Іван Скіцко: "Ставку будемо робити на молодь"

11 липня 12:44
Переглядів: 203
СКІЦКО

Літнє міжсезоння якраз в розпалі. А це означає не що інше, як у вітчизняних клубах відбувається активна кадрова ротація, підготовка до нового сезону. Івано-франківці - теж не виняток, відпустка гравців добігає до свого завершення, і вже за кілька днів "Ураган"розпочинає включатися у навчально-тренувальний процес. У якому складі повернуться "дракони", що їх чекає у підготовчому процесі, і які завдання на новий сезон - з клубною прес-службою поділився головний тренер Іван Скіцко.

- Минулий сезон для вас та й, загалом, для більшості команди став дебютним. Які висновки зробили для себе, як для головного тренера?
Проаналізувавши минулий сезон, ми зробили дуже багато висновків. Справді, сезон для нашої молодої команди виявився дебютним, і, як на мене, він пройшов більш-менш вдало. Найголовніше - ми отримали колосальний досвід, заклали хлопцям психологічну стійкість і зрозуміли, що можна грати та боротися за високі нагороди з будь-якою командою. Наперед забіжу і скажу, що наступний сезон буде для нас теж не з легких, адже нас тепер оцінюють як хорошу команду і сильного суперника. Спершу нас недооцінювали, але вже згодом багато тренерів визнали, що ми - таки непогана бойова одиниця.

- Клуб офіційно попрощався з голкіпером Романом Колтком. Хто ще, окрім Віталія Бірова, захищатиме ворота "драконів"?
У нас вже є попередня домовленість з екс-голкіпером "Лукасу" 22-річним Ігорем Байдаком, він дав усне погодження, ми це не приховуємо. 13 липня він приїде до Івано-Франківська на збори, тож 14-15 липня плануємо підписати з ним контракт. Ось таке у нас поповнення. Ставку робимо знову на молодь!

- Як щодо "гвардійців" клубу? Андрій Сімка озвучив своє рішення?
Роман Кіндратів дав згоду на те, що залишається. Андрій Сімка досі не озвучив остаточне рішення - залишається він в "Урагані" чи ні. Думаю, що на днях вдасться розставити всі точки над "і"…

- Отож, позиція "стовпа" втрачена… Як будете це виправляти?
Будемо наігрувати на цю позицію футболістів, будемо шукати, хто може взяти цю функцію на себе. Однозначно, це повинна бути людина з хорошими фізичними даними, навиками. Але у випадку, якщо таки не знайдемо "стовпа", то будемо напрацьовувати інші моделі, змінювати тактику…

- Як гадаєте, молодим "драконам" буде дуже сутужно без досвідченого підсилення?
Без сумніву, коли в команді є досвідчений гравець, грати значно легше. Все-таки майстерність і підказка досвідченого професіонала здорово допомагає молодим футзалістам. Минулий сезон був надзвичайно важливим для нас і в тому плані, що "гвардійці" допомогли молодим виконавцям формуватися психологічно, особливо - завжди бути максимально сконцентрованим на полі. Дуже добре, що залишився Роман Кіндратів, переконаний, що він, як завжди, буде незамінним на спортивному майданчику. Я бачу, як хлопці працюють, вчаться, запитують, тому їм вкрай необхідний такий порадник на полі.

- Як щодо поповнення складу з лав "дублерів". Чи очікувати їхньої появи в основі?
З "Урагану-2" на збори ми беремо п'ятьох гравців - це Роман Горбатий, Тарас Дидич, Назар Швед, Василь Кефа, Тарас Левандівський. Впродовж сезону я спостерігав за "Ураганом-2", отримав хороші рекомендації від їхнього наставника Юрія Костишина. Ці хлопці заслужили пройти збори разом з "основою", тож будемо з ними працювати, вкладати знання. Сподіваюся, що вони працюватимуть з максимальною самовіддачею і складатимуть гідну конкуренцію. Наша команда є хорошим прикладом того, як із вчорашніх "дублерів" можна зробити боєздатний колектив.

- Чи будуть зміни в тренерському складі?
Фактично тренерський склад не змінюється. Єдине скажу, що ще в минулому сезоні до штабу додався Тарас Панчук - фахівець із фізичної реабілітації. У підсумку у нас покращилася якість тренування. Тарас дуже багато працює статистично і дає цілісну картинку по кожному гравцю, яку не завжди можу побачити самостійно. Також за допомогою спеціального фазографу визначаємо по кожному футболісту коефіцієнт корисної дії. Тож за Тарасом стоїть великий об'єм робити, який вкрай необхідний нам. Окрім того, перед стартом нового сезону нас чекає ще одне поповнення - з нами працюватиме висококваліфікований тренер воротарів - заслужений майстер спорту Владислав Корнєєв, який входить до тренерського штабу збірної України.

- Владислав Корнєєв в "Урагані" - людина не нова. Як виникла ідея запросити його?
Я, як головний тренер, бачу, що в нас існуюча проблема з голкіперами. Неодноразово у нас були рівні ігри, але воротарі допускали досить грубі помилки, яких можна було б уникнути, зокрема одним із недопрацьованих елементів був ввід м'яча руками і ногами, та гра на виході при підстраховці захисників. Я дійшов до висновку, що, можливо, ми в деяких аспектах мало приділили увагу саме воротарям. І на це теж є причина, насамперед, що ця сфера має свою специфіку, нюансами якої повинна володіти окрема людина.

Впевнений, що з приходом Владислава Корнєєва ми це питання закриємо. Згідно статистики, "Ураган" посів друге місце за пропущеними м'ячами, але все-таки деякі ігри ми програли через промахи кіперів. Хоча відзначу, що були матчі, в яких саме воротарі рятували команду. Ми розуміємо, яку роль виконує воротар в команді, тому, без сумніву, дану позицію потрібно вдосконалювати. Окрім того, тренер воротарів ділитиметься знаннями не тільки з основною командою, а й воротарями "Урагану-2", і з тренерами "ураганівської" академії. Тобто він буде максимум задіяний у всій структурі клубу.

- Чи слідкуєте за новинами з інших команд, в яких не менш активно відбувалася кадрова ротація? Якісь трансфери були для вас неочікуваними?
Однозначно, слідкую за кожною командою, яка виступала в Екстра-лізі. Є команди, які активно підсилюються, є ті, які стоять на місці. Неочікуваним особисто для мене стало призначення головним тренером "Спортлідера+" Романа Ковальчика. Екс-наставник хмельничан Віктор Мглилець показав разом з командою хороший результат - здобув "срібні" нагороди... Але керівництву клубу видніше, які рішення будуть більш раціональними. Роман Ковальчик продемонстрував, що кожна команда, з якою він працює, - потужний колектив.

Є нова команда-дебютант - "Продексім". Вони залучають на разі багатьох досвідчених виконавців, тож очікувано, що буде ще одна хороша команда у вищому дивізіоні. Як завжди, "не спить" "Локомотив", підсилюється. Позитивні зрушення відбуваються в "Кардиналі", хочеться, щоб у них було все гаразд, і команда збереглася."Ураган", "Енергія" і "ЛТК" залишилися з наявними ресурсами і підкріплюються внутрішніми резервами.

Думаю, що сезон буде цікавим. Фаворит залишається один - "Локомотив", інші ж команди мають рівні шанси потрапити у плей-офф. Хоча, як показує досвід, у плей-офф і харків'янам не легко, адже ціна помилки досить висока.

- Чи вже відомі завдання "Урагану" на наступний сезон?
Розмови з керівництвом ще не було. Але перше завдання для нашої команди - потрапити у плей-офф. В "Урагану" цілі завжди тільки найвищі, і з кожним роком хочеться тільки рости і піднімати свою планку. У тренерського складу теж чималі амбіції, і ми робитимемо все по-максимуму, щоб їх реалізувати. Хочеться здобути нагороди, знаю, що буде нелегко, але будемо працювати і вірити у позитивний результат.

- Цьогоріч "ураганівці" зрадять багаторічній традиції, і навчально-тренувальні збори проведуть не на морському узбережжі, а в рідному Івано-Франківську. Які плани?
Вже найближчого понеділка, 13 липня, команда збирається в Івано-Франківську, і розпочинаємо ми з планового медогляду. Перший тиждень буде втягуючим, з 20 по 30 липня відбудеться другий етап зборів - функціонально-силова і швидкісна підготовка. Обидва цикли проходитимуть в Івано-Франківську - на відкритих майданчиках, на озері, у тренажерному залі. В цьому ми не бачимо жодних проблем, можливо, для відновлення не вистачатиме моря, але ми не нарікаємо… Зазначу, що будемо багато експериментувати, варіювати різні схеми. На разі є багато нових думок, ідей, дай Бог, щоб все вдалося реалізувати.

- Звичайно, що у міжсезоння не обійдеться без участі у турнірах…
Відразу після завершення навчально-тренувальних зборів розпочинаємо підготовку до турнірів, де будемо на практиці перевіряти наші тактичні схеми, взаємодію в ігрових четвірках. У планах участь у двох передсезонних турнірах - 14-16 серпня у Хмельницькому, 26-29 серпня - у Львові. Дані турніри будуть дуже корисними для нас, і дадуть відповіді на багато питань.

- З яким настроєм приступають хлопці до зборів?
З ким мав можливість поспілкуватися - настрій хороший. Вони вже "зголодніли" за футзалом… Як на мене, відпочинок вони отримали непоганий - півтора місяці, вірю, що з позитивним настроєм і запалом розпочнуть тренувальний цикл.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: