Ігор Ковтко – найсильніший українець в ударі рукою вільним стилем

06 листопада 08:01
Переглядів: 1768
Ігор Ковтко

Нещодавно у Львові вперше в Україні провели турнір по силі удару, на якому визначили переможців у трьох номінаціях: удар рукою класичним стилем, удар рукою вільним стилем та удар ногою. На цих змаганнях 22-річний Ігор Ковтко розійшовся не на жарт: спершу посів друге місце в ударі рукою класичним стилем, потім переміг в ударі рукою вільним стилем, насамкінець ставши ще й абсолютним чемпіоном у цій номінації! Хто ж цей хлопець з найсильнішим ударом ? Знайомтеся…

- Ігоре, розкажи у якому українському місті народжуються такі богатирі?

(сміється)…Я родом з м.Городка Львівської області.

- Твої м’язи видають у тобі спортсмена. Спробую вгадати – ти важкоатлет?

- Майже вгадали. Я займаюся пауерліфтингом. Це силове триборство, в яке входять присідання зі штангою на плечах, жим штанги, лежачи на горизонтальній лаві, і тяга штанги. Переможця визначають за сумою результатів, показаних в усіх трьох вправах.

Ігор Ковтко

- А чи давно у спорті?

- Спершу з 2008 року почав ходити у тренажерний зал, а з 2011р. займаюся пауерліфтінгом.

- І як Твої успіхи у пауерліфтингу?

- Нормально. Я кандидат у майстри спорту, чемпіон області. А на останніх обласних змаганнях навіть перевершив норму майстра спорту України, піднявши у сумі 635 кг. Проте, щоб отримати звання майстра спорту, мені необхідно показати такий результат на чемпіонаті України, який розпочнеться 21 листопада.

- Бажаю повернутися зі змагань вже майстром спорту, що дуже личитиме тобі, як чоловіку з найсильнішим ударом. Чи пам’ятаєш свої чемпіонські результати в ударному спорті?

- Звичайно. Мені ж на змаганнях Федерація ударного спорту України сертифікат видала, у якому зафіксовано мої результати. Змагався у категорії понад 90 кг. В ударі рукою класичним стилем показав результатом 649 кгс, посівши 2-ге місце; в ударі рукою вільним стилем став першим з результатом 922 кгс. Насамкінець ще й переміг в абсолютній ваговій категорії в ударі рукою вільним стилем. Для визначення абсолютного чемпіона нам надали по три удари і я у сумі вибив понад дві тонни – 2161 кгс (582+766+813).

Ігор Ковтко

- Як дізнався про ударний турнір, адже спорт цей в Україні новий, поки що невідомий багатьом?

- Я працюю охоронцем у клубі, де проходили змагання. В одну зі своїх змін, побачив афішу змагань і вирішив взяти участь.

- Чи сподівався перемогти ?

– На перемогу не сподівався, але розраховував на те, що буду у призах.

- Звідки така впевненість? Адже, як ти і сам бачив, на цьому турнірі зібралося чимало силачів - там були представники 18-ти силових видів спорту?

- У своїй силі я абсолютно впевнений. Завойовував медалі на Богатирських іграх.

Ігор Ковтко

Козацькі забави 04.10.2015

- А чи раніше десь виміряв силу свого удару, наприклад, на атракціонах, де є щось подібне на силомір?

- Жодного разу. Правильно ви сказали: «щось подібне». Наскільки розумію, усі ці прилади на атракціонах правдивих вимірів сили все одно не покажуть. Так що до ударного турніру у мене були суто штанга і зал. У майбутньому ще хочу боксом займатися. І однозначно братиму участь в змаганнях з ударного спорту.

- Тобто ідея Романа Гуца – засновника ударного спорту в Україні – тобі до вподоби?

- Змагання сподобались, бо саме там можна визначити правдиву силу удару. А Федерація ударного спорту України затверджує результат документально – у протоколі. Це вже офіційне досягнення, а не «фількіна грамота».

Ігор Ковтко

- Ти взяв участь у всіх видах програми ударного турніру, окрім удару ногою. Чому не спробував себе у цій номінації?

- Ногою не бив, бо був у джинсах, було б незручно. У майбутньому спробую. Думаю там теж не пастиму задніх.

- При визначенні абсолютного переможця в ударі рукою вільним стилем ти потрапив на дуель з Андрієм Безегою, який у вазі до 90 кг вибив 1031 кгс, а це на 100 кгс більше, ніж в тебе. Об’єктивно він мав стати і абсолютним чемпіоном, а в переміг все таки ти? Як вважаєш, чому?

- Андрій Безега – мій напарник по роботі і разом займаємося пауерліфтингом. Він важить 90, я 92 кг, тому опинилися у різних вагах на ударному турнірі: Андрій до 90 кг, я +90 кг. У своїй вазі, як ви вже казали, Андрій вибив 1031 кгс, я – 922 кгс, тобто на 109 кгс менше. А вже при визначенні абсолютного чемпіона кращий результат був у мене: у сумі я вибив 2161 кгс (582+766+813), а Андрій - 2018 кгс (473+664+945 кгс). Думаю, перемогти допомогли моя сконцентрованість і ….злість. Я більше розізлився. І все це вклав в удар.

Андрій Безега та Ігор Ковтко

Андрій Безега та Ігор Ковтко – найсильніші в ударі рукою вільним стилем

- Так в чому ж сила, Ігоре? Як правильно бити по силоміру, щоб показати найкращий результат?

- Це вже справа теоретиків – описувати, як правильно бити. Я практик – прийшов-вдарив-переміг!

.

ІГОР КОВТКО, 22 роки

Народився 8 червня 1993 року у м.Городок Львівської обл.

Зріст –180 см, вага- 92 кг.

Кандидат у майстри спорту з пауерліфтингу.

Тренери: сам собі тренер.

Досягнення: чемпіон Львівської області у 2015 році.

Освіта: студент НУ «Львівська політехніка» - Інститут права та технології.

Хобі: зал.

Життєво кредо: терпінням та працею всього добудеш. В успіху лише 1 % таланту і 99 % праці.

Сімейний стан: є дівчина.

Сила удару: рукою/класичним стилем/ – 649 кгс, рукою /вільним стилем/ - 922 кгс, удар рукою вільним стилем в абсолютній ваговій категорії - – 2161 кгс (582+766+813).

Автор: Наталія Васьо

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
viktor5656 написав
25 жовтня 17:12
Подскажите, с какой схемой питания занимается спортсмен?