Капітан "Галичанки" про гру зі збірною України: "Для нас це була маленька перемога"

28 травня 10:52
Переглядів: 222
Наталія Савчин

Гандбольна «Галичанка» спробувала свої сили в матчі проти національної збірної команди України, в лавах якої грають досвідчені гравчині-легіонерки провідних європейських клубів. Товариська зустріч відбулася 25 травня у львівському палаці спорту «Галичина».

Стількох зірок жіночого гандболу Львів вже давно не бачив. Практично всі збірниці є гравчинями закордонних команд. Отож, склад національної збірної команди України на товариському матчі у Львові:

Воротарі:  Юдіт Балог («Кишварда», Угорщина),  Вікторія Тимошенкова («Роман», Румунія) 

Єлизавета Воронько («Карпати», Ужгород).

Польові гравці: 

Ольга Лаюк («Анкара Єнімахалле», Туреччина) 

Вікторія Борщенко («Ростов-Дон», Росія) 

Юлія Снопова («Муратпаша», Туреччина) 

Анна Лезінська («Карпати», Ужгород)

Яна Готра («Карпати», Ужгород)

Ірина Глібко (Ramnscu Valcea, Румунія) 

Лілія Горільська (МТК, Будапешт, Угорщина) 

Леся Смолінг («Гомель», Білорусь)

Євгенія Левченко (БНТУ-БелАЗ, Білорусь) 

Ірина Компанієць («Карпати», Ужгород)

Катерина Воскобойник («Спартак»)

Ольга Передерій («Крім», Словенія)

Борис Чижов – головний тренер, Валерій Войналович – тренер. Станіслав Прокопович – лікар, Іван Горват – фізіо.

«Галичанку» того дня на матчі представляли: воротар Вікторія Салтанюк та польові гравці  Наталія Савчин (капітан), Наталія Воловник, Софія Давидянц, Анастасія Баранович, Мар’яна Маркевич, Марина Коновалова, Юлія Головко, Ольга Василяка, Наталія Сабова, Наталія Стрюкова, Ілона Гайкова, Тетяна Череп, Діана Колодійчак, Тетяна Поляк, Ірина Стельмах, Марина Савчук.
Головний тренер – Василь Козар. Лікар – Ростислав Козакевич.

Голи:

 «Галичанка»: Марина  Коновалова 3, Анастасія Баранович 3, Наталія Сабова 3, Наталія Воловник 2, Софія Давидянц 2, Наталія Стрюкова 2, Ілона Гайкова 2, Тетяна Череп 2, Тетяна Поляк 2, Ірина  Стельмах 1, Наталія Савчин 1.

Збірна України: Ірина Глібко 6, Вікторія Борщенко 5, Ольга Передерій 5, Ольга Лаюк 5, Ірина Компанієць 4, Лілія Горільська 3, Яна Готра 3, Юлія Снопова 1. 

Маленьке диво створила львівська «Галичанка», зумівши переграти збірну у першому таймі на два м’ячі – 14:12. Однак у другому таймі гору все ж взяли досвідченіші та старші збірниці й  перемогли у матчі з загальним рахунком 32:23.

Капітан «Галичанки» Наталія Савчин вважає, що її команда все-таки здобула маленьку перемогу:

«Матч був легким і важким водночас.  Легким, бо це була лише товариська зустріч, і на нас не тиснула відповідальність за результат, адже гра ні на що не впливала.  А важким тому, що грали проти досвідчених гандболісток національної збірної, які є одними з лідерів у своїх закордонних клубах. Нам хотілося показати хорошу гру львівським вболівальникам, які прийшли нас підтримати. І це команді вдалося зробити в першому таймі, в якому гра йшла м‘яч в м‘яч, а наприкінці цього тайму нам навіть вдалось повести в рахунку. Це вже була для нас маленька перемога.

 В другому таймі гра зовсім змінилась, ми втратили перевагу на перших же хвилинах. Почали поспішати з кидком в нападі, дії в захисті перестали бути такими злагодженими, як в першому таймі, можливо, не вистачило й якоїсь впевненості в собі. Цим і скористались досвідчені дівчата зі збірної, ще раз продемострувавши свій високий рівень майстерності й міжнародний досвід. Сподіваюсь, що грою задоволені обидві команди і насамперед львівські вболівальники, адже у нашому місті зробили справжнє гандбольне свято».

Дійсно, поєдинок збірної та «Галичанки» можна назвати справжнім гандбольним святом. Глядачі отримали безліч емоцій, драйву, позитиву. Святкової атмосфери додало тріо юних черлідерок зі школи черліденгу «Lviv angels» (тренер Вікторія Єлізарова), які на трибунах вболівали за «Галичанку», скандуючи: «Наші львівські «галичанки» – чемпіонки і панянки».

Після матчу серед глядачів розіграли сувенірні м’ячики з підписами чемпіонок – гандболісток «Галичанки».  А капітан Наталія Савчин подякувала усім вболівальникам:

«Дуже приємно, що на ігри постійно приходять юні дівчатка-гандболістки, які є нашим майбутнім, хлопці з Нацгвардії і з фан-сектору. Ми дуже дякуємо всім за підтримку – цінуємо і любимо вас. Приємно, що на цьому матчі наші вболівальники змогли не тільки подивитись на гру національної збірної і Галичанки, але й сфотографуватись з гравцями, взяти автограф і навіть виграти подаруночки».

Наостанок зазначимо, що було обрано кращих гандболісток матчу. Кращими гравцями стали: у складі збірної – Ірина Глібко, в «Галичанці» – Марина Коновалова.

Отаке гандбольне дійство відбулося у нашому славному Львові, де й базується найкраща українська команда «Галичанка», яка вже чотири сезони поспіль здобуває «золото» в суперліговому чемпіонаті України серед жінок. До слова, п’ятеро гандболісток “Галичанки” вирушили зі збірною до Києва, де 30 травня зіграють передостанній матч відбору до чемпіонату Європи. Це Наталія Савчин, Наталія Воловник, Наталія Стрюкова, Ілона Гайкова, Ірина Стельмах.

Бажаємо нашим дівчатам гідно проявити себе у головній команді України. А завершимо словами хлопців з фан-сектору львів’янок: «Ми з тобою, «Галичанко» !

Підготувала Наталія Васьо

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: