Герой футбольного дня. Хорхе Карраскаль

03 червня 15:37
Переглядів: 370
Карраскаль

Керівництво львівських "Карпат" далеко не завжди відзначається логічними і зваженими рішеннями. Добра частина справді відданих вболівальників вже давно ополчилася проти керівних осіб, киваючи на те, що серед керівництва панують не ті настрої і принципи, які повинні характеризувати справді успішний футбольний бізнес-проект. Всі зауваження – слушні і раціональні, проте вони не суперечать твердженню про те, що "Карпати", на відміну від значної кількості інших українських клубів, сповідують бодай якусь стратегію розвитку.

Сповідують чітко. "Карпати" вміють продавати своїх вихованців, чому свідченням є приклади Шведа, Гуцуляка, Костевича. І хоч не завжди вихідцям із клубної академії львівського клубу вдається закріпитися у Європі, шлях прокладений. Хоча би заради того, аби спробувати.

В останній час "Карпати", окрім роботи з власною молоддю, роблять акцент на придбанні і розкрутці легіонерів. Запрошують дешевих футболістів (досвідчених чи молодих – не важливо), надають їм ігрові практику в сподіванні розкрити талант. Іноді виходить добре (Густаво Бланко Лещук), іноді потенціал так і залишається схованим десь за ширмою футбольної рутини (Рібас, Кортеджано, Аркес), але пошук триває постійно. Тож раз через раз "Карпати" влучають у ціль.

Про Бланко Лещука уже було згадано вище. А нинішній варіант складу "Карпат" рясніє іншими талановитими легіонерами. Ді Франко і Хорхе Карраскаль – справжні діаманти в масштабах львівського клубу. Від обох "Карпати" сподіваються отримати дивіденди не лише на полі, але й у відомості трансферних доходів.

Власне, Карраскаля справедливо відзначають як одного з найліпших гравців минулого чемпіонату. Сповна колумбієць розкрився в другій частині сезону, виступаючи на різних позиціях і виконуючи роль локомотива, що відтягнув "Карпати" від зони вильоту. В останніх восьми матчах сезону "леви" зазнали лише однієї поразки, і заслуга Карраскаля в цьому далеко немала.

А його гол "Чорноморцю" в 25-му турі став справжньою окрасою не лише того матчу, а й цілого чемпіонату. Не дивно, що на Карраскаля звернули увагу вітчизняні гранди. "Динамо" і "Шахтар" не проти отримати колумбійця, але перемовини ведуться не з "Карпатами". Хорхе належить "Севільї", виступаючи у Львові на правах оренди. В цьому і криється головна проблема для львів'ян: у ситуації з Карраскалем вони можуть відіграти роль не продавця, а лише транзитера.

Так чи інакше, але Карраскаль повинен залишитися в чемпіонаті України. Принаймні, це було б добре за нинішньої ситуації, коли якісних легіонерів не так вже й багато. А лише якісні легіонери здатні створити українцям нормальну конкуренцію, сприяючи загальному зростанню рівня футболу. З іншого боку, завжди існує другий бік медалі. Карраскаль може перейти до "Шахтаря" / "Динамо" і стати черговою тінню в структурі грандів. Приклад Бланко Лещука показує, що подібні переходи іноді бувають поспішними.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: