Гендиректор ФК "Карпати" побив гравця

22 червня 15:10
Переглядів: 835
гудима

Гудима: "Довелося викликати міліцію: Дедишин зачиняв мене, а потім ударив"

Черговий конфлікт гравця Карпат із керівництвом клубу закінчився, за словами першого, не лише футбольною судовою тяганиною, а й заявою в міліцію та прокуратуру на генерального директора клубу Ігоря Дедишина. Адвокат Гудими вимагатиме відсторонення Дедишина від футболу.

Владимир Гудыма
 
Ця, м’яко кажучи, неприємна історія сталася з 23-річним нападником команди Володимиром Гудимою. За останній сезон футболіст провів за першу команду на полі всього 11 хвилин, а також взяв участь у шести матчах молодіжної команди, проте свого часу Олег Кононов випускав його ще зовсім юним на поле в матчах історичної для Карпат Ліги Європи. Далі у футболіста не склалося у Карпатах, проте вболівальники точно мають його пам’ятати. До того ж, футболіст пройшов практично всі рівні збірної України аж до молодіжної команди включно, а в останньому сезоні не грав, по суті, не з футбольних причин – Володимир звинувачує Ігоря Дедишина в репресіях.

"ДЕДИШИН СКАЗАВ: "СІДАЙ І ПІДПИСУЙ ДОКУМЕНТИ, ЩО У ТЕБЕ НЕМАЄ ЖОДНИХ ФІНАНСОВИХ ПРЕТЕНЗІЙ ДО КАРПАТ". Я ВІДМОВИВСЯ"

- Володимире, два місяці тому у своєму інтерв’ю ваш колишній партнер по команді, Андрій Ткачук, сказав, що ви, як і він навесні, перебували на контракті з Карпатами, але вам забороняли тренуватися з командою, не розривали контракт і не видавали зарплату. Виходить, ви стали одним із "щасливців", які потрапили під гарячу руку керівникам Карпат?

- Можна й так сказати. По закінченню минулого року, коли команда вийшла з відпустки й проходила медогляд на початку 2014-го, мені сказали, щоб я шукав собі нову команду і що Карпатам я не потрібен. Але при цьому самі ж Карпати не хотіли мене так просто відпускати, бо прагнули отримати за мій перехід якісь гроші.

- А далі?

- Щойно відновився чемпіонат, нам виділили адміністратора, дали сітку м’ячів, і ми самі тренувалися на штучному полі нестандартного розміру біля стадіону Україна. Усього нас було п’ятеро, у тому числі, як і сказав Андрій Ткачук, був він, я і Степан Гірський. Про жодне забезпечення медициною, не кажучи вже про зарплатню, взагалі не йшлося.

- А в якому статусі ви перебуваєте наразі?

- У мене й досі є чинний контракт із Карпатами. Але після того, як ми тренувалися самі й не отримували зарплату, я написав заяву в Палату вирішення спорів ФФУ. На початку червня відбулося відповідне засідання, за рішенням якого мені й ФК Карпати дали 20 днів для мирного врегулювання конфлікту. Після цього я двічі приходив до клубного офісу. Перший раз мені сказали, що просто так не відпустять і хотіли, щоб я – вдумайтесь! – дав їм гроші за свій же відхід із клубу на правах вільного агента. Я їм кажу: "У вас же є заборгованість переді мною по зарплатні!" Тим не менше, розривати контракт клуб зі мною не захотів. А вже 16 червня мене викликав до себе Юрій Дячук-Ставицький, і ми з ним розмовляли в клубному офісі. Втім, усі його слова звелися до того, що він, мовляв, нічого не знає і що потрібно дочекатися генерального директора Карпат Ігоря Дедишина. Ми з Гірським дочекалися його приїзду, після чого він мене викликав до себе. Я зайшов у кабінет, і Дедишин одразу ж сказав: "Сідай і підписуй документи, що у тебе немає жодних фінансових претензій до Карпат, і ми тут-таки розриваємо контракт". Звісно ж, я відповів відмовою. Після цього я хотів вийти з кабінету, але Дедишин мене не відпускав: почав штовхати, двічі він зачиняв мене в кабінеті, тож навіть довелося викликати міліцію, аби мене випустили. Під кінець цієї історії Дедишин відійшов неподалік від дверей, і мені вдалося швидко вийти з них, але він мене наздогнав, виштовхнув, облаяв і насамкінець вдарив, "послав" якнайдалі та сказав, щоб більше мене не бачив тут узагалі. Ось така ситуація.

"СКІЛЬКИ ВЖЕ МОЖНА? СКІЛЬКИ ВЖЕ БУЛО СХОЖИХ СИТУАЦІЙ: ПРОТИ ОЩИПКА, КУЗНЕЦОВА, ШТІЛИЧА, КАС’ЯНА, ФЕДЕЦЬКОГО, ТКАЧУКА, ГІРСЬКОГО, ІНШИХ ФУТБОЛІСТІВ – І ВСЕ КАРПАТАМ ЗАВЖДИ СХОДИТЬ ІЗ РУК"

- Які ваші подальші кроки?

- Незабаром відбудеться друге засідання Палати з вирішення спорів ФФУ. Тож чекаю на його рішення.

- Я правильно розумію, що ви наразі добиваєтеся: а) виплати вам заборгованості по зарплаті; б) отримання статусу вільного агента?

- Так. Найдивніше те, що Карпати самі ж сказали, що я їм не потрібен, але при цьому відмовлялися відпускати, тримали для чогось півроку, і я був узагалі без футболу.

- А яка ваша людська і юридична реакція на вчинок Ігоря Дедишина?

- Перше – це навіть тяжко назвати якимсь вчинком. Я просто не розумію, чому і для чого він так вчинив, які у нього були мотиви. А щодо юридичної реакції, то я подав заяву в міліцію та прокуратуру. Виходить, він мене зовсім не вважає людиною чи співгромадянином – виштовхнути після розмови, вдарити, закривати в кабінеті, не відпускати, змушувати підписати документи… Тож чекатиму на рішення не лише футбольного правосуддя.

- Із регламентної точки зору, футболіст, який тривалий час не отримує зарплатню, може розірвати контракт із клубом в односторонньому порядку. Що вам наразі заважає це зробити?

- Я цього й добиваюся, проте вирішити це питання остаточно повинна Палата по вирішенню спорів Федерації футболу України. Тому й чекаємо її рішення.


- Щодо суто футболу: вам нині вдається підшуковувати нове місце роботи, чи займаєтеся індивідуально?

- Поки тренуюся сам. Є ще футболісти, які не вийшли з відпустки або перебувають у пошуку команди, тож є з ким пограти у футбол між собою. Але найбільше я чекаю в цьому контексті остаточного рішення ФФУ, сподіваючись на об’єктивне розслідування і справедливе покарання для Карпат. Скільки вже можна? Скільки вже було схожих ситуацій: проти Ощипка, Кузнецова, Штілича, Кас’яна, Федецького, Ткачука, Гірського, інших футболістів – і все Карпатам завжди сходить із рук. Барселона нещодавно неправильно заявила молодих футболістів, і їй, як наслідок, заборонили проводити трансферну діяльність упродовж двох трансферних вікон, і лише після апеляцій з боку клубу це рішення ФІФА було відкладене на час розгляду скарги. Натомість Карпати роблять завжди, що забажають: хочуть – платять гроші, не хочуть – не платять. Хочуть – дають грати, як ні – не дають. Те ж саме стосується й тренувань.

- Будучи головним тренером, як я розумію, Олександр Севидов не мав жодного впливу, зокрема, на вашу ситуацію?

- Чесно кажучи, не знаю. У нас були розмови тільки про футбол. Спочатку було все нормально, він нібито на мене розраховував. Але згодом мені сказали шукати нову команду, і це я почув не від Севидова.

Аби розставити всі крапки над "і" щодо позиції Володимира Гудими в цій ситуації у правовій площині, ми звернулися до адвоката, який захищає його права, Антона ДВОРЄНКОВА:

"Долги Карпат? Мы согласны на дисконт, однако, клуб предлагает "нулевой вариант"

- Антон, довольны ли вы оперативностью и объективностью реагирования на сложившуюся ситуацию Палаты по разрешению споров ФФУ?

- Палата по разрешению споров ФФУ пока не нарушила сроки рассмотрения заявления моего клиента. Касательно объективности, то претензий быть не может, так как 04.06.2014 в ходе первого заседания по делу, нас, что называется, "вывернули наизнанку". Мы ответили на сотню вопросов, предоставили множество документов. Само заседание длилось два с половиной часа.

- Согласно регламенту, может ли ваш клиент разорвать контракт с Карпатами без решения ФФУ, либо в обход Палаты по разрешению споров ФФУ?

- Безусловно, у каждого футболиста существует право расторгнуть контракт по обоснованной причине. Наиболее часто используемой причиной является невыплата заработной платы игроку за длительный период времени (как правило, более двух месяцев). Но в нашем случае, невыплата зарплаты, как и период невыплаты, является предметом спора, и я не хотел подвергать клиента лишним рискам.

Но у нас в запасе есть и другие варианты, один из них – спортивная обоснованная причина. Подытоживая, одностороннее расторжение контракта возможно, но имеет ряд рисков, из-за которых ни один клуб не согласится подписать контракт с моим клиентом.

- Какое решение Палаты удовлетворит вас и вашего клиента?

- Статус "свободного агента" и выплата задолженности по зарплате. Мы понимаем тяжелое положение всех украинских клубов, включая Карпаты, поэтому согласны на дисконт, однако, клуб предлагает "нулевой вариант".

- Кроме погашения долгов перед Владимиром Гудымой и предоставления ему статуса свободного агента, какого наказания вы ждете (или требуете) для Карпат?

- Для клуба никаких санкций, ведь это любимая команда львовян.

"В ДЕЙСТВИЯХ ДЕДЫШИНА УСМАТРИВАЕТСЯ СРАЗУ ДВА СОСТАВА ПРЕСТУПЛЕНИЯ: ПОБОИ И НЕЗАКОННОЕ ЛИШЕНИЕ СВОБОДЫ"

- Чего вы будете добиваться от милиции и прокуратуры, в контексте наказания для Игоря Дедышина?

- В действиях Дедышина усматривается сразу два состава преступления: побои и незаконное лишение свободы. По первому составу у нас есть возможность подписать мировое соглашение в рамках уголовного процесса, но вот по второму есть сложности.

Хочу обратить внимание на наличие квалифицирующего признака – корыстный мотив (Дедышин выдвинул требование подписать контракт без выплаты компенсации). Кстати, такое поведение руководителя клуба лишний раз свидетельствует о том, что Карпаты имеют задолженность по зарплате перед футболистом.

Мы уже написали жалобу в прокуратуру о неправильной предварительной квалификации следователем.


- Доказано ли на сегодняшний день применение силы и нанесение травм, повреждений Дедышином по отношению к Гудыме?

- Досудебное следствие только начато. Медицинское освидетельствование показало, что Гудыме В.Я. не нанесены телесные повреждения, поэтому мы считаем, что квалифицировать следует не по ст. 125 УК Украины (нанесение легких телесных повреждений), а по ст. 126 УК Украины (побои).

В любом случае, причинение удара другому человеку без анатомического повреждения мягких тканей, также считается уголовно наказуемым деянием. Ведь нарушается личная неприкосновенность человека. Вы ведь не хотите, чтобы вас просто били, не нанося телесных увечий?

- Как далеко вы готовы пойти, чтобы Дедышин понес наказание? Какое наказание вы будете считать справедливым? Речь идет о финансовом возмещении ущерба здоровью, либо криминальной ответственности Дедышина?

- Уголовное наказание – не самоцель. Главная цель моего клиента – играть в футбол. Еще в марте месяце этого года, мой клиент согласен был на "нулевой вариант". Однако, Карпаты тогда захотели 200 000$ отступных. Мой клиент потерял время, хотя мог подписать контракт и играть в футбол. Поэтому сейчас "нулевой вариант" неприемлем.

Мы готовы далеко пойти в вопросе применения санкций лично к Дедышину, как лицу, задействованному в футболе.

В день описанных событий (16.06.2014), я оперативно обратился с письменным заявлением к Президенту ФФУ Конькову А.Д., с тем, чтобы Комитет по вопросам этики и честной игры ФФУ рассмотрел этот инцидент. По состоянию на 19.06.2014 мое заявление еще не рассмотрено, но уже находится в Квалификационно-дисциплинарном комитете ФФУ.

Справедливым наказанием для Дедышина должно стать отстранение от футбола на определенное время.

"ХОТИМ ПРОВЕСТИ ОЧНУЮ СТАВКУ С СЕКРЕТАРЕМ ДЕДЫШИНА, НА СТОЛ КОТОРОЙ УПАЛ РЮКЗАК МОЕГО КЛИЕНТА ОТ УДАРА В СПИНУ"

- Когда ожидается окончательные решения органов футбольного правосудия, а также милиции и прокуратуры?

- На следующей неделе может состояться заседание Палаты по разрешению споров в ФФУ. По правоохранительным органам не могу сказать. Есть нюанс, все свидетели событий пребывают в отношении подчинения с Дедышиным. Однако, мы уже заявили в прокуратуру о своем желании провести следственные действия с участием моего клиента – например, очную ставку с секретарем Дедышина, на стол которой упал рюкзак моего клиента от удара в спину, с Тарасом Гордиенко, Дячуком-Ставицким и другими свидетелями событий. Уголовную ответственность свидетелей за дачу заведомо неправдивых показаний никто еще не отменял.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: