Головний уболівальник "Урагану" ділиться своїми думками про стан справ у клубі

10 вересня 09:17
Переглядів: 154
КІНДРАТІВ

Кожен вид спорту існує в першу чергу для глядачів, а тому завжди цікаво вислухати їхню думку про те, що відбуваєтья навколо. Тому сьогодні нашим співрозмовником став найбільш авторитетний уболівальник "Урагану" Роман Стречковський. Здається, що в Україні більше і не знайдеш футзальних уболівальників з більшим стажем, ніж у нього.

- За яких обставин і коли відбулося Ваше знайомство з НФК "Ураган"?
- З дебютної гри команди в Першій лізі. На той час був знайомим з Андрієм Сімкою, Романом Ярим, Юрієм Сендецьким і Юрієм Костишиним, які грали у футбол за обласні команди. Футзал мені одразу сподобався. Відтоді і уболіваю.

- Скільки матчів команди Ви відвідали?
- Багато, тяжко порахувати (посміхається). З моменту створення команди я не пропустив жодного домашнього матчу.

- На скількох виїздах побували і який найбільше запам'ятався?
- Свої виїзди не рахую. Їх було десь 30-40, а може і більше. Звичайно, що найбільше запам’ятався чемпіонський виїзд у Львів. Це була п’ята гра фінальної серії. Ми тоді весь матч підтримували команду, а після фінального свистка емоції просто переповнювали. Спочатку ми святкували в залі, потім на вулиці зустрічали гравців, качали їх і обливали шампанським. Потім ще було поїздка команди "стометрівкою" на даху клубного автобуса. А на другий день відбулося урочисте нагородження команди золотими медалями.

- Чи збираєте речі, пов'язані з улюбленою командою? Якщо так, то які і скільки екземплярів налічує Ваша колекція?
- Так, збираю, є 5-6 різних шаликів (роз) команди, а також невеличка колекція футболок. Першу футболку після домашньої гри з ТВД мені подарував Олександр Данилеко. До речі, цю гру можна вважати так званим днем народження фан-клубу. Ще в колекції є чемпіонська футболка Олега Іжаковського, також є футболки Андрія Сімки, Романа Кіндратіва, Петра Шотурми і футболка Кирила Ципуна з Євро-2018 з автографами гравців збірної. Також маю футболки "БЧ" Олександра Даниленка, "Борисова-900" Андрія Сімки і "ХІТа" Микити Тменова.

- Коли для фанів "Урагану" були "золоті" часи? І яка зараз ситуація з фан-рухом?
- Так звані "золоті" часи фан-руху припали на чемпіонський сезон і десятиріччя клубу. Зараз фан-клуб переживає не найкращі часи. В минулому сезоні нас на ігри збиралося 5-7 чоловік.
 
- Чому зараз фан-рух так занепав? В чому причина?
- Після омолодження команди фанатський інтерес дещо впав. Минулого сезону ми майже в кожній грі підтримували "Ураган". Найбільш це було відчутно в принципових матчах чемпіонату і кубкових матчах з "Титаном" та "Продексімом". Після матчів плей-оф з "ХІТом" у мене захрип голос і я пару днів не міг говорити (посміхається ). Не знаю як інші фанати, але після кадрової революції Павленка особисто я йду на так звану фанатську пенсію.

- Якою Ви бачите ідеальну політику клубу щодо фанатів?
- При можливості допомагати з виїздами.

- Хто з українських клубів, на Вашу думку, найкраще працює з уболівальниками?
- Зараз, на жаль, фан-рухів мало. Можна виділити ультрас "Кардиналу-Рівне", які при можливості катають виїзди на всі матчі і навіть були на передсезонному турнірі в Одесі. Також добре підтримують свою команду уболівальники в Херсоні, але незвично чути на їхніх матчах дудки, які заважають перегляду ігор.

- Останні 4 сезони "Ураган" опиняється поза "призами" і не виконує поставленні завдання. Цього літа у зв'язку з цим відбувалася суттєва перебудова команди, але уболівальники її зустріли в багнети. В чому суть цього конфлікту?
- Чотири роки тому почалось омолодження команди і через це "Ураган" був без медалей, хоча, в першому сезоні після омолодження, у п’ятій грі півфінальної серії ми лише в серії пенальті поступилися хмельницькому "Спортлідеру+". А в останньому сезоні, на мою думку, за підбором гравців команда мала боротись за медалі, але через постійні варіації зі складом (то Сімку і Шотурму не візьмуть на виїзд, то Пелеха з Горбатим) команда довго не могла виграти. Після нового року, коли четвірки стабілізувались, команда заграла в іншу гру, ставши фіналістом кубку (пройшовши "Титан" і "Продексім"), а в серії плей-оф не програвши в основний час жодного матчу не пройшли "ХІТ". В кінці сезону керівництво попрощалось майже з усіма гравцями. Як може бути не потрібним, я вважаю, найкращий український гравець Шотурма? А також Кіндратів, Сімка, Корсун, Зварич, Ю. Горбатий, Пелех, Біров і молоді Швед та Кефа? Я думаю, що треба було зберегти склад, підсилившись тими ж Кордобою і Боргуном , але Павленко вирішив по-іншому не залишивши в команді жодного франківчанина, а нашу область тепер представляють тільки Микитюк і Левандівський.

- Яким Ви бачите шлях виходу з ігрової кризи улюбленого клубу, яка затягнулася?
- В клубі є дуже кваліфіковані тренери і менеджери, тож, думаю, що вони знайдуть вихід з кризи.

- Чи існує зараз принциповість у матчах з "Енергією", яка була раніше?
- Думаю, що в цьому сезоні після переходу в "Ураган" гвардійців "Енергії" Федюка і Кардаша, а також львів’ян Кордоби, який свого часу виступав у складі "енергетиків", і Когута, принциповість в енергетичному дербі тільки підвищиться. А у складі "драконів" грали теперішні "енергетики" Коваль і Пелех.

- Що скажете про інші команди, які представляли Івано-Франківськ на всеукраїнській арені - "Віза-Вторму" і "Епіцентр К10". Підтримуєте їх?
- Минулого сезону відвідував матчі "Епіцентру К10" і "Візи-Вторми". Зараз "мануфактурники" підсилилися легендами "Урагану" Сімкою та Кіндратівим, і думаю, що після цього уболівальницький інтерес до цієї команди буде тільки підвищуватись. А от "будівельники" в цьому сезоні, на жаль, не братимуть участі в чемпіонаті Першої ліги.

- Назвіть свою п'ятірку "Урагану" всіх часів.
- П’ять гравців мало, а ось п’ятнадцять на честь п’ятнадцятиріччя клубу назву. Серед воротарів: Іжаковський, Корнєєв, Ципун. Польові гравці: Кіндратів, Сімка, Ярий, Цвелих, Шотурма, Сержао, Біро Жаде, Роніньо, Валенко, Даниленко, Кордоба, Пилипів. А тренером поставив би Сергія Гупаленка. Хоча, не можна не згадати ще й гравців, які зробили значний внесок у розвиток клубу: Мансуров, Безуглий, Кулик, Павлюк, Піддубний, Паршиков, Сендецький, Ткачук, Королишин, Колток, Ренатіньо, Скіцко та багато інших. Нехай мене вибачать ті, кого не згадав (посміхається).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: