Голову Тернопільської облради Олексія Кайду шокували умови, в яких тренуються тернопільські біатлоністи

25 березня 14:44
Переглядів: 802
Default Image

Голова тернопільської облради Олексій Кайда сьогодні відвідав біатлонну базу у селі Підгороднє. Тут він, за час перебування на посаді, побував вперше. Умови, в яких тренуються тернопільські спортсмени, голову відверто шокували.


-Відверто скажу, я дивуюся, як наші спортсмени беруть такі високі місця. Це не тільки цієї біатлонної бази стосується. А стосується загалом уваги держави до розвитку професійного спорту. Я просто не можу собі уявити, якщо надати належні умови нашим спортсменам, яких вони вершин можуть здобути. Фактично я переконався у тому, що весь спорт у нас тримається на ентузіазмі, – зауважив Олексій Кайда.

На його думку, для того, щоб дійсно наші спортсмени отримували належну підготовку, потрібні чималі кошти. Але вкладені гроші себе виправдовують.

-Зараз інакшого шляху, ніж виділяти гроші з бюджету, немає. Ми не будемо віддавати під приватизацію, бо самі розумієте, яка в нас асоціація із приватизацією – це роздерибанити і продати. Спонсори? Є спонсори. Але знову ж таки зараз у зв’язку із економічною кризою не дуже то хочуть наші бізнесмени витягати кошти і давати на розвиток спорту, – додає голова облради.

На сьогоднішній день біатлонна база в Підгородньому, в першу чергу, потребує негайного приведення у належний стан приміщення, де мешкають спортсмени, облаштування нового стрільбища та упорядкування траси за міжнародними нормами. Олексій Кайда пообіцяв, що під час перерозподілу вільних залишків обласного бюджету за минулий рік, на біатлонну базу обов’язково виділять додаткові кошти. Наразі ж  на утримання закладу передбачено лише 135 тисяч гривень.

У свою чергу тренери сподіваються, що слова голови обласної ради не розійдуться із справами.

-Ця база повинна не тільки готувати і шукати перспективних дітей. Вона повинна бути оздоровчим центром. Дай Бог, щоб наш тернопільський біатлон надихнув і керівників, і засоби масової інформації, щоб вони нас підтримали. Тоді справді і прапор, і гімн України будуть звучати на найпрестижніших світових змаганнях, – вважає тренер з біатлону Ігор Починок.

Варто додати, що на цей час вихованці тернопільської школи з біатлону вже здобули 69 нагород на чемпіонатах світу та Європи. Остання вагома перемога – срібна медаль на чемпіонаті Європи Олени Підгрушної.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: