Гравці збірної України грають за підробними документами

24 липня 23:45
Переглядів: 1125
ффу

Колумбійський форвард Радамель Фалькао виявився замішаний у криміналі. А саме - в підробці документів. Директор коледжу в колумбійській Букараманзі показав навчальну картку Фалькао, згідно з якою народився вона не 10 лютого 1986, як думав весь футбольний світ, а двома роками раніше.

Втім, "роблених" гравців з гучними іменами вистачає і в Україні. Про це "Сегодня" розповів тренер з досвідом роботи як в дитячо-юнацькому футболі, так і в Прем'єр-лізі, що побажав не називати своє прізвище.

"Я знаю з десяток таких футболістів, які грали і грають у збірній України, - говорить співрозмовник. - Наприклад, одного відомого воротаря зробили молодшим на півроку. Він ще продовжує кар'єру.

Інші нахабно собі по два роки зрізають, як один маленький футболіст. Він навіть призером юнацького чемпіонату Європи став. Всі думали, він просто маленький, хоча він вже був далеко не малюк. До слова, "Футбол Україна" вважає, що це Генадій Зубов.

Ці процеси набули поширення в CCCР, і зараз їх розмах не зменшився. Особливо це стосується провінції, де контроль менший. Щоб потрапити в академію клубу-гранда, хлопець з умовної Жмеринки "робить" собі два роки - і потрапляє в академію.

У самих академіях цього немає. А ось заради вступу туди - роблять. Батьки. Особливо ті, які самі були в спорті. Це стосується не лише футболу - всіх видів! Це настільки масово, що ви собі не уявляєте.

Зацікавлені в цьому і тренери юнацьких команд, які прагнуть до перемог будь-яку ціну. У віці 12-15 років різниця в один рік має колосальне значення. У такого хлопця перевагу над "однолітками" в силі, спритності, швидкості - величезна.

Що дає "підробка" гравцю? Потрапляє в юнацьку збірну 17-річних в 18 років - і його звуть не в другу, а відразу в Прем'єр-лігу, хороший контракт дають. Клуб бере футболіста в 18 років і думає: "Клас, а як добре він буде грати в 20!". Але йому вже 20 ...

Зараз вболівальники активно обговорюють, чому сильно здав відомий гравець, який за юнаків всіх "чухав". Можливо, причина в тому, що йому вже не 28, а 30". ("Футбол Україна" вважає, що мова йде про Мілевського).

ЯК "замазувати". "Втрачається свідоцтво про народження. А коли батько бере його повторно, вказує іншу дату народження. Невеликий хабар - і питання вирішене. Дуже багато хто, як я помітив, по-новому "народжуються" у січні, - говорить співрозмовник. - Або беруть документи братів , інших родичів.

Чому ті ж німці, англійці на юнацькому рівні мало виграють? Тому що у них цього немає. Зате та ж Гана регулярно в призерах молодіжних чемпіонатів світу. Є навіть анекдот. Приїжджає африканський футболіст на перегляд. У нього запитують: "Скільки тобі років? ". А він:" А скільки потрібно? ". Їх не перевіриш".

22-річний Андрій розповідає: "Це був чемпіонат України серед юнаків. Мені було 17, а турнір - для 16-річних. Я приніс своє фото, яке тренер приклеїв до картки з даними іншої людини. І так мені стало 16.

Залишалося запам'ятати, як тепер мене звуть, хто мої нові батьки і нову дату народження. Бо якщо у судді сумніви з приводу віку - він все це може запитати. Але мене не питали. А прізвище, під яким я тоді грав, вже й не згадаю".

"Це все дрібниці, - каже експерт. - Як я вже говорив, є випадки куди серйозніші. З цим треба боротися - посадити одного-двох до в'язниці. Підробка документів заважає клубам прогнозувати кар'єру футболістів. Плюс якщо грає хтось старший, то той , хто молодший, вже не потрапляє в команду".

В Україні ходили чутки про подвійний вік Мілевського, мовляв, народився він не в 1985-му, а в 1983-му. Батько Артема їх спростував. Крім того, екс-тренер молодіжної збірної України Анатолій Крощенко стверджував, що "роблений" - Богдан Шершун, який виступає зараз за "Волинь".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: