Григорій Козловський розповів про створення дитячої футбольної школи

27 березня 21:42
Переглядів: 609
Григорій Козловський

Останнім часом усі обговорюють Ваш проект, Ви плануєте взяти у суборенду озеро біля Винників?

Я вже його взяв у суборенду.

Що планується на 77 гектарах? Чи є попередній проект, що Ви плануєте там робити?

Детальний план території передбачає на 17,5 гектарів парковку, велодоріжки, це ліси, це парки. У нас почули, що взяли 77 га. І відразу почалось – вирубають ліс, будуть голі гори, на цій дорозі ми збудуємо будинок 10-ти поверховий… Ну люди… ви читайте, ви ж грамотні люди. Проект є у вільному доступі та з ним можна ознайомитись.

Тобто ліс ніхто вирубувати не буде?

Звичайно, ні. Це просто детальний план, це просто зелена зона.

На скільки часу територія передається у суборенду?

На термін згідно з договором, наразі це 5 років, а потім будемо продовжувати. Тут планується дитяча академія. Якщо хтось вважає, що це є бізнес-проект, то сильно помиляється. Хтось там написав, що це буде коштувати 20 мільйонів. Я ще не знаю, скільки він буде коштувати. Наразі це детальний план і не більше. Це соціальний проект. Коли такі проекти будуються десь за кордоном, у  цивілізованих державах, то на допомогу приходить і держава, і місцеві бюджети, адже це для дітей. Тут 200 дітей, котрі будуть займатися мінімум футболом, окрім того багато дітей ще будуть оздоровлюватися, планується також будівництво медичного центру, санаторію.

Доступ до озера буде збережений для мешканців Львова?

Озеро буде доступне, там будуть басейни. Відгороджена буде лише частина, де діти займатимуться. Тобто 90% озера буде у вільному доступі.

Яким чином дітей будуть обирати?

Дітей придатних до спорту.

Тобто Ви будете відбирати дітей, які у хорошій спортивній формі, чи будуть і ті діти, батьки яких будуть мати можливість оплатити цю школу?

Школа безкоштовна, ми будемо добирати дітей із 7 років. Це як зі власними дітьми, ти їх годуєш, возиш у школу, дивишся щоб вони не хворіли, ти їх повністю виховуєш. Це як інтернат, ти повністю відповідаєш за здоров’я і життя дитини, навіть за її успішність у навчанні.

Тобто школа  буде мати статус спортивно-освітньої?

Так. Ніякі статки батьків значення не мають, тут головне, що дитина хоче займатись спортом, бути здоровою. У будь-якому віці вона може змінити свій вид спорту, спробувати інший вид спорту. Мої пріоритети у тому, що ми хочемо збудувати школу, якої не було в Україні. Ми не хочемо, щоб дитина була хорошим спортсменом, але погано вчилася, ми не будемо тримати її у школі в такому разі.

Дитина має хотіти навчатись, розуміти – якщо їй не стати великим спортсменом, то їй стати великим українцем, який буде жити в цій країні, і буде приносити користь. З дитиною, яка буде погано вчитись, але буде любити футбол, доведеться попрощатись. Я хочу виховувати сильних дітей, щоб мали сильний фундамент у житті. Я хочу їх виховувати як своїх рідних, щоб вони були мудрими, сильними, патріотичними. Це можуть бути діти з інтернатів, але які мають бажання. Готовий присвятити решту життя цій місії.

Всі політичні структури, з якими я спілкувався, говорили що це проект збитковий.

Від цього не збільшується кількість людей, котрі хочуть Вам допомагати?

Думаю, їх взагалі не має. У нас тих, хто прийшов і дав тобі 100 доларів, я ще не зустрічав, а тих, хто прийде і створить проблеми, – багато.

А як на Вашу думку, коли пройдуть слухання, міська або обласна ради будуть писати листи уряду, щоб залучити додаткове фінансування на цей проект?

Може хтось колись і звернеться, спитається, чи може чимось допомогти, я залюбки буду готовий розділити допомогу  у цьому проекті, але я сумніваюсь, що такі будуть.

Існує ймовірність того, що Вас на Західній Україні можна назвати людиною, котра відновила футбол за рахунок «Руху», ФК «Карпати» чи, можливо, цієї школи. Яка ймовірність того що у Вас побачать людину, котра відновить футбол в Україні?

Я би був радий, якщо б мене таким побачили. Я  хотів би бути людиною, котрій вдасться реалізувати цей проект в Україні. Якщо б хтось хотів, це можна було б розділити з іншими регіонами. Ось зробили Національну академію футболу у Німеччині, це дуже схоже по стратегії до нашої концепції. У Німеччині це робить держава та федерація футболу у Німеччині. Якщо завтра хтось з держави скаже, що готовий реалізувати цей проект за державні кошти, все що я зробив до цього, – я віддам безкоштовно.

Моя мрія полягає у тому, щоб це було зроблено. Якщо хтось прийде і дасть на це гроші, і скаже щоб це було національне чи державне, я буду щасливий. У Фінляндії зменшили фінансування лікарів, натомість збільшили фінансування спорту, вони прийшли до висновку, що краще, ніж лікувати людей, ростити їх здоровими.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: