"Карпати": гори безумства

25 квітня 00:42
Переглядів: 499
Капати

В Україні багато клубів з дивною лінією поведінки, а Карпати і серед них виділяються в плані непередбачуваності і незрозумілих рішень.

У теорії Карпати - клуб топ-шістки. Хороший тренер, чимало пристойних гравців у складі і зрушення до створення клубної структури за європейським зразком. Але результат у футболі вимірюється практикою. А з цим у Карпат великі проблеми.
 
Звільнення Ніколая Костова чекали після матчу з донецьким Металургом. Після розгрому в Києві і поготів. У минулому сезоні Петро Димінський не прощав подібних провалів, він звільняв тренерів і за менші гріхи. Це кредит довіри у болгарина такий чи в Карпатах таки стали раціонально підходити до свого становища?
 
Під час зимової паузи в минулому сезоні викликали чималий подив розмови керівництва клубу і призначеного на тренерський місток Володимира Шарана: мовляв, Карпатах не загрожує виліт, вони думають про єврокубки. Не бентежило говорили місце команди у турнірній таблиці і явні проблеми всередині клубу. У підсумку, тільки слабкість Оболоні та Олександрії не дозволила Карпатам завершити сезон катастрофою.
 
Думати про виліт було неправильно і по ходу цього сезону. Нехай не відразу, але команду очолив заробивший собі непогану репутацію наставник, було запрошено декілька цікавих виконавців на чолі з Леваном Кенія і Семіром Штилича. Передумови для поліпшення справ були. А зараз команда все одно займає те ж 14-е місце і претендує на виліт. Де папір і де реальне життя ...
 
Питанням, чому так виходить, задаються вже давно. Той факт, що Костов продовжує працювати, дає підстави припускати, що в Карпатах не готові рубати з плеча і керівництво всю провину не перекладає на тренера. Дійсно, не може бути у всьому винен тренер, коли їх вже не менше п'яти було за два сезони, а нічого не змінюється.
 
Ні для кого не секрет, що в Карпатах працювати (це стосується і гравців, і тренерів) вкрай непросто. Чи не перерахувати всіх футболістів, чия співпраця з львів'янами закінчувалося скандалом, до того ж далеко не всі нинішні виконавці команди задоволені. А хто буде задоволений, якщо одному з провідних гравців команди "пропонують" продовжити контракт на тих же умовах практично в ультимативній формі: підписуй або в дубль. Таке ставлення до своїх працівників абсолютно не відповідає словами про побудову клубу європейського зразка.
 
Костов в Карпатах має великий авторитет і в чому своїми методами роботи підходить керівництву. Наприклад, по ходу поточного сезону він наклав вето на перехід гравця однієї зі східноєвропейських збірних, оскільки йому не підходив його характер. Раніше далеко не завжди в Карпатах останнє рішення було за тренером.
 
Костов вміє поставити гру, що довів у Металурзі. Зараз Карпати також здатні демонструвати непоганий футбол. Тільки, як і тоді в Донецьку, повторюється ситуація - він не вирішує проблеми, а на їх фоні створює нові. Пам'ятається, в Донецьку за її рішенням був виставлений з команди і відправлений в оренду саме в Карпати багаторічний лідер Металурга В'ячеслав Чечер. Виникали у Костова скандальні ситуації і з іншими гравцями.
 
Тільки нинішньої весни наставник встиг сказати чимало неприємних слів про Лукаса, не порозумітися з новачком команди Вукчевичем і посадити в запас кращого гравця команди в першій частині сезону Штіліча. Останньою краплею в затвердженні Костова в якості тренера-диктатора став його висновок по матчу з Арсеналом і звинувачення молодих Озарківа і Жовтюка. Тобто винуватими виявилися гравці, а не він, який поставив на фланги оборони номінальних центрального захисника і центрального півзахисника, вкрай мало пристосованих до гри на цих позиціях? Слова з партійної лінії Карпат.
 
Але все може змінитися. Про характер Петра Димінського говорять багато. А у Костова, на відміну від вищого керівництва клубу, є перед ким нести відповідальність без красивих і часто порожніх слів про вболівальників. З одного боку, болгарин підходить, а з іншого, за результат відповідає він, а не 21-річні хлопці. При всьому дивному підході до реалізації теорії в практику у Карпатах це теж повинні розуміти.
 
Кредит довіри не може бути невичерпний. Тим більше в Карпатах.
 
Із збільшенням кількості негативних результатів ситуація на краще мінятися точно не стане. Карпатам потрібно знімати маску міцного середняка, який розташовується неподалік від лідерів, і повертатися в образ аутсайдера. Різниця у ставленні до матчів очевидна. В кінці сезону для львів'ян головним поєдинком повинен стати не спроба дати бій Дніпру або Металісту, а виїзд до Ужгорода.
 
Та й взагалі, виходячи з останніх сезонів, Карпатам потрібні кардинальні зміни в психології. Добре, звичайно, жити мріями про єврокубки і великому клубі, але зараз Карпати - справжнісінький претендент на виліт, вони другий сезон поспіль йдуть в таблиці в числі аутсайдерів. Щоб побудувати щось вартісне, потрібно правильно визначити відправну точку, вибрати потрібні методи.
 
Футбол - не теоретична наука.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: