділених коштів була заробітна плата та податки з неї – 3 мільйони 155 тисяч 900 гривень.
  • На навчально-тренувальні збори команда витратила 494 800 гривень. Найбільшою статтею є харчування – 245,4 тисячі грн.
  • Виїзні матчі обійшлись команді у 338,1 тисячу грн.. Враховуючи великі відстані між містами, на транспорт було витрачено 172 тисячі перевезення автобусом і 57,7 тисячі - поїздом.
  • Обслуговування домашніх матчів обійшлось у 18,6 тисяч гривень.

Детальну калькуляція витрат  на фото нижче

Також, ми просили інформацію про ще два професійні клуби Івано-Франківська – БК «Говерла» та БК «Франківськ». Чоловіки отримали 220 тисяч гривень на харчування команди, а жінки – 100 тисяч на проведення навчально-тренувальних зборів.

На 2018 рік з бюджету було виділено 6 600 000 гривень, але ще немає розподілу по командах і організаціях. Точні цифри стануть відомі, після засідання бюджетної комісії.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: