"Галичанку" знімають зі змагань?

28 січня 11:34
Переглядів: 686
Default Image

Команда суперліги не має грошей, щоб поїхати на черговий тур чемпіонату.

П'ятий тур гандбольної суперліги серед жіночих команд може стати останнім у цьому чемпіонаті для львівської "Галичанки". Команда відчуває брак коштів.

Цього вік-енду львів'янки приймали на своєму майданчику ужгородські "карпати" і програли у двох матчах (27:35, 30:32). "Команда в такому стані, що ми вирішили зіграти цей тур, "розрахуватися" із суддями, а з понеділка припинити свою діяльність. Цілком можливо, що матч проти "Карпат" був останнім для нашої команди як у сезоні зокрема, так і в історії загалом. Через відсутність коштів клуб змушений відмовитися від подальшої участі у змаганнях", — сказав головний тренер команди Василь Козар.

Чи справді "Галичанку знімуть зі змагань? Про це "Експресу" розповів директор клубу Ростислав Скрипець.

— Чому ви опинились у такому скрутному становищі?
— Ми повністю залежимо від місцевої влади. Наш клуб є бюджетним, ми не маємо спонсорів. У бюджеті міста передбачені кошти на утримання команди, але нам виділили їх лише половину. Нічого не вдієш — на початку року бюджетне фінансування, як правило, жахливе. Грошей не виділяють, тому ми в глухому куті.

— Команда справді припиняє своє існування і не братиме участі у змаганнях?
— Ми ще намагаємось врятувати ситуацію, але можливе й таке. Та все ж віримо, що знайдуться люди, які нас підтримають. Наступний тур ми повинні грати на виїзді — у Херсоні. Наразі грошей на цю поїздку немає, але, думаю, ми їх знайдемо. Отож дівчата і далі працюють.

Головний тренер повідомив, що п'ятий тур може стати останнім для команди. Взагалі-то, для нас кожен тур може стати останнім, бо завше маємо фінансові проблеми! Через брак коштів навіть не подали заявку на участь у Кубку України.

— Скільки команді потрібно грошей, щоб проіснувати рік?
— На цьому етапі річний бюджет виживання становить мільйон гривень. Це той мінімум, який дозволить команді триматися на плаву. Якщо ж ідеться про якусь перспективу, а не жалюгідне існування, то треба два мільйони. Для порівняння: команда, що претендує на чемпіонство, має у своєму розпорядженні близько десяти мільйонів гривень.

Коментар
Олександр Шипенко, віце-президент Федерації гандболу України:
— Таке становище, в якому нині опинилася "Галичанка", мають майже всі клуби жіночої суперліги. За винятком хіба що запорізької "Спарти". Минулоріч вона називалася "Смарт" і мала солідне фінансування, нині ж ситуація змінилася, але коштів їй поки що вистачає.

Прикро те, що жіночий гандбол — єдиний командний вид спорту, який може представляти нашу країну на Олімпіаді 2012 року. Але державі на нього начхати. Про яку сильну збірну може йтися, якщо в усіх наших клубах виступають 16-річні дівчата? Безплатно! Для того, аби клуб міг нормально працювати й розвиватися, утримувати свою дитячо-юнацьку школу, на рік йому потрібно три мільйони гривень. А щоби просто існувати — їздити на змагання, збори і платити гравцям зарплату три-п'ять тисяч гривень на місяць, досить мати півтора-два мільйони.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: