Головний тренер ватерпольного "Динамо": Не можу сказати, що чемпіонат став сильнішим

16 червня 09:23
Переглядів: 212
Ігор ЗІНКЕВИЧ

Розмова із Ігорем Зінкевичем

Шостий фінальний тур  24-го чемпіонату України серед чоловіків відбувся у Львові в басейні СКА. Головною несподіванкою туру став програш фаворитів змагань — команди львівського «Динамо» харківському «Слобожанцю» в останній грі. Перемога харків’ян хоча й була несподіваною, проте цілком заслуженою. 

Але ця поразка на турнірні позиції галичан не мала жодного впливу, адже вони стали чемпіонами достроково. Оформити «золото» чемпіонату ватерполісти львівського «Динамо» змогли ще в першому матчі шостого туру, обігравши команду харківського ХПІ. Друге місце заслужено посіла команда «Слобожанець», третє — «Іллічівець» із Маріуполя.

Про підсумки сезону у водному поло ми розпитали у головного тренера «Динамо» Ігоря Зінкевича.

 Пане Ігорю, які бонуси передбачено для ваших підопічних за перемогу на чемпіонаті України?

— Найбільший бонус — це титул чемпіона України. Здобувати «золото» завжди приємно. Зрозуміло, що є також і грошові премії. Дуже важливо, що вирішальні матчі проводили у Львові, ігри знімало телебачення. Це — здорово.

— Чим цей чемпіонат відрізняється від попереднього?


— Торік у  чемпіонаті виступала команда з Одеси, цього року її не було. Маріуполь став трохи слабшим. Зате Харків виріс. Одеські гравці виступають за Маріуполь, а попередні вікові гравці маріупольської команди завершили кар’єру. Не можу сказати, що загалом чемпіонат став сильнішим. І це проблема.

 Є надія, що ситуація зміниться?

— Думаю, що є. В Одесі є команда, зараз шукають спонсора. Тільки на виїзди на матчі за сезон потрібно 200 тисяч гривень. В Одесі шукають гроші. Там хороша школа, чудові діти, але на дорослу команду наразі немає коштів. Непогана школа в Дніпропетровську, але також є проблеми з фінансами. Зараз у державі напруга, усім не солодко. Але надія на краще, зрозуміло, завжди є. Хотілося б, щоб більше басейнів відкривали. 

— У справі популяризації водного поло брак басейнів є основною проблемою?

— Так… Зараз ще збільшилася плата за енергоносії, що позначилося на платі за оренду басейну. Взимку буде дуже дорого орендувати водні майданчики.

 «Динамо» третій рік поспіль виграє чемпіонат України. Це позначилося на популярності вашого виду спорту у Львові?

—    Я дуже задоволений популяризацією водного поло. У наших школах великий наплив дітей. Цього року вперше проводимо чемпіонат Львова. У цьому турнірі бере участь п’ять команд 2001, 2003 і 2005-го року народження. Чемпіонат розпочався у листопаді, а закінчився у червні.

 Для батьків дорого обходиться таке зацікавлення дітей?    

— Приблизно 300 гривень на місяць. У деяких басейнах може бути дешевше, а десь  дорожче. 

 А які переваги водного поло перед іншими видами спорту?

— У разі травми, всі лікарі радять плавати. Плавання — це розвинена грудна клітка, правильна постава, здорова шкіра. Вважаю, що найбільш атлетичними є хлопці, які займаються водним поло. Крім того, водне поло — це ігровий вид спорту, видовищний. Головне, це — здоров’я. Ми, як можемо, популяризуємо водне поло. Ось візьмімо Голландію. Там немає сильного професіонального спорту, зате є чотири ліги, в кожному місті є команда. В Голландії дбають про здоров’я, тому займаються спортом.

 А стати мільйонером у водному поло можна?

— (Сміється) Мільйонером у гривнях? Можна… Чимало гравців виступали за кордоном, де заробляли непогані гроші. Дмитро Лавришинець, Дмитро Стратан грали в хороших клубах. Микола Смірнов та Павло Прокопчук свої перші капітали заробили, виступаючи в італійському чемпіонаті. Зараз вони мають серйозний бізнес. Загалом, люди працюють наставниками в Італії, Росії, Франції. Є люди, які цим займаються в Аргентині, Канаді. Перспектива є.  

До теми

Найкращі гравці чемпіонату 2014/2015:

Найкращий воротар — Денис Волончук («Динамо», Львів)

Найкращий захисник — Юрій Маметьєв («Динамо», Львів)

Рухливий нападник — Микита Апостол («Слобожанець», Харків)

Найкращий бомбардир —  Кирил Новолоков («Слобожанець», Харків)

Найкращий гравець — Олексій Шведов («Динамо», Львів)

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: