Франція'00. Як не щастило Шумахеру

02 січня 08:04
Переглядів: 619
Шумахер Култхард

Стаття розміщена в рамках блогу : Стенограма думок швидкістю 300 км

Вигравши три перших Гран-Прі сезону 2000 року, Міхаель Шумахер однозначно дав зрозуміти, що його терпінню настав кінець. Німець тричі поспіль програвав спір за титул, але більше не хотів чекати - і був готовий повернути Ferrari на висоту, де команда не була вже два десятиліття.

Однак і суперники не збирались поступатись без бою - чемпіон світу двох останніх років Міка Хаккінен і його напарник по McLaren Девід Култхард кинулись наздоганяти і до середини літа були близькі до того, аби вирівняти ситуацію. Ось тут і прийшла черга Гран-Прі Франції.

Кваліфікація залишилась за Шумахером, але в Скудерії вже знали, що за темпом у гонці їх машина поступається McLaren. Тому вже на старті Міхаель різко змістився вбік, трішки притримав Култхарда і дозволив своєму "зброєносцю" Рубенсу Барикелло вийти на другу позицію. Дебют гонки залишився за Ferrari.

Траса в Маньї-Кур, як відомо, має всього одне, але дуже явне місце для обгону - шпильку Adelaide. От саме там на 22-му колі Култхард повернув втрачену позицію. Барикелло ж став жертвою невдалого піт-стопу і став четвертим.

Тим часом пілоти McLaren не збирались зупинятись на досягнутому. Зовсім скоро від п'яти секунд переваги, що були в Шумахера, не залишилось нічого. Девід, а заразом і Міка наздогнали лідера, шотландець намагався атакувати німця і по зовнішньому, і по внутрішньому радіусі шпильки - безрезультативно.

Култхард вже почав погрожувати супернику кулаком і одного разу навіть майстерності дворазового чемпіона світу не стало, аби втримати позицію на зношеній гумі. Чергова атака в Adelaide вивела Девіда вперед - і він помчав до заслуженої перемоги, адже в той день в Маньї-Кур об'єктивно був найшвидшим.

Фінальний відрізок гонки був позначений не менш гострою боротьбою за друге місце. Тепер Шумахера намагався обійти його давній суперник - Хаккінен. Фін регулярно тиснув у згаданій шпильці, кіл за 15 до фінішу Ferrari потягнуло вбік на гальмуванні, знесло з траекторії, і перевага McLaren стала абсолютною. А прихильників Міхаеля ще до завершення кола чекав фінальний удар - за червоним болідом пішов дим, і німцю довелось зупинитись обабіч.

Переможний дубль пілотів Рона Денніса ще більше заплутав ситуацію в чемпіонаті. Тепер уся боротьба в особистому (а в командному - і поготів) заліку лише розпочиналась.

Цікаво...

Причиною сходу Шумахера стала відмова двигуна. Схожа проблема спіткала німця аж за шість років, на Гран-Прі Японії 2006-го. Саме через неї він втратив чемпіонське звання, яке дісталось Фернандо Алонсо.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: