Гімнастку Христину Пограничну нагородили Золотим гербом Львова і грошовою премією

24 жовтня 19:43
Переглядів: 589
Христина Погранична

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з Христиною Пограничною, 15-річною львів'янкою, яка виборола срібну медаль із художньої гімнастики на ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх у Буенос-Айресі (Аргентина).

Христина Погранична отримала від міського голови Золотий герб. За вдалу роботу та якісний результат тренерка спортсменки Ірина Руда отримала від міського голови ювілейну монету Короля Данила.

Також під час зустрічі міський голова повідомив, що місто виплатить Христині Пограничній та тренеру по 20 тис. грн премії за досягнутий високий результат на ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх у Буенос-Айресі.

«На юніорському рівні Христина досягла максимуму, який можливий. З 16 років уже можемо стартувати на олімпійському рівні», — сказала тренерка Ірина Руда.

За словами Ірини Рудої, у Львові гімнастика виросла і досягла високого рівня. Однак, щоб досягати спортивних вершин, спортсменам бракує спеціального покриття для занять гімнастикою. Адже змагання світового рівня відбуваються власне на такому покритті.

«Ми готові долучитися, профінансувати закупівлю такого покриття. Однак слід продумати усі моменти: зал, де його розмістити. Для нас важливо, щоби розвивався масовий спорт, щоби були результати. А, щоби були результати, має бути системність, має бути допомога і фінансова підтримка. А для Христини стимул дуже простий: здобуваєш олімпійське золото — отримуєш квартиру від міста. Ми за всі олімпійські золоті медалі даємо квартиру. Це позиція міста», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, львів'янка Христина Погранична виборола срібло на Юніорській Олімпіаді. Представниця України випередила свою найближчу конкурентку італійку і пробилась на друге місце. У фіналі Юніорської Олімпіади художні гімнастки змагались у багатоборстві. За підсумком чотирьох вправ: із обручем, м'ячем, булавами і стрічкою Христина отримала 65.100 балів.

До слова, художньою гімнастикою Христина Погранична займається з п'яти років. Тренерами Христини є Ірина Руда – кандидатка наук із фізичного виховання і спорту, старша викладачка Львівського державного університету фізичної культури та Людмила Яковенко. Хореограф — Ганна Сопрунова.

5 травня під час урочистої сесії Львівської міської ради з нагоди Дня міста Львова Христину Пограничну нагородили відзнакою «Львів'янин року», а за підсумками травня 2018 року її визнано найкращою спортсменкою Львівщини.

Під час 10-го міжнародного турніру з художньої гімнастики Istanbul Cup 2018, який відбувався у турецькому Стамбулі 22−24 червня Христина Погранична виборола п'ять із п'яти можливих золотих медалей та стала абсолютною чемпіонкою. Львів'янка отримала титул Міс турніру Istanbul Cup 2018 і була короновано діадемою.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: