Гирьовики зі Збаража на чемпіонаті України здобули одинадцять медалей

14 липня 23:00
Переглядів: 221
Гирьовий спорт

Одинадцять медалей здобули п’ятеро збаразьких гирьовиків, які представляли Тернопілля на чемпіонаті України. Такі змагання 2-3 липня тривали у Херсоні.  Змагання проводились у двох вправах − поштовх і ривок, у трьох вікових групах: серед юніорів, чоловіків до 40 років, ветеранів після 40 років, - повідомляє газета «Народне Слово». Троє наших земляків – учнів Збаразької РК ДЮСШ – Богдан Тольпа, Тарас Кузьма, Роман Баланюк дебютували у виступах з 32-кілограмовими гирями. 15-річний кандидат в майстри спорту Богдан Тольпа був наймолодшим учасником змагань. У грудні минулого року він ще виступав з 16-ками, а на чемпіонаті в Херсоні, піднявши дві 32-ки 20 разів у поштовху та в ривку 33 рази, за сумою балів виборов «срібло» як серед юніорів, так і чоловіків. Крім того, отримав ще два «срібла» за окремі вправи. Змагався спортсмен у ваговій категорії 60 кг.

17-річний Тарас Кузьма виступав у категорії 70 кг і в поштовху виборов також друге місце. Кандидат у майстри спорту Роман Баланюк 1997 р.н., який виступав у категорії 75 кг, має здобуток − чотири срібні медалі: штовхнув дві 32-ки 51 раз і виконав ривок 80 разів, отримавши нагороди у змаганнях серед дорослих і серед юніорів. Не залишився без медалей і тренер Тараса Кузьми та Романа Баланюка Віталій Гуголь: за вправу ривок він отримав «срібло».

«Золото» приніс тернопільській команді ветеран, майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер України Петро Багрій. Штовхнувши дві 24-ки 130 разів і виконавши 220 разів ривок, набрав в сумі 350 балів, випередивши найближчого конкурента на 50 очок. Словом, гідно представили свій край на чемпіонаті України як досвідчені спортсмени, так і дебютанти. Участь спортсменів у змаганнях стала можливою за фінансової підтримки Збаразької РК ДЮСШ та управління освіти, молоді та спорту Збаразької РДА. Юні спортсмени та їхні тренери за результатами змагань вибороли право представляти нашу державу у складі збірної України на чемпіонаті світу з гирьового спорту, який відбудеться наприкінці жовтня у місті Турин (Італія).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: