Гнат Грек: "Будуть боротися всі наші борці без винятку: Василь Федоришин, Андрій Стадник..."

02 червня 21:14
Переглядів: 366
Default Image

Заслужений тренер розповів про історію та підготовку турніру «Чорне море»

- Готуємося, як завжди. Приїде багато гостей, тому й намагаємося підготувати все на вищому рівні. Що б готель був хороший, харчування, що б у залі, де будуть проходити змагання, було красиво. На відкриття приїде Одеське міське та обласне керівництво. В Одесі люблять боротьбу, думаю глядачів буде багато. Хотілося б при нагоді висловити подяку президенту одеської Федерації вільної боротьби Беслану Туштарову, який взяв на себе пошук фінансів, спонсорів. Асоціація спортивної боротьби України теж дуже підтримує наш турнір. Зал в манежі «Олімпієць» для проведення змагань надала школа вищої спортивної майстерності, за що їм теж велика подяка.

- «Чорне море» турнір зі своєю історією, з традиціями ...
- Так, турнір проходить з 1975 року. Тоді він називався Всесоюзний турнір пам'яті маршала СРСР Радіона Малиновського. Потім після розвалу союзу, один рік ми пропустили і відновили його вже, як міжнародний, під назвою «Чорне море».


- За стільки років напевно на одеських килимах боролося чимало титулованих спортсменів?
- Звичайно, брали участь у турнірі і олімпійські чемпіони - Ельбрус Тедеєв, Ірина Мерлені, грузинський борець, призер Олімпіади, дворазовий чемпіон світу Ельдар Куртанідзе... Дуже багато іменитих борців приїжджало, багато згодом завойовували найвищі медалі...


- Кого варто очікувати в цьому році?
- Приїде три російські команди з Осетії, Дагестану і команда ЦСК. Будуть також збірні Молдови та Білорусії. 
Ну і оскільки турнір став першим відбірковим етапом до Чемпіонату світу, то будуть боротися всі наші борці без винятку: Василь Федоришин, Андрій Стадник... Всі хто претендує на місце в команді на ЧС, всі будуть боротися - такі вказівки головного тренера. Думаю, потім, після Київського Міжнародного турніру, в спірних ситуаціях і буде враховуватися, як боролися і ким боролися, адже це теж важливо.


- Цього року в змаганнях візьмуть участь і дівчата, щоправда тільки в чотирьох вагових категоріях.
- У зв'язку з тим, що цей рік передолімпійський, нас попросили розширити програму і ввести олімпійські категорії для жінок. Щоб була можливість переглянути на кандидаток на ліцензійний Чемпіонат Світу. Це навіть на краще, зараз багато дівчат змінюють категорії і всі зберуться саме в цих чотирьох вагах.


- Ваша вихованка Ганна Василенко досягла успіхів в «неолімпійських» вазі до 59 кг. Вона буде виступати на "Чорному морі»?
- Звичайно, Ганна буде виступати в категорії до 63 кг. Взимку їй було занадто рано переходити - ваги не вистачало. А зараз набрала оптимальну кондицію і спробує себе у новій вазі.

 

 


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: