Форма "Карпат": крізь призму років. Частина друга

27 грудня 19:30
Переглядів: 202
Карпати

На початку 2017 року львівські «Карпати» презентують своїм уболівальникам три абсолютно нові, креативні та ексклюзивні комплекти ігрової форми. Дизайнерські рішення спільного проекту ФК «Карпати» та TM Joma наразі тримаються в таємниці, відомо лише, що нічим подібним не може похизуватися жоден інший клуб. А поки визначається час представлення форми, Інформаційний центр пропонує уболівальникам пригадати, у яких футболках, шортах, гетрах, светрах і навіть головних уборах, карпатівці грали колись... 

Наприкінці 60-их у клубі відбулися зміни. В епохальному розіграші Кубка СРСР 1969-го команда грала у формі різних кольорів. Фотографій чи відео, що передавали б кольорову гаму, на жаль, не має. Свідчення ж очевидців є суперечливими. Найбільш ймовірно, що у фіналі на «Лужниках» львів’яни грали у білій формі, а вже через кілька днів презентували Кубок львівській публіці у червоних футболках (у яких виходили на поле в матчах попередніх стадій). «Насправді якогось стандарту форми у нас на той час не було, – згадує легендарний карпатівець Іван ГЕРЕГ. – Жодних логотипів і спонсорів. Максимум – це значок телевізорного заводу «Електрон» у вигляді телевізора. Могли трафарет нанести з написом «Карпати». Футболки були звиклими, вони продавалися у загальнодоступних місцях».

Видатний захисник розповідає цікаву історію про 1969-ий рік. «Коли їхали у Москву на матч з ростовським СКА, то виходили з того, що ця форма була фартовою на попередніх стадіях, тому одягнули її і на фінал. То була проста звичайна матерія, однак та футболка з фіналу – найдорожча, яка у мене тільки була», – каже Іван Дмитрович

Ветерани розповідають, що у ті часи ніхто футболками не обмінювався. Якби хтось віддав свою, то у нього могли виникнути б проблеми, адже з цим був справжній дефіцит. Закріплених за кожним футболістом номерів не було, тому, наприклад, гравець під номером «7» у випадку втрати футболки не мав іншого виходу, ніж брати, як тоді казали «запасовий номер». Коли команда почала їздити у закордонні турне, наприклад, Італію, Францію чи Польщу, адміністратори могли взяти запасний комплект. 

Після повернення до Львова «Карпати» організували представлення трофею і нової форми – футболки із горизонтальними зелено-білими смугами, білі шорти і червоні гетри. Зрештою, у схожій амуніції «леви» вже виступали роком раніше – у тій самій фінальній пульці, за результатами якої команда не змогла піднятися у класі через умисні суддівські огріхи. 

У 70-их загалом концепція форми не змінилася – зелені футболки і білі шорти (хоча варіантів її було безліч і команда часто змінювала забарвлення амуніції). «Леви» вийшли до вищої ліги СРСР і екіпірування почали замовляти на Львівській трикотажній фабриці. «Карпати» мали спецзамовлення – на фабриці для команди було розроблено власні лекала. 1977-го, коли СДЮСШОР «Карпати» очолив Іван Герег, то він навів контакти з керівником підприємства і започаткував співпрацю. За словами екс-футболіста карпатівська школа тоді одягалася найкраще.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: