Ірина МЕРЛЕНІ: “Важливо народити здорову дитину і підкорити Лондон”

12 лютого 10:42
Переглядів: 887
Default Image

У світі спорту багато відомих та титулованих спортсменів. Не виняток і Україна, де ім’я української борчині Ірини Мерлені займає особливе місце в українському спорті. Ця тендітна жінка двічі поспіль ставала володарем олімпійських нагород (Атени-2004 (золото); Пекін-2008 (бронза). А про численні титули й перемоги на світових та європейських чемпіонатах й говорити не доводиться. Ми поспілкувалася у самісінький День народження (8 лютого) із майбутньою мамою (Ірина очікує на друге поповнення у сім’ї) та привітала її з уродинами. Про святкування Дня народження, а також про народження другої дитини, політичні уподобання та плани на Лондон-2012 Ірина люб’язно розповіла нашим читачам.

-Вітаю із Днем народження!

-Дуже дякую!

-Як зазвичай святкуєш?

-По-різному бувало. Бувало, що на тренувальних зборах, або на змаганнях святкувала із нашою командою. А сьогодні (розмова відбулася у День народження Ірини 8 лютого, -- примітка автора) святкуватиму з родичами у родинному колі, зберуться всі свої. Мають приїхати родичі чоловіка брат з дружиною зі Львова. Майже усі попередні роки я святкувала на олімпійській базі у Конче Заспі. Так співпадало, що у лютому завжди проводиться Київський турнір і ми завжди на зборах із командою святкували. Придумували різноманітні конкурси, а на завершення завжди влаштовували дискотеку. 

-Ти очікуєш на народження дитини. Є якісь накидки на імена?

-Поки що ми із чоловіком не знаємо. Поки що думаємо.

-Як вдається поєднувати спорт і жіночі якості?

-У нас борчині всі гарні, всі стежать за собою, стежать за модою, так що нам це не важко. У нас навіть на чемпіонатах світу та чемпіонатах Європи з вільної боротьби проводяться конкурси. Наприклад, після завершення змагань, коли вже визначено чемпіонів, обирають одну борчиню, яку признають Міс Європи, чи Міс світу. Це в залежності від того, який чемпіонат. Переможцям дарують подарунки. Наприклад, українка Тетяна Комарницька, яка двічі ставала чемпіонкою Європи серед жінок, одного разу, здається, 1997 року у Франції удостоїлася звання Міс світу.

-А ти потрапляла в такі номінації?

-Ні зі мною такого не траплялося. Щоправда, мене тричі у світі визнавали найкращою борчинею за технікою.

-Чи плануєш після народження дитини продовжувати виступи у великому спорті?

-Після народження дитини планую тренуватися, підтримувати свою спортивну форму. А от чи повернуся до великого спорту подивимось. Все залежатиме від того, як буду себе почувати психологічно та фізично. Якщо я відчую, що можу виступати на високому рівні, що мені це потрібно, тоді так. Якщо відчую, що я зможу підкорити Лондон-2012, можливо, завоювати якесь призове місце тоді так. Хоча, на мій погляд, це дуже важко… Залишити двох дітей із няньками, а самій тренуватися. Наприклад, у мене зараз такий період, що сім’я для мене стоїть на першому місці.

-Нещодавно презентували книгу для дітей “Зіркові історії успіху”…

-Так, я знаю про це. Ця книга мені дуже подобається. Одну із цих історій, які є в книзі мені запропонував написати Денис Силантьєв. Він сказав мені, що буде писатися така книга про спортсменів, про олімпійських чемпіонів і чи погоджуюся я розповісти свою історію, аби вона увійшла до цієї книги. Я із задоволенням погодилася, тим більше така книжка для дітей про спортсменів вперше з’явилася у нас в Україні. А загалом мені часто пропонують брати участь у таких акціях. Наприклад, зараз у Львові теж пишуть книгу про олімпійських чемпіонів львівщини. У Кам’янці-Подільському, звідки я родом і де навчалася у Педагогічному університеті на відділенні фізвиховання теж пишуть про олімпійців цього університету. Безумовно, приємно, коли тебе увіковічнять у книзі.

-А після завершення кар’єри власну книгу написати не думаєш?

-Поки що над цим не замислювалася. Знаю, що відомі російські спортсменки Аліна Кабаєва та Світлана Хоркіна випустили свої книжки. Мені, звісно, приємно, що я стала першою в історії української жіночої боротьби олімпійською чемпіонкою.

-Ти згадала про Лондон. Можливо, варто все-таки взяти участь у цій Олімпіаді, аби поповнити комплект олімпійських нагород?

-Поки що думаю про народження дитини, а тому забігати так далеко вперед не буду. Звісно, хто ж не мріє. Хочеться, ще й як хочеться. Це ж дюдська натура, а вона дуже жадібна, вона все хоче – і дітей народити і на Олімпіаді взяти медалі… Однак, як Бог дасть, так і буде. Планувати не буду. Всерівно я  все життя займатисяму спортом, хоча б для себе. Адже покидати різко спорт не можна. Треба постійно підтримувати форму. Та й не лише справа у цьому. Я знаю, що без цього я вже не зможу. Можливо, колись із часом буду своїх дітей тренувати, або підтримувати їх у спорті.

-Вже визначилася чи будеш після завершення дитячим тренером, чи все-таки обереш інший напрям?

-Взагалі, я завжди казала, що не хочу бути тренером. Оскільки вже знаю цю кухню. У мене в кар’єрі теж було багато тренерів. Знаю на скільки це важко. Здоров’я, нерви ти віддаєш всю свою душу. А з іншого боку я дуже це люблю, мені подобається спілкуватися з дітьми, показувати та передавати те, що я вмію. Тому я завжди казла ні тому щоб бути тренером, а тепер, можливо,  б і погодилася на таку роботу. Просто в нашій державі тренерська зарплата та тренерська робота нікому не цікава, нікому не потрібна… Це дуже малі гроші.

-Багато спортсменів завершуючи спортивну кар’єру йдуть в політику – Тедеєв, Волков, Бубка… Ти над цим не задумувалася?

-Мені пропонували бути депутатом від Хмельницької міської та від Хмельницької обласної ради. В мене, щоправда, завжди щось не виходило. Я то в Києві була, то в мене були різноманітні проекти. Чесно кажучи я не прагну в політику, в мене немає такої цілі. Якщо колись ще запропонують і буде можливість, можливо, й погоджуся. Для мене важливіше народити здорову дитину і підкорити Лондон, здобувши там хоча б якесь призове місце.

Довідка:

Мерлені Ірина Олексіївна 
Народилася 8 лютого 1982 Кам'янець-Подільський
Діяльність майстер спорту з вільної боротьби
Титули олімпійська чемпіонка (Афіни, 2004), бронзова призерка Олімпіади (Пекін, 2008);триразова чемпіонка світу (2000, 2001, 2003), дворазова чемпіонка Європи (2004, 2005)
Вага 48 кг
Зріст 150 см
Одружена Чоловік Андрій Микульчин. Син Артур (2006 р.н.)

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: