"І мордяки всім файно нагамсельте!" – надихали боксерів-олімпійців на Львівщині

25 червня 12:35
Переглядів: 379
lomachenko-berinchyk-ishchenko

24 червня у Палаці культури курортного містечка Моршин, що на Львівщині, відбулася прес-конференція нашої олімпійської збірної з боксу. Присутній весь тренерський склад на чолі з львів’янином Дмитром Сосновським, та шестеро боксерів, які представлятимуть Україну на Олімпійських іграх у Лондоні. Немає тільки Тараса Шелестюка, котрий захворів. Двоє наших – Денис Берінчик та Олександр Усік – з козацькими оселедцями на голові. У Василя Ломаченка, Євгена Хитрова та Олександра Гвоздика на обличчі густа щетина. Лише в Павла Іщенка ніяких особливих прикмет.

У просторому залі близько 100 осіб. Багато ветеранів львівського боксу. Вони приїхали "Ікарусом" зі Львова спеціально на цю подію.

Першим говорить отець Олег Сухінський, духовний наставник Федерації боксу Львівщини. Звертається до боксерів.

"Ви не дивіться, що там є другі люди, які можуть бути сильніші від вас. Ви на них маєте дивитись без злоби, без бажання реваншу, навіть без бажання перемоги. Ви маєте на них дивитись як на хліб, коли ви три дні нічого не їли".

Читає молитву в якій просить Бога: "Дай Твоїм слугам Твою перемогу!" Після цього підходить до олімпійців і дарує кожному хрестик.

Головний лікар "Моршинкурорту" Ігор Токар обіцяє, що в місті обов’язково відновлять "Кубок Карпат" – ще недавно популярний міжнародний турнір з боксу. Також він анонсує початок будівництва в Моршині навчально-тренувальної бази для боксерів. І надихає олімпійців.

"Козаки, покажіть всьому світу, що козацькому роду нема переводу. І мордяки всім файно нагамсельте!" Зал вибухає оплесками.

Далі говорить головний тренер нашої команди Дмитро Сосновський.

"Збірна України нині перебуває на тренувальному зборі в Тисовці. Збір розпочався 10 червня і закінчується 30 червня. Потім роз’їжджаємось по домах. Після цього 8 липня заїжджаємо на олімпійську базу в Кончі-Заспі, де проводимо двотижневий збір і 24 липня вилітаємо в Лондон. 27-го відкриття Олімпійських ігор, а 28-го починаємо виступати на рингах Лондона. Ми сьогодні готуємось на війну, на війну серйозну. Хлопці до цього готові. І нам приємно, що ветерани боксу приїхали підтримати нас. В Тисовці команда готується, працює. Хлопці переносять серйозні навантаження. Настрій у них добрий. Все йде по плану. Нам дуже хочеться, щоб боксери в Лондоні прославили нашу неньку-Україну. Думаю, медалі в нас будуть. І найголовніше, щоб хлопці демонстрували хороший бокс".

Після наставника слово має капітан збірної Олександр Усік. Говорить російською.

"Настрій у всіх хлопців дуже добрий, всі працюють. До Олімпіади залишилось трішки. Всі хочуть, щоб все швидше почалось. Вже хотілось би приїхати туди, відчути цей запах бойовий". Закінчує українською: "Хай живе Україна!"

Потім організатори запрошують присутніх перейтися до приміщення, де постане боксерська навчально-тренувальна база.

По дорозі запитую у Дениса Берінчика про його зачіску.

"Я ще торік виступав з козацьким чубом. А після завоювання ліцензії домовились з Олександром Усіком, що на Олімпіаді будемо вдвох виступати з оселедцями. Буде своєрідний піар нашої козацької історії".

Додамо, що Дмитро Сосновський є викладачем Львівського державного університету фізичної культури, а Олександр Усік та Євген Хитров - аспіранти цього вишу.

ПЕРЕГЛЯНУТИ: Фоторепортаж з Моршина нашого фотокореспондента Віктора ДИЧЕНКА

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: