Форма "Карпат": крізь призму років. Частина четверта

29 грудня 12:00
Переглядів: 266
Карпати

На початку 2017 року львівські «Карпати» презентують своїм уболівальникам три абсолютно нові, креативні та ексклюзивні комплекти ігрової форми. Дизайнерські рішення спільного проекту ФК «Карпати» та TM Joma наразі тримаються в таємниці, відомо лише, що нічим подібним не може похизуватися жоден інший клуб. А поки визначається час представлення форми, Інформаційний центр пропонує уболівальникам пригадати, у яких футболках, шортах, гетрах, светрах і навіть головних уборах, карпатівці грали колись... 

У травні 1999-го «Карпати» вийшли на фінал Кубка України проти київського «Динамо» у червоно-чорній формі (цікаво, що шорти не повністю чорні, а з тонкими червоними вертикальними смугами). Більше того, левову частку матчів сезону, що розпочинався через два місяці, львів’яни також провели у таких барвах. На футболках не було жодного титульного спонсора, як і емблеми «Карпат», лише напис на грудях Uhlsport (був ще один варіант червоно-чорної форми від Adidas). 

За останнє десятиліття нового тисячоліття «Карпати» змінили кілька технічних спонсорів, як назвали б їх тепер. Крім згаданих Kokott і Adidas, були Practic, а також Uhlsport. До речі, саме в амуніції від останнього виробника «леви» виграли бронзові медалі української першості. 

У вересні 1999-го року в Кубку УЄФА на галичан чекало випробування шведським «Хельсінборгом». На поле місцевого стадіону «Олімпія» львів’яни вийшли не у червоно-чорних кольорах. Шорти і рукави футболок були забарвлені у зелений колір, а на грудях красувалася велика біла вставка. 

Нове тисячоліття «Карпати» розпочали без змін і продовжували використовувати звиклий варіант форми. У деяких матчах команда Лева Броварського з’являлася на полі у повністю білій формі з невеликим вкрапленням зеленого. 

Сезон 2002/2003 років «леви» розпочали з новим-старим технічним спонсором фірмою Practic. На футболках вперше за багато років додалися горизонтальні зелено-білі смуги. Деякі коментатори запевняли – номерів на таких футболках майже не помітно, тому без критики не обійшлося. Цікаво, що не було порядку із воротарською амуніцією. Наприклад, Мацєй Налєпа з’являвся у воротах у чорно-сірій футболці Lotto з чорно-білим логотипом «Карпат» на грудях. 

У наступному сезоні, що став для команди нещасливим через виліт до першої ліги, клуб повністю перейшов на однотипний варіант форми – жодних смуг, лише білий та зелений варіанти. Зрештою, вилітали «леви» у саме такій кольоровій гамі, вкотре у своїй новітній історії повернувшись до Adidas. 

Два сезони у нижчому дивізіоні, а також ще два у після виходу до еліти «Карпати» залишалися вірними тому ж виробнику форми. Змінювалися лише титульні спонсори і дизайн. 

А влітку 2008-го в історії клубу настала нова епоха, яка ознаменувалася підписанням договору про співпрацю з відомим виробником спортивної форми TM Joma. Іспанський роман «Карпат» триває і до сьогодні, з кожним роком набираючи обертів. Початок співпраці з ТМ Joma ознаменував повернення зелених і білих вертикальних смуг. Через два роки львівський клуб представив громадськості червоно-чорний варіант карпатівської форми, а також оригінальну зелену «хорватку» і вишукані смуги. У різноманітних журналістських матеріалах форма «Карпат» регулярно опинялася в топі – поєднання зелених та білих кольорів завжди тішило око. 

Як буде цього разу? Що такого ексклюзивного приготували дизайнери і у чому гратимуть карпатівці найближчим часом? Слідкуйте за новинами у соціальних мережах та на офіційному сайті, беріть участь в конкурсах і у вас з’явиться можливість не просто довідатися секрети нової форми, але й стати її першим власником.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: