Ігор ШИМЕЧКО: "Якщо б на чемпіонаті світу мені вдалося завоювати медаль у сумі, то я б цей рік міг назвати вдалим"

01 грудня 14:24
Переглядів: 283
Default Image

Виснажливий змагальний сезон для українських важкоатлетів добігає до завершення. А як відомо, наприкінці року прийнято підбивати підсумки та аналізувати змагальний сезон, аби в майбутньому покращувати результати. Попереду ж бо – Олімпійські ігри у Лондоні. Підсумки змагального сезону,  а також плани на майбутнє підвів аспірант львівського державного університету фізичної культури, надія на олімпійську медаль для української збірної у Лондоні-2012, підопічний заслуженого тренера України Ярослава Мартинюка, важкоатлет Ігор Шимечко.

- Ігоре, підсумуй, будь-ласка, змагальний сезон, що минає?
- Цього року пройшли два основні турніри, в яких я брав участь – чемпіонат Європи в Казані та чемпіонат світу в Парижі. На чемпіонаті Європи мені вдалося вибороти друге місце. Результат, який я показав був не зовсім хорошим, але місце, в принципі, непогане. А от на чемпіонаті світу в Франції стояло командне завдання вибороти максимальну кількість олімпійських ліцензій. Адже чемпіонат світу був ліцензійним. Із поставленим завданням ми впоралися, виборовши із шести можливих ліцензій на команду – шість. А от щодо особистого виступу, то я виборов друге місце у ривку й п’яте у сумі. Загалом, своїм результатом я не до кінця задоволений. Але маємо те, що маємо. Якщо б на чемпіонаті світу мені вдалося завоювати медаль у сумі, то я б цей рік міг назвати вдалим. А так трішки не вистачило…

- А що завадило краще виступити на чемпіонаті світу у Франції?
- Насамперед, усі причини мого виступу на чемпіонаті світу треба шукати в собі. Якби я підняв вагу у ривку 203 кг і не «промазав» так би мовити першу спробу у поштовху… Ті три кілограми, які мене відділили від медалі, могли мені «підкоритися». Та й вони мені «підкорялися», але тоді, мабуть, був просто не мій день. Тому так трапилося, що до медалі я не дотягнув.

- Які важкоатлети будуть серед основних конкурентів на олімпійських іграх в Лондоні?
- Гадаю, що на олімпійських іграх із так би мовити темних конячок вже ніхто не «вистрелить». Адже всі спортсмени між собою вже добре знайомі. Кожен знає, хто чого вартує. Не називатиму прізвищ, а назву лише країни, які будуть боротися за медалі. Це важкоатлети з Ірану, Німеччини, Росії. Саме ці три країни будуть конкурувати за медалі і, звісно, Україна також.

- Ти є аспірантом Львівського державного університету фізичної культури. Зважаючи на те, що зараз наступила змагальна пауза, часу на те, щоб присвятити себе науковій роботі з’явилося більше?
- Наукова робота потрішки опрацьовується і навіть під час навчально-тренувальних зборів. Ви сказали, що немає змагань, однак попри це зараз розпочалася підготовка до олімпійських ігор. Зараз я перебуваю на таких зборах. Це все, про що ви запитуєте можна поєднувати, що я і роблю. Звісно, що важко, але можливо.

- Розповіси про теперішні збори, де вони відбуваються і яка основна їхня ціль?
- Після змагань зараз настав невеличкий перехідний період. Збірна команда України з важкої атлетики зібралася у місті Коломия на базі ФСК «Локомотив». Цей збір є заключним у цьому році. А вже з наступного року, приблизно 8-10 січня розпочнеться безпосередня підготовка до олімпійських ігор. Наразі ще достеменно не відомо, де саме будуть відбуватися наступні збори. У переліку є два міста – Чернігів і Феодосія.

- Нещодавно ти брав участь у змаганнях «Сила нації». В чому їх особливість?
- На ці змагання мене запросив мій давній товариш Святослав Шеремета, який є головним організатором цього заходу. Спочатку я планував брати участь у цих змаганнях, але цей фестиваль спорту відбувався відразу після чемпіонату світу, а тому зважаючи на те, що у мене був рецидив старої травми, я не став ризикувати і не виступав на цьому фестивалі спорту. Щоправда, мені довелося побувати на ньому у якості гостя. Ці змагання мені сподобалися своє атмосферою, сценою, освітленням, учасниками. Вважаю, що організація цих змагань пройшла на доволі високому європейському рівні.

- Попереду низка свят: Андрія, Миколая, Новий рік, Різдво. А вже склав святковий графік на прийдешні свята?
- Наразі ми перебуваємо в Коломиї, а тут дуже гарно вміють святкувати наші національні свята. Можливо такі свята, як Андрія та Миколая ми проведемо у Карпатах у мальовничих місцях. А от Новий рік планую провести в сімейному колі, бо дуже рідко буваю вдома.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: