Ірина ГУСЯК: "Мені імпонують нові правила"

18 вересня 11:14
Переглядів: 364
Ірина ГУСЯК

Призерка чемпіонату Європи про підготовку до ЧС

- Ірино, влітку ви стали другою на Всесвітній Універсіаді. Розкажіть детальніше про поїздку до Казані.
- Все було організовано з дуже великим розмахом. Відчувалось, що було вкладено дуже багато коштів. Виглядало практично, як Олімпіада, навіть олімпійське селище було. Після виступу ми ще залишились на кілька днів і повністю відчули святкову атмосферу. Було багато концертів, розважальних заходів, так як на фестивалі. Всі учасники спілкувались між собою. На волейбольному майданчику завжди грали спортсмени з різних країн – це було таке спортивне єднання. Щодо боротьби, то я склад був надзвичайно потужний. Росія виставила свої перші номери, та й інші країни привезли найсильніших борчинь. Більшість борчинь представлятимуть свої країни на чемпіонаті світу у Будапешті.

- Минулого року ви перемогли на чемпіонаті світу серед студентів, чим відрізняються між собою ці змагання?
- Дуже відрізнялись. У Казані це було спортивне свято, а у Фінляндії були звичайні змагання.

- Який ВНЗ ви представляли на цих змаганнях?
- В Казані я представляла Львівський Університет фізичної культури. Так сталося, що одразу після Казані я поїхала на збір в Карпати, а моя медаль поїхала до Львова. Звичайно і ректор і декан і викладач були задоволені моїм виступом. Коли я повернулась всі мене вітали. Було дуже приємно.

- Як почуваєтесь в нових правилах?
- Мені імпонують ці правила. Спершу думала, що буде важче. Але зараз вже стало зрозуміло, що той хто робить прийми обов’язково перемагає. Головне мати технічний арсенал, і навіть якщо програєш два бали – є можливість відігратися. Зник елемент лотереї…

- Вам особисто з клінчами щастило?
- Власне, що ні…Дуже образливо було, коли долю сутички вирішував жереб. А тепер все залежить тільки від тебе і це додає впевненості. Ці зміни безперечно позитивно вплинули на боротьбу. Це додало видовищності.

- З нового року зміняться вагові категорії, що чекаєте від цих змін? Адже ви й без того були в олімпійській вазі…
- Якщо ти кращий, то будеш кращим у будь-якій вазі. Я боротимусь в тій самій категорії, просто чекаю появи нових суперниць.

- Збільшиться конкуренція, як гадаєте це вплине на розклад сил в світовій боротьбі?
- В спорті завжди змінюються лідери. Тим більше зараз, коли популярність вільної боротьби зростає, географія розширюється. З’являються спортсменки з тих країн, яких ми раніше не зустрічали на килимі. І вони показують результат, що свідчить про те що вони працюють, тому весь час потрібно бути в тонусі.

- Перед поїздкою до Будапешту на що вас налаштовував тренер?
- Звичайно на перемогу! В Заросляку ми провели велику роботу над помилками, які виявились у Казані. Оскільки хочеться вийти на змагальну арену в повній бойовій готовності і показати результат. Насправді в першу чергу потрібно налаштуватися на себе, на те що ми маємо перемагати… Дуже важливо вірити в свої сили. І підтримка тренера, близьких та друзів теж дуже важлива.

- Напевно непросто заснути напередодні важливих змагань, як втамовуєте хвилювання?
- Важко заснути, якщо перетренуватися. Але ми вже не діти і навчились поратись з хвилюванням.  Ми їдемо дуже потужним складом, дівчата не вперше на чемпіонаті світу, є чемпіонки Європи, тому ми знаємо куди ми їдемо і навіщо!


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: