"ФК "Львів" в оперативному порядку буде шукати виконуючого обов'язки головного тренера"

15 серпня 09:04
Переглядів: 182
львів

Генеральний директор ФК Львів Андрій Паньків дав коментар з приводу звільнення головного тренера команди Жилмара.

- Андрію Ярославовичу, сьогодні, як грім серед ясного неба, ФК Львів звільнив Жилмара з поста головного тренера команди. Чим продиктоване рішення керівництва клубу розлучитися з бразильським фахівцем?

- Вчора на адресу нашого клубу надійшов лист від Федерації футболу України. У ньому йдеться про те, що головний тренер команди повинен мати чинну ліцензію УЄФА категорії ПРО або на момент заявки почати навчання на курсах за програмою УЄФА з навчання тренерів для отримання цієї ліцензії, а також мати п'ятирічний досвід роботи головним тренером на професійному рівні. Таким чином, нам вказали, що Жилмар не може займати посаду головного тренера.

- Але з того моменту, як Жилмар очолив ФК Львів, пройшло вже більше місяця. Тренер провів з командою передсезонну підготовку, а городяни під його керівництвом уже зіграли в чотирьох матчах чемпіонату України серед команд Прем'єр-ліги. Тобто, протягом цього періоду ФФУ і УПЛ не бачили порушень регламентуючих документів в діяльності футбольного клубу?

- Керівництву не зрозуміло, чому відповідні органи не попередили клуб про неможливість працевлаштування Жилмара на пост головного тренера ще в міжсезоння. ФК Львів дотримувався всієї необхідної процедури за поданням документів тренера в Комітет з атестації футбольних клубів ФФУ і Прем'єр-ліги.

Фактично ми звернулися до ФФУ перед початком сезону із запитом про можливість тренера виконувати свої обов'язки. Ми не знаємо, чому відповідь на це питання ми отримали тільки зараз. Тільки зараз, після чотирьох зіграних матчів і перед надважливим матчем з Шахтарем, нам повідомили шокуюче рішення.

Причому, згідно з цим листом, документи Жилмара, що підтверджують рівень його тренерського фаху, навіть не можуть бути прийняті до уваги. Тому що в КОНМЕБОЛ і УЄФА відсутня угода про взаємне визнання кваліфікації тренерських дипломів. Також вказується ряд інших причин, з якими можна ознайомитися безпосередньо в копії документа, опублікованому на офіційному сайті клубу.

Те, що сталося зараз, є повною несподіванкою для нас, але мова йде про репутацію клубу. Ми не збираємося порушувати регламентні норми ФФУ і УПЛ. Тому було прийнято таке непросте управлінське рішення.

- Як клуб буде виходити з цієї ситуації, адже скоро львів'яни візьмуть участь в домашньому матчі чемпіонату України з донецьким Шахтарем?

- Керівництво клубу в оперативному порядку буде шукати виконуючого обов'язки керманича команди, - сказав Паньків.

Нагадаємо, що матч ФК Львів - Шахтар відбудеться 18-го серпня.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: