Ігор ШИМЕЧКО: "Зарплати у футболі в сотні разів перевищують заробіток олімпійців"

01 квітня 19:56
Переглядів: 576
Shumechko

Добігає кінця тривалий передолімпійський цикл до Ігор у Лондоні 2012 ро­ку. Чимало спортсменів уже кваліфікувалося на Олімпіаду і в поті чола готуються до головних змагань чотириріччя. Серед них і важкоатлет Ігор Шимечко. 

Він входить до когорти основних претендентів на олімпійську медаль лондонської чеканки. Галичанин розпочав підготовку до головних змагань чотириріччя ще наприкінці 2011-го. Заради вдалого виступу на Іграх він відмовився від усіх інших турнірів. Про підготовку до Олімпіади і не тільки розповів Ігор Шимечко.  

— Разом зі збірною проходжу тренувальні збори на олімпійській базі в Чернігові. Мене й Артема Удачина, Артема Іванова, Миколу Гордійчука звільнено від виступів на Кубку України, — розпочав розмову важкоатлет. — Ми також пропустимо квітневий чемпіонат Європи в Туреччині. Виступимо тільки на першості Украї­ни, що в другій половині квітня відбудеться в Хмельницькому. А потім продовжимо підготовку до Олімпійських ігор.  

Атлет, який претендує на олімпійську медаль, не повинен зважати на психологічну втому 

 — А чому виступатимете на чемпіонаті України, а не Європи?

— Цьогоріч пріоритетним є виступ на Олімпіа­ді. Тренерський штаб вирішив, що лідерам доцільніше не їхати в Туреччину, а виступити в Хмельницькому. Після чемпіонату України до Ігор залишиться 90 днів. Оптимальний проміжок для того, щоби відновитися, пройти підготовчий період і вийти на пік форми.

— Скільки часу вже готуєтеся до Олімпіади?

— Після чемпіонату світу в Парижі, що відбувся в листопаді, кілька тижнів відпочивав. Підготовка до Ігор розпочалася у грудні. Ми не відразу почали працювати на 100%. Потихенько втягувалися, потроху збільшували навантаження. 

— Складно психологічно стільки часу зай­ма­тися монотонною роботою?

— Безперечно, певна психологічна втома є. Але для будь-якого спорт­смена на першому місці стоїть мета, вдалий виступ на якомусь турнірі. А втома, психологічний чинник — далеко позаду. Атлет, який претендує на олімпійську медаль, не повинен зважати на психологічну втому. 

— Що вас відволікає від виснажливої роботи — читаєте книжки, у вільний час граєте у футбол?

— У нас справді важкі тренування, у яких навантаження отримують практично всі групи м’язів — ніг, рук, спини. А ігрові види спорту є достатньо травмонебезпечними. Тому нам не рекомендовано ними займатися. Відпочиваємо по-іншому. На відмінну від деяких країн, нас не закривають на базі. Тому маємо змогу прогулятися містом. Взагалі, кожен розслабляється по-своєму. Я полюбляю кіно, прогулянки. Відволікаюся так, як і всі люди. Просто в нас є чимало обмежень. Наприклад, не можемо гуляти ночами, у нас строгий режим.

— Футбольні фахівці підрахували, що тренувальні збори команд повинні тривати 12-14 днів. У важкоатлетів збори тривають місяцями... 

— Не тільки у важкоатлетів тренувальні збори тривають місяцями. Так працюють представники всіх інших олімпійських видів спорту. Бачив, як тренуються боксери, борці й інші атлети. Вони місяцями сидять на зборах. Чому футболісти нарікають — не розумію. Взагалі, людина до всього звикає. Можливо, футболістів так навчили, що їм складно проводити на зборах більш ніж 

14 днів. Ми ж із дитинства звикли до такого режиму, тривалих зборів на базах. І ніхто не скаржиться на психологічну втому. Всі розуміють, що тільки на тренувальних зборах можна добре підготуватися.

— У футболі можна бути посереднім гравцем команди-аутсайдера, але значно більше заробляти, ніж, скажімо, переможець чемпіонату Європи з важкої атлетики. Це правда, що через це представники олімпійських видів спорту недолюблюють футбол?

— Якщо брати суто сам вид спорту, видовище, то футбол мені подобається. Якщо ж брати фінансову складову, то вона є несправедливою. Справді, так думає багато людей. Ви самі навели приклад, що футболісти не бачать свої родини лише 12 днів. Ми ж не маємо можливості бути з рідними по півроку. Та і заслуги, титули в представників олімпійських видів спорту можуть бути такими, яких не має жоден футболіст. А зарплати у футболі в десятки, навіть у сотні разів перевищують ті, що їх отримують олімпійці. Це несправедливо. Усім відомо, що футбол у нашій країні є грою олігархів. Це видовищний, масовий вид спорту, тому в нього вкладають гроші. А олімпійські види не є такими популярними. Звідси така несправедливість. 

 Усім відомо, що футбол у нашій країні є грою олігархів

— А в яких державах заробітки важкоатлетів, якщо не дорівнюють заробіткам футболістів, то хоча б наближаються до них?

— Наскільки мені відомо, важкоатлети непогано заробляють у Росії та Ірані. У цих країнах найбільше заробляють саме атлети. Скажімо, в наших сусідів причина банальна. Коли президентом країни був Боріс Єльцин, на державному рівні культивували теніс. Владімір Путін займався боротьбою, дзюдо — тому розвивав ці види спорту. А попередній президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв є колишнім важкоатлетом, тому доволі багато зробив для цього виду спорту. 

— В Україні жоден президент спортом не займався…

(Сміється) У мене є здогади, чим вони зай­малися, але не озвучуватиму їх. 

— Ви сказали, що на зборах полюбляєте переглядати фільми. Ризикну припустити, що вашим улюбленим жанром є бойовик?

— Так, бойовики теж переглядаю. Але мені більше до вподоби фільми, сценарій яких базується на історичних фактах. Полюбляю воєнне кіно. Також можу подивитися комедію. А ось жахи чи фантастика мені не подобається. Не дивлюся кіно, в якому показують щось нереальне. 

— Після дискваліфікації Ольги Коробки важкоатлети почали уважніше ставитися до вживання вітамінів, медикаментів?

— Не сказав би. Жінки тренуються окремо від чоловіків. Тому не знаю, яка в них ситуація. Ми ж завжди ставилися дуже уважно до того, що прий­маємо: відновлювальних засобів, ліків. 

— У передолімпійський період вас частіше перевіряють на допінг?

— Ось нещодавно згадували з хлопцями, як це було 2008 року, перед Іграми в Пекіні. За сім місяців перед змаганнями я здав 10 допінг-проб. Тобто мене перевіряли частіше, ніж раз на місяць. 

— Чи правда, що інспектори WADA (Всесвітнього антидопінгового агентства) можуть до вас приїхати додому серед ночі й узяти пробу?

— Так… На певний період у WADA подають заявку, в якій розписано, в який період де перебуватиме спортсмен. Скажімо, з листопада по січень я перебуваю на зборах, на такій-то базі. У лютому тренуюся вдома, проживаю за такою адресою. Відповідно, допінг-інспектор може в будь-який час приїхати за тією адресою, що зазначено в документі. 

— А якщо в лютому, в той час, коли мали б бути вдома у Львові, ви на два дні поїдете в гості, в сусідню область. А в цей час до вас приїде інспектор? Що буде?

— Така ситуація можлива. Першого разу попередять, а в разі повторення застосують автоматичну дискваліфікацію. 

— А що маєте зробити, щоб на день-два непланово поїхати в гості?    

— Подати додаткову заявку у WADA. 

— Ігоре, насамкінець, що порадите людям, які хочуть підтримувати себе у формі? Як можна, не витрачаючи багато часу, зробити свої м’язи рельєфнішими?

— Найбільша проблема в тому, що люди не стежать за своїм харчуванням. Є така влучна приказка: снідає король, обідає принц, а вечеряє жебрак. Це потрібно запам’ятати та стежити за харчуванням. Ніколи не буде зайвим кожного ранку пробігти два-три кола по стадіо­ну. Зарядка — це той мінімум, який мусить робити кожна людина. А рельєфу м’язів досягають не вдома на дивані. Потрібно щонайменше ходити на стадіон, підтягуватися на перекладині. А за змогою відвідувати фітнес-зал.

Довідка
Шимечко Ігор Миронович — заслужений майстер спорту з важкої атлетики, вагова категорія +105 кг, 27.05.1986 року народження, проживає у Львові. Учасник Олімпійських ігор у Пекіні.
2006 рік — срібний призер чемпіонату світу (Китай);
2008 рік — срібний призер чемпіонату Європи (Італія);
2009 рік — абсолютний чемпіон Європи (Румунія);
2009 рік — бронзовий призер чемпіо­нату світу (Корея), посів перше місце в ривку;
2011 рік — срібний призер чемпіонату Європи (Росія), зай­няв перше місце в ривку.    

                

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: