Гордість Дрогобича: Чемпіон світу з рукопашного бою Мар’ян Гуржій

11 жовтня 13:25
Переглядів: 291
Гуржій

З 2 по 8 жовтня в у місті Далфсен, що в Нідерландах, проходив Чемпіонат світу з рукопашного бою, де дрогобичанин Мар’ян Гуржій виборов дві золоті медалі та отримав титул Чемпіона світу.

Мар’ян Гуржій вихованець спортивного клубу «Еней», чемпіон світу з хортингу, чемпіон світу з кікбоксингу, чемпіон Європи з рукопашного бою, а в цьому році тричі чемпіон світу з бойових мистецтв, що для Дрогобича є абсолютним рекордом.

Ми поспілкувались з майстром спорту міжнародного класу з рукопашного бою, майстром спорту України з кікбоксингу та майстром спорту України з хортингу під час першого тренування одразу по приїзду в рідне місто.

Коли почали займатись бойовими мистецтвами?

Розпочав тренуватися ще в дитинстві. Дивився фільми про «Джекі Чана» і подібні. Попросив тата, щоб відвів мене на спортивну секцію, він погодився і я почав тренуватися. Мені сподобалося і я дотепер в спорті.

Розкажіть про самі змагання, як все відбувалось?

Бої були нелегкі, був надзвичайно складний фінал. Морально допомогла команда збірної України, їхня допомога дуже важлива.

Їдучи на змагання, про що думали?

Думав і надіявся на перемогу.

Які емоції відчували в момент, коли вам вручали нагороду переможця?

Відчуття важко передати. Коли ти виходиш на першу сходинку п’єдесталу, тебе переповнюють емоції. Бігали «мурашки» по шкірі та розривалось серце. Було багато глядачів, спортсменів та тренерів.

Як вважаєте- зараз в Україні є перспектива для талановитих спортсменів?

Перспективи є, потрібно ставити планки і досягати мети, просто потрібно хотіти.

Кому завдячуєте свою перемогу?

Завдячую батькам, бо віддали у цей спорт і тренерам – якби не вони, цієї перемоги б не було.

Хто допомагає вам в підготовці до змагань, зокрема, фінансово?

Є багато людей, які допомагають, хоч в обличчя їх не знаю. Це друзі тренерів, які допомагали знаходити кошти на змагання та ГО «4.5.0» – люди, яким я дуже завдячую. Кошти надходять як спонсорські, так і від міста та федерації, Як кажуть, з усього світу по нитці.

Чим ще цікавитесь окрім спорту, як відпочиваєте?

Дуже люблю походи в гори,проте, основне русло – це спорт. Деколи ним замучуєшся, а деколи відпочиваєш. Інколи поплаваю, футбол пограю. Подобається все, що зв’язане з спортом.

Яким є ваший особистий секрет успіху?

Правильність поставлення цілей. Якщо поставив планку – потрібно її досягти, ставити наступну й рухатись по кар’єрній сходинці. Якщо хочеш чогось досягти – треба старатись, працювати і багато тренуватись, ставити цілі та йти до них.

Які спортивні вершини плануєте підкорювати далі?

Через місяць в Словенії у місті Марибор буде проходити чемпіонат Європи з кікбоксингу. Відпочивати не будемо – будем готуватися. З чемпіонату світу вирушаємо відразу на чемпіонат Європи.

Тренер Мар’яна Гуржія, а в минулому майстер спорту міжнародного класу Андрій Шевчук розповідає про свого вихованця:

«Мар’ян прийшов тренуватися коли йому було 7 років. Разом тренуємося вже орієнтовно 13 років.

Насамперед Мар’ян був трудолюбивим хлопцем. Говорять, таланти гаснуть швидко, а перемагають трудолюбиві. Мар’ян працьовитий і ,звичайно, були невдачі та програші, але ми старанно працювали і досягли успіху. Колись я брав участь в цьому турнірі, що й Мар’ян, коли навчався на магістратурі. Приємно, що Мар’ян побив моє досягнення».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: