Ігор ШИМЕЧКО: «Закон для всіх один»

08 вересня 16:21
Переглядів: 388
Default Image

Цими днями аспірант львівського університету фізичної культури, важкоатлет Ігор Шимечко перебуває на тренувальному зборі у Чернігові.  Цікаво, що він може стати чемпіоном Європи, який у квітні завершився у Казані. Тоді Ігор виборов срібну нагороду у категорії понад 105 кг у сумі піднявши 412 кг (195 кг – у ривку, 217 кг – у поштовху), поступившись господарю змагань росіянину Дмитру Лапікову із сумою 419 кг (192 кг, 227 кг). Однак зараз так звана допінг-проба А російського важкоатлета дала позитивний варіант, а це означає, що у випадку, коли повторна проба В міжнародного допінгового комітету ВАДА знову дасть позитивний результат, то росіянина можуть позбавити золотої нагороди. Відтак, Ігор Шимечко може стати чемпіоном. 

-Нещодавно відбулося змагання молоді, тобто чемпіонат Європи серед кадетів, а перед цим проходив Форум Міжнародної федерації важкої атлетики, де йшлося про те, що на пробі А було спіймано окремих спортсменів. Загалом є дві проби на допінг – А і В. Відомо, що Лапіков попався на пробі А, але поки ВАДА ще перевіряє пробу В і тоді ця інформація стане офіційною. 

-А коли про це стане відомо остаточно?

-Ця процедура дуже довга. Вона може оскаржувати ся і судовому процесі. Гадаю, що до чемпіонату світу, буквально у жовтні-листопаді ця інформація вже повинна стати доступною для громадськості. 

-Після чемпіонату Європи в Казані в інтерв’ю ти казав, що вибірково перевіряли спортсменів на допінг. Можливо, російського важкоатлета тоді не перевірили, видавши індульгенцію через те, що він місцевий важкоатлет?    

-Це складна ситуація. Мені важко говорити за сторонню мені людину, за чужу команду. Видно, що десь був недолік у питаннях лікарів команди та й сам спортсмен, мабуть, не дуже дивився на те, які препарати він приймає. Як кажуть, на чужому горі своє щастя не збудуєш… Але так трапилося. Закон для всіх один, і права антидопінгової агенції однакові. Тому, на жаль, для росіянина, можливо, мені й дістанеться золота медаль… 

-А чи часто тобі доводилося проходити допінг-контроль?

-Майже на всіх міжнародних змаганнях у нас беруть проби на допінг. Перед підготовкою до змагань у будь-який момент може заїхати офіцер ВАДА, щоб взяти цю пробу. А так на моїй пам’яті найбільше таке було перед Олімпіадою в Пекіні-2008 року. За шість місяців я здав 10 допінг-проб. А це, якщо полічити, кожного місяця по півтора - по дві проби довелося здавати на допінг-тести. 

-Психологічно таке «шматування» від офіцерів ВАДА перед змаганнями має вплив на тебе?

-Деколи впливає, коли вже заплановане серйозне тренування. Приїжджають люди з ВАДА і треба здавати допінг-пробу саме у цей момент. А це не завжди виходить, адже треба випивати воду, аби ці тести здати… Тому тут є нюанси. Звісно, що губиться час, треба відміняти тренування і це впливає на саму підготовку. А в принципі, людина, яка не цілком впевнена в собі, в чистоті свого організму стосовно тих препаратів, то, може, бути невпевнена і якоюсь мірою всього цього боятися. 

-Розкажи про тренувальний збір у Чернігові?

-Тренувальний збір добігає кінця. Я разом із своїм особистим тренером, із тренером збірної команди України вирішили, що чемпіонат України з важкої атлетики, який пройде у Вінниці я пропущу з тактичних міркувань. Адже за рік від чемпіонату світу до чемпіонату світу у мене було вже багато змагань. Здається, вісім, а це – для суперважковаговика забагато. Тому ми виступимо дещо раніше на турнірі у Чернігові, показали оптимальний результат. Форма фізична моя покращується, я нею на даний момент цілковито задоволений. У випадку, якщо не буде травм, то результат мого виступу на чемпіонаті світу повинен бути високим.    

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: