Футбольна Львівщина відзвітувала…

24 грудня 23:32
Переглядів: 606
ффл

Сьогодні, 24 грудня, в конференц-залі готелю «Львів» зібрались «вершки» футболу обласного рівня. Було підбито підсумки року, який уже перетворюється в історію минувшини. На зустріч з працівниками ЗМІ прибули голова Федерації Футболу Львівської області – Ярослав Грисьо, віце-голова ФФЛ – Ростислав Заремба, відповідальний секретар з проведення змагань ФФЛ – Степан Понайда та представники кращих футбольних обласних команд першості 2014 року («Рух» (Винники), «Гірник» (Соснівка), ФК «Миколаїв» і СКК «Демня». Ведучим дійства був Заслужений журналіст України Василь Михайлов.

Як виявилось, сезон 2014 року був доволі успішним для представників Львівщини. У першості України серед аматорських команд найсильнішим став колектив винниківського «Руху» (президент – Григорій Козловський, тренер – Роман Гданський). А команда СКК «Демня» (президент – Михайло Мудрий, тренер – Павло Котовенко) у матчах за кубок України щойно у вирішальній грі зійшла з поля переможеною.

Натомість на обласному рівні свої лідируючі позиції продовжують утримувати футболісти з Винник. Нога в ногу з «Рухом» крокували «Гірник» (Соснівка), президент – Ігор Смолинець, тренер – Володимир Підкіпняк і ФК «Миколаїв», президент – Андрій Гнатів, тренер – Петро Голубка.

У вступному слові голова ФФЛ зазначив, що на Львівщині проведено велику кількість змагань. Це стосується всіх рівнів від дитячо-юнацького до ветеранського. 62 команди змагалось в першостях області, а на районних рівнях стартувало майже півтори тисячі колективів. І важливо - не зупинятися на досягнутому».

Щодо планів на майбутнє очільник львівського футболу висловив сподівання, що наступного року вдасться залучити у Прем’єр-Лігу більшу кількість клубів (зараз виступає 12, – авт.). До того ж наголосив про підготовку до виходу у світ книжки присвяченої футболу Львівщини. А також відносно більш плідної та корисної діяльності ФФЛ.

Не обійшов увагою пан Грисьо і проблемних питань навколо ФФУ, яку очолює А.Коньков, як і воєнну ситуацію на сході України.

На питання, хто ініціював призначення пана Конькова на посаду ФФУ, Я.Грисьо лаконічно промовчав. – «Мовляв, такий був час».

Порушив питання керівник футбольної Львівщини щодо проблем зі спортивними спорудами і стадіонами у Львові, але, як сам сказав, - жодного подання до міської прокуратури ніким так і не було подано.

А на завершення свого виступу Я.Грисьо зазначив, – «Такі товариські зустрічі планується проводити частіше, бо вони сприяють нашій роботі».

Після цього слово надали Григорію Козловському, президенту команди переможця: «У нашому обласному чемпіонаті виступає багато хороших футболістів. Це значно підвищується рівень проведення змагань. Президенти футбольних клубів дбають не тільки про формування складів гравцями, але й намагаються покращувати інфраструктуру своїх клубів, включно з розбудовою стадіонів на місцях. Це великий плюс у напрямку розвитку і популяризації футболу.

Варто більше приділяти уваги професіоналізму футболу, а так званий, любительський, вважаю пережитком радянського періоду.

Нам необхідно працювати також над питанням, щоб обласний футбол увійшов на наші телеекрани. Разом із цим слід подбати про таке явище, як підвищення культури серед вболівальників на стадіонах Львівської області.

Також варто створити своєрідне об’єднання президентів ФК, аби усі наболілі питання вирішувати відкрито за круглим столом, а не в кулуарах. Адже живемо у цивілізованій країні. Тому нам не обхідно бути чесними перед партнерами».

Зачепив він і проблему формування команд 1 і 2 ліг, де керівники українського футболу не завжди дотримуються правила спортивного принципу. А доукомплектовують ліги тими, хто має таку можливість. «Їхати кудись два дні і стільки часу тратити на повернення це – нонсенс. Варто створити якусь регіональну лігу, а тоді у груповому турнірі виборювати першість України».

Ростислав Заремба з оптимізмом висловився за плідну співпрацю з власниками клубів. – «Інакше кажучи, необхідно слухати людей, які розуміються на футболі і вкладають свої кошти у його розвиток».

Журналіст Ярослав Рачковський порушив проблему жіночого футболу. Мовляв непогано було б при колективах Прем’єр-Ліги створювати команди, за які б виступали представниці прекрасної статі. На що один поважний пан зауважив, – «Хіба що для …розрядки».

Отаким виявилось прощання з футболом Львівщини 2014 року, з надією на краще майбутнє.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: