Футбол в Коломиї: бути чи не бути?

14 червня 15:49
Переглядів: 184
карпати коломия

На офіційному сайті коломийських "Карпат" з'явилася новина під назвою "Марш на підтримку клубу". Для любителів футболу не буде секретом, що коломияни зараз переживають не кращі часи і дуже добре, що є люди, яким не байдужа доля команди. 

Проте, є один факт, який особисто мене дивує і навіть більше - обурює. Замість того, щоб взяти відповідальність за долю улюбленої команди на себе, вболівальники збираються пікетувати сесію міської ради, вимагаючи від мера та депутатів цитую: "повернути до життя головний спортивний символ Коломиї". 

В тому, що ФК "Карпати" (Коломия) справді є головним спортивним символом міста не має жодних сумнівів. Проте абсолютно незрозуміло чому шестидесятитична територіальна громада міста повинна утримувати футбольний клуб на матчі якого останнім часом приходить не більше однієї тисячі глядачів, тобто менше 2 % всіх його жителів?

Та й спорт в Коломиї - це не лише "Карпати". При місцевих ДЮСШ діють секції з багатьох видів спорту, в тому числі й футболу. І вони теж, до речі, знаходяться не в найкращому стані. Знаю про це не з других рук, так як сам треную дітей в школі і свого часу навіть доводилося приносити з дому м'ячі, щоб діти мали з чим працювати. Проте менше, ніж за один рік, приймаючи участь в усіх можлвих турнірах, вдалося повністю забезпечити команду не лише шкіряними кулями, а й комплектом форми. Алеце було зроблено не пікетуючи міську раду, а об'єднавши зусилля всіх зацікавлених осіб в розвитку дитячо-юнацбкого футболу в місті.

Це ж саме стосується і ФК "Карпати" (Коломия). Люди, які вже досить довгий час практично живуть цією командою, віддають їй все, що можуть. При цьому ні в кого, ні чого не вимагають, а намагаються залучати небайдужих до вирішення поточних питань клубу. Проте в час, коли в країні йде війна, а економіка по-суті знаходиться в стані колапсу, можливості цих людей небезмежні. І така ситуацю всюди. У нас армія живе за рахунок роботи волонтерів. Яка в таких умовах може бути мова про збереження футболу за чужий рахунок шановні? Ходити чи не ходити на стадіон - це Ваше право, а не обов'язок. Більше того - це відпочинок, така осбі можливість забути про "важкий час для нашої держави та кожного українця зокрема". А за відпочинок, як відомо, потрібно платити.

Але в цьому і є світло в кінці тунелю ! Шановні вболівальники коломийських "Карпат" та футболу в місті над Прутом взагалі, якщо Вам справді небайдужа доля улюбленої команди, то саме Ви повинні взяти на себе відповідальність за її подальше існування, а можливо і розвиток...

Наскільки мені відомо, то ФК "Карпати" (Коломия) - це громадська організація. Що Ви справді можете зробити, то це просити у засновників скликання її зборів та запропонувати їм свою посильну допомогу в утриманні футбольної команди міста. Ця допомога може бути не лише фінансовою. Я особисто, наприклад, вже більше 2 років безкоштовно знімаю домашні матчі команди для камеру, економлячи цим самим кошти для клубу. Хтось може так само безоплатно стригути газон, а хтось прибрати до та після матчу на стадіоні, щоб людям було приємно знаходитися там під час матчів.

Також всі члени ГО "Карпатти" (Коломия), якщо їм справді небайдужа доля команди можуть сплачувати членські внески. Взамін всі учасники громадської організації мають отримати право на голос при прийнятті важливих рішень в житті клубу (мова не йде про заміни чи визначення складу на гру, а про справді стратегічні рішення) та безкоштовний вхід на стадіон під час домашніх матчів команди. Для всіх інших вболіальників вхід має бути виключно по квитках. Щоправда для пенсіонерів, дітей, учасників АТО та інших пільгових категорій він може бути дешевшим. Тому що в даній ситуації, насправді, важливі не кошти. Важливо інше - любов до футболу, до свого міста та команди, яка його представляє та бажання брати активну участь в її житті не на словах, а на ділі. 

Тому футболу в Коломиї бути, але відповідальність за нього мають взяти на себе всі, кому він насправді небайдужий ! 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: