Франківець переміг на міжнародному півмарафоні у Дніпрі

24 травня 14:45
Переглядів: 159
Гелетій

У неділю, 20 травня дощовий Дніпро став господарем 3rd Interpipe Dnipro Half Marathon – великого спортивного свята міжнародного рівня, організатором якого є компанія Run Ukraine і яке вже стало традиційним та одним з найбільших в Україні.


Друга у сезоні подія Run Ukraine Running League 2018 зібрала майже 3 тисячі учасників на всіх дистанціях під оплески 8 тисяч глядачів.

Перемоги на основній дистанції зі значним перевершенням рекордів траси здобули Ігор Гелетій з Івано-Франківська – 1:06.24 (мінус 37 секунд з минулорічного рекорду Юрія Грицака) та Дар’я Михайлова – 1:14.12 («зняла» одразу 7 хвилин і 25 секунд з рекордного досягнення 2017 року Анни Пєчко).

Цього року 3rd Interpipe Dnipro Half Marathon 2018 отримав найвищу оцінку – 5 зірок від Європейської легкоатлетичної асоціації. Це найвищий рівень сертифікації та оцінювання, який розроблений провідними фахівцями Європи. Маршрут основної – пів марафонської дистанції традиційно пролягав уздовж Дніпровської набережної, старт і фініш – на центральній Площі Героїв Майдану.

У чоловіків від самого старту сформувалась лідируюча група з 6-8 учасників, яка з часом почала розтягуватись. Трійка лідерів в складі Ігоря Гелетія, Ігоря Порозова і Дмитра Лашина трималася до 15 кілометру, після чого два Ігоря почали нарощувати відрив, а вже за два кілометри до фінішу Гелетій зміг додати і тим самим не лишив шансів своїм конкурентам. Отож, у переможця 1:06.24, у Порозова – 1:06.32 і у Лашина – 1:07.19. Гелетій, який тріумфував двома тижнями раніш на чемпіонаті України у Ковелі, знову не залишив шансів суперникам, хоча після фінішу скромно зазначив, що всі змагалися на рівних.

“Шанси були у всіх тут рівними. Я вже встиг відновитися після чемпіонату України, а цей темп був для мене комфортним. Якщо б місцями бігли трохи швидше, то і результат могли б показати кращий, але загалом вважаю, що нормально. Погода сьогоднішня мені сподобалася – свіжо, легко дихається, дуже комфортна, краще годі й бажати. Траса також хороша, практично рівна, може декілька поворотів крутих, але загалом – швидкісна”, – розповідає Ігор Гелетій.

У порівнянні з торішнім Дніпровським півмарафоном кількість учасників на головній дистанції збільшилась на четверть, на старт 21 кілометру вийшли 936 учасників. Цього дня до Дніпра завітали бігуни з 11 країн: України, Білорусі, Франції, Німеччини, Ізраїлю, Італії, Польщі, Туреччини, США, Об’єднаних Арабських Еміратів та Індії. Усі фінішери головної дистанції отримали пам’ятні медалі, які прикрашені козацькою чайкою, що символізує славетну історію цього міста. Окрім фінішерів головної дистанції, медалі отримав кожен учасник естафетного забігу – вони цього року виконані у вигляді сходинок та символізують те, що для досягнення своєї мети команді потрібно здолати шлях вгору.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: